Skocz do zawartości


plan regeneracyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

plan regeneracyjny
Plan regeneracyjny proszę was o pomoc nie wiem jak taki plan ma wyglądać dotychczas ćwiczyłem planem na masę.Jakie w nim mają być ćwiczenia itd. I jest jeszcze coś mam problem z djetą kompletnie nie umiem ułożyć sobie diety.MOŻECIE MI POMÓC?

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: plan regeneracyjny

Plan regeneracyjny proszