Skocz do zawartości


Zdjęcie

POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

Sajmon1418048738
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport

Napisano Ponad rok temu

POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
Witam :-) mam 17 lat i nie potrafie jeszcze ułożyć sobie diety, więc prosze o pomoc mam 62kg. 172cm. mam do dyspozycji: HMB, l-glutamine, kreatyne, dextrose, ZMA oraz MASS XXL. Z góry dziękuje za pomoc :-) .

[ Dodano: Czw Lip 01, 2004 8:57 pm ]
Po przebudzeniu
5g kreatyny
20g dextrose
2kap HMB
5kap L-glutaminy

10:00 śniadanie
Mleko 0,5% - 500g
Płatki owsiane – 100g
banan

13:00 drugie śniadanie
Chleb żytni\razowy – 150g
Margaryna roślinna – 15g
filet z morszczuka – 100g

15:00 posiłek przed treningowy
Ryż – 100g
Pierś z kurczaka –100g
sok z marchwi – 250g

16:00 trening

Po treningu
5g kreatyny
20g dextrose
5kap L-glutaminy
2kap HMB
mass XXL – 60g + mleko o,5% – 250g

17:00 posiłek po treningowy
filet z morszczuka – 100g
banan

20:00 kolacja
Makaron – 100g
Pierś z kurczaka – 100g
Oliwa z oliwek – 15g

21:00
2kap HMB

22:30
mass XXL – 40g + mleko o,5% – 250g

23:00
1 kap ZMA

Czy to ma ręce i nogi :?
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
cos o sobie
  • 0
Pozdrawiam Strong

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
Dobra dieta :-)

Podsumowanie twojej diety:
Bialko- 169g
Tluszcze- 66g
Weglowodany- 564g
kcal - 3534

Ale by byla jeszcze lepsza proponuje:
1)mass xxl dac 30 min po treningu [poniewaz odrazu po bierzesz kreatyne i zeby dobrze sie wchlonela nalezy zachowac odstep ok 30 min.]
2)By zwiekszyc anabolicznosc diety zmniejsz podaz bialka - wywal posilek ktory jesz o 17 [tkz po treningowy] - wzamian 1.5h po treningu zjedz posile, ktory jesz o 20 :)
po tym posilku ok 1.5h po wypij gainera
3)Suplementacja na noc niech wyglada tak:
30 min przed snem 3kabs ZMA i 2 kabs HMB - wszystko ladnie sie wchlonie - nie przejmuj sie Ca z HMB
  • 0
[you]
pozdro :P

Karol1418048738

    Bywalec

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
[quote]3)Suplementacja na noc niech wyglada tak:
30 min przed snem 3kabs ZMA i 2 kabs HMB - wszystko ladnie sie wchlonie - nie przejmuj sie Ca z HMB [/quote]

Jak masz 45 kapsułek to bierz 1 kap dziennie, też będzie dobrze.

Anar: wszystko ładnie się wchłonie ?? w sumie to tylko kilkaset mg wapnia ale .... No własnie jak to jest z jednoczesnym przyjmowaniem ZMA i HMB.[/quote]
  • 0

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
250mg Ca praktycznie nic nie zmienia - niekorzystne interakcjie, ktore znaczaco uposledzaja wchlananie mineralow z ZMA, zaczynaja sie bodajrze od 1000mg Ca

[ Dodano: Pią Lip 02, 2004 3:18 pm ]
aha i jezeli ktos nadal sie upiera na swoim to zawsze mozna zrobic 30 min przerwy by wszystko spokojnie sie wchlonelo
1h przed snem ZMA
30 min przed HMB
  • 0
[you]
pozdro :P

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
Sajmon, jaki masz staz na silowni ??
(anar - az dziw bierze, ze o to nie pytasz...)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
yhy no tak SORYYYYY
wkoncu jak teraz za wczesnie wezmie kreatyne to umrze :roll:
;-) :mrgreen:
  • 0
[you]
pozdro :P

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
ejjj..... ;/
:P
jestesmy tu po to zeby pomagac to robmy to pozadnie :PPPP
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sajmon1418048738
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
ćwicze od ponad roku ale bardzo nierególarnie :? do tej pory brałem jedynie mass xxl 2000g czy kreatyna mi ni zaszkodzi i inne suplementy kupione przezemnie?

