Skocz do zawartości


Klata???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_adibest_*

Guest_adibest_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Klata???
Ostatnio cały czas (2x w tygodniu) ćwicze na mase czyli wszystko tak po jakieś 12 powtórzeń.Nawet jestem zadowolony ale zauważyłem że tak jakby klatke mam za małą i tak jak by nie za bardzo rosła. Waze niedużo bo tylko 65Kg i wyciskam 90 i na siłe nie narzekam ale w porównaniu do kumpla który robi te same cwiczenia i podnosi tyle samo to jednak mam mniejszą klate niż on( inna sprawa ze jest jakieś 7 Kg cieższy). Może powinienem zacząć robić większymi cięzarami żeby mniej ruchów czy coś takiego, moze poprostu musze coś zmienić żeby mi w klate poszło bo zalezy mi żeby byla dużo wieksza a siła jest oki ale tez by mogła troche ruszyć chociaz co do siły to i kumpel jakby stanął w miejscu. Dodam jeszcze że robimy na płaskiej 4 serie zaczynając zwykle tak 65kgx14 dochodzimy (progresja) tak do 75kg x7 i potem skośna 4 serie mniejszymi ciężarami, potem na płaskiej rozpiętki 2serie i czasem na wąskim ze 2 serie i tyle.
JAK MOZECIE TO COŚ PORADZCIE jak ćwiczyć żeby cycki wieksze były bo zalezy mi na obwodach.
Spytam jeszcze o inne miesnie jak np. biceps -czy nalezy ćwiczyć go z progresja czy stałym ciężarem jak uważacie i to samo do innych partii ?? A wogóle to mam plan 4 dniowy na mase ale klate to chyba zaczne tylko raz w tygodniuy ćwiczyć ale pozadnie i niech sobie odpoczywa, a reszte 2 x w tygodniu.

buba1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa
  • Zainteresowania:pilka nozna, silka, duzo by wymieniac

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
moze po prostu sie przetrenowales, moze powinienes zmieniac zestaw cwiczen co jakis czas, moze masz duze "ubytki" w diecie, moze cos innego.pzdr
  • 0

Yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
j/w moze zaskocz klate robiac teraz troche mniej powt z troche wiekszym ciezarem, lub zacznij od skosu, moze za mały ciezar przy rozpietkach masz? rozne mogą być przyczyny
  • 0

GośćGuest_adibest_*

Guest_adibest_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
Spróbuje robić tak bardziej na siłe niż mase na klatke czyli tak 8-3powtórzeń bo mniej to dla mnie nie ma sensu robić. Cycki fajnie puchną i jest ok ale pare minut po wyciskaniu a potem wraca do normy. Jakoś w klate mi słabo wchodzi, lepiej w łapy.

A jak uważacie robic progresje do bicka i innych partii czy tylko do klatki???

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
Moze masz ubytki w diecie, ile juz cwiczysz jednym planem???Zmieniales plan??
Moze nadszedl czas by odpoczac od silki na 1-2 tyg, zmienic plan, bardziej trzymac sie diety,
I jaki masz staz bo jak maly to nie trzeba 2x tyd cwiczyc bo sie przetrenujesz albo juz to zrobiles...
  • 0
Be free.

GośćGuest_adibest_*

Guest_adibest_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
Ja juz ćwicze ze 2 lata oczywiście nie cały czas bo z przerwami a co do planu to nie dawno zmieniłem go ale one wszytkie (te 4 dniowe-a taki mi odpowiada) są w miare podobne w jednym klate robisz w poniedz. w drugim we wtorek no i troche sie zmienia co z czym sie robi ale to duze różnice to nie są. Jesli juz to raczej dieta moze być problemem bo odzywiam się regularnie ale nie tak ścicle według jakiegoś planu tylko tak ze 4x dziennie zawsze ( jadam kiepskie sniadanie moiże coś polecicie żeby p[rzytyć) nqa obiad zwykle kotlet z kurczaka albo pierś, koło 18.00 coś na ciepło np. parówki czy coś takiego i potem koło 22 to już kolacja albo jakies kanapki albo coś na cieplo. Jak na siebie to jem dużo alo jakoś masa mi nie idzie. Moze to jest problemem że mi tez w klate nie idzie i masa mała.
Jak możecie to podajcie linka do jakiejś dietki którą mozna bez problemu wprowadzić w życie to bym spróbował sie dostosować i zobacze jakie bedą wyniki
z góry dzięki!!

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
zobacz do dzialu odzywianie, tam sa przykladowe diety..
Najwazniejsze do jedz tak ze 6 posilkow, co 2-3h.. i pij duzo wody... ok 3-4l dziennie..najlepiej mineralnej..
Bez diety trudno nabrac mase...
Mozesz tez kupic jakis gainer do uzupelnienia diety lub bialko zalezy czego bedzie Ci w diecie brakowalo.

Na sniadanie ja np jadam mleko 0,5l, platki owsiane ok80g, platki kuukurydzine ok80g i troche rodzynek do tego, zeby polepszyc smak mozna dodac kakao i jest wtedy lepsze.
  • 0
Be free.

bolo1418048742
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:biała podlaska
  • Zainteresowania:kulturystyka, MTG, WHFB

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
jezeli chodzi o zywienie to prawdopodobnie masz szybki metabolizm i przez to neimozesz przytyc
najlepiej zebys zwiekszył ilosc posiłków dziennie ale zeby były mniejsze i duzo potraw zawierajacych weglowodany to powinno pomóc bo tez miałem taki problem ze nie mogłem przybrac na wadze ale jak sie troche poczyta pism i posiedzi na necie to mozna sobie poradzic ze wszystkim
acha i co do progresji na biceps mozna ja stosowac oczywiscie najlepiej zmieniac co tygodniowo np. w jednym tygodniu cwiczysz normalnie ze zwiekszanym obciazeniam a w nastepnym progreska
to powoduje iz miesien inaczej reaguje i w rezultacie musie sie przystosowac do wszystkich ciezarów metod itp. ale progresja to pewnie jak wiesz raczej jest na siłe a ty chyba chcesz przybrac na masie wiec proponowałbym ci niestosowac jej jeszcze dopiero jak podłapiesz masy to wtedy polecam
pozdro
  • 0

GośćGuest_adibest_*

Guest_adibest_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
A czy klatke też mam ćwiczyć bez progresji jednym ciężarem czy raczej zwiekszać go w kolejnych seriach bo najbardziej zalezy mi na tym zeby miesnie mi bardziej spuchły i zwiekszyły obwody ???

Yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata???
tak , ćwicz z progresją
zwiekszaj ciezar co serie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024