[ Dodano: Czw Lip 08, 2004 12:20 am ]
1p-18lat
2p-174 cm wzrost
3p-64 kg waga
4p-stopień zatłuszczenia bardzo niski
5p-średnie spalanie
6p-cel:masa, ale nie chce całkiem zaniedbać żeźby
7p-świcze juz ponad rok ale bardzo nierególarnie
8p-mass xxl-2000g
9p-odzywiałem sie nieprawidłowo diete mam od niedawna
  • 0

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
Nic nie zaszkodzi choc z kreatyna mozesz troche poczekac - narazie fajne efekty powinienes miec po samej diecie :-)
  • 0
[you]
pozdro :P

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
na razie jedz na samej diecie - zaczales niedawno wiec efekty na pewno beda widoczne (ale pamieta o jej przestrzeganiu !!)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

michał xxl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
Siemanko młody.Kiedyś też miałem takie problemy jak ty.Słuchj jeszcze nie jest tak żle.Zaraz coś na to poradzimy.Dużo zależy od tego jaką masz budowe ciała czy masz szybką przemine materii czy wolną.Spaść się nie jest problem,ale chyba nie chcesz wyglądać jak kulka tłuszczu.Dobra to może przejdzmy do rzeczy.Po przebudzeniu zarzyj jakieś aminokwasy. najlepiej l-glutamine.Po jakichś 30 min. zjedz płatki owsiane na mleku z bananem i rodzynkami.Pamiętaj że systematyczność jest podstawą bez tego sukcesu się nie osiągnie.Są to także jakieś wyżeczenia.Staraj się jeść posiłek a nie odżywke co jakieś 2/5godz.-3godz.Oliwy z oliwek nie pij tak póżno a co ważniejsze nie pij ją po treningu tylko przed trningiem 1 godzine.Odrzywki i suplementy bierz tak jak są zalecane na ulotce,ale nie zapominaj o jedzeniu to podstawa!!!!2godz. przed treningiem jedz ostatni posiłek składający sie z mięsa i dużej ilości węglowodanów np.ryżu.tak samo po trningu w czasie ok.1 godz. musisz zjeść pożywny posiłek także z dużą liczbą węglowodanów.Nie zapominaj o mięsie oprj na nim swoją dietę.Z czegoś trzeba te mięśnie zbudować.Nie zapominaj także o woszie to też podstawa.Pij ponad 3l. dziennie.Na noc zjedz sobie jakąś jajecznice.No i oczywiście nie zapomnij o odpowiednim odpoczywaniu.To także podstawa.Pamiętaj że mięśnie nie rosną podczas treningu tylko wtedy kiedy odpoczywasz,śpisz.W nocy śpij conajmniej 8godz. ale też nie przesadzaj bo będziesz chodził w dzień zamulony.Dobra jest także krótka dżemka w ciągu dnia ok.1godz.Pamiętaj że na przyrost masy składa się wiele czynników.To nie jest takie proste że sobie zjesz i urośniesz.Nie nie.Musisz pamiętać o wszystkim co ci napisałem a napewno urośniesz.Narka.
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW

najlepiej l-glutamine

no nie bardzo... jesli chodzi o aminki, to spox ale bcaa bym bardziej polecal - choc powiedz mi jaki masz w tym cel ??
co do glutaminy to jest ona nieefektywna bo tylko 10% spozytej trafia do miesnia (no, co innego jesli chodzi o N-acetylo L-glutamine)

Oliwy z oliwek nie pij tak póżno a co ważniejsze nie pij ją po treningu

oczywiscie - poniewaz tluszcz blokuje wchlanianie substancji odzywczych, a ich czas dostarczenia po treningu jest bardzo wazny :yes:

Odrzywki i suplementy bierz tak jak są zalecane na ulotce

no nie do konca siem zgadzam... producenci czesto przesadzaja (a czasem wrecz odwrotnie) z dawkowaniem - lepiej siem poradz na forum ;)

2godz. przed treningiem jedz ostatni posiłek składający sie z mięsa i dużej ilości węglowodanów

zdania na ten temat sa podzielone... ja preferuje posilek przedtr. w przedziale 1,5-1h przed tr.

tak samo po trningu w czasie ok.1 godz. musisz zjeść pożywny posiłek także z dużą liczbą węglowodanów

jezeli chodzi o ww to najlepiej dostarczyc je org. jak najwczesniej (do 30min. po tr. ...)
- pomocne bedzie tu carbo :D
jezeli chodzi o bialko po tr. to nalezy posilek bogaty w proteiny/idy zjesc ok. 30-45min. (max.)

Na noc zjedz sobie jakąś jajecznice

no i tu jest kwestia - czy warto tak obciazac uklad pokarmowy na noc ?? :roll: ale ta decyzje musi podjac zainteresowany - katabolizm na pewno zostanie zatrzymany, ale dla mnie to za wysoki koszt (mialem problemy z zoladkiem - wiadomo ze jaja sa wybitnie ciezkostrawne) - jak juz cos to proponowalbym kazeine tudziez ser bialy

Nie zapominaj o mięsie oprj na nim swoją dietę

zgadzam siem ze b.wazne jest dostarczenie pelnowartosciowego bialka, ale najwazniejsze jest dla ekto-/ ew. endo- by "nabrac na siebie" odpowiednia ilosc ww...
co do bialka pochodzenia zwiezecego to przesadzanie jest rowniez nie zdrowe gdyz zwiazane jest ono ze zlym choresterolem...
urozmaicaj diete bialkiem roslinnych (nie moze byc ono podstawa z powodu brakow pewnych aminokw.), bialko jaja kurzego (ma najkorzystniejszy aminogram :D), bialko z ryb jest bardzo wartosciowe (wraz z tymi nienasyconymi tluszczami :yes:)

Musisz pamiętać o wszystkim co ci napisałem a napewno urośniesz

no z moimi 3groszmi ;-)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

michał xxl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
skąd ty to wszystko wiesz?pewnie z tych zjeb*** kulturystycznych brukowców w których piszą bzdury.to co napisałem się sprawdziło na mnie.ćwicze trzy lata zacząłem jak ważyłem 65 kg przy wzroście 189cm.obecnie waże 125kg więc się ze mną nie kłóć chłopaczku. :twisted: :twisted:
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
:hahaha:
przepraszam za moja wiedze - juz nie bede %-))))

zdziwie Cie - nie czytam ZADNYCH gazet kulturystycznych...

[ Dodano: Nie Lip 11, 2004 1:05 am ]
gwiazdkuj przeklenstwa - ostrzegam po raz ostatni ;/

[ Dodano: Nie Lip 11, 2004 1:23 am ]
i jeszcze jedno - nie mow do mnie "chlopaczku" - chcesz mozesz mowic per "pan", ew. "mod"
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

michał xxl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
przestań chłopaczku.
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
no no, do moderatora tak... glupi, po prostu glupi :yes: :|
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tomek85mazury
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
dobra qrwa wyloozoojcie , kazdy ma swoje zdanie to jest forum , michal xxl zwlaszcza ty odpoosc sobie klootnie bo jeszcze jedno ostrzezenie dostaniesz i nie bedziesz mogl pisac nic , ale nie odemnie:)bo nie mam takiej wladzy:)...jeszcze...
  • 0

michał xxl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
avanger, tutaj też nie zabardzo bym się zgodził odnośnie do odżywiania po treningu żeby cytuje w ciągu 30min doastarczyć... pomoże tu CARBO.jeżeli chodzi o carbo to bardziej one przydadzą się przed treningiem lub podczas treningu żeby uzupełnić glikogen w mięśniach.chociarz tutaj też są zdania podzielone ale lepsze rezultaty osiąga się gdy po treningu wypije się odżywke wysokoweglowodanową i w ciągu godz. zjemy posiłek.narka
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: POTRZEBUJE POMOCY BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH KOLEGÓW
michał xxl powiedz co miales z biologi w szkole mi sie zdaje ze dopa, nie wiecej.

Carbo po treningu odrazu, wtedy sie oozoopelnia glikogen

podczas treningu krew ma nie plywac po jelitach tylko miesniach.
Twoje wyniki nie są wazne kogo to obchodzi ile wazysz, kupie se qrde synthol wladooje w cialo i bede wazyl wiecej od Ciebie :P

radze sie troche podszkolic :D

Co do oliwy z oliwek to zawartosc w niej tlooszczu nasyconego jest okolo 9g na 100g wiec nie jest tak źle, ale lepiej po treningu MCT 0% nasyconego :)

michale sloochaj Avangera chlopak sie zna na tym co pisze.
  • 0
Pozdrawiam Strong



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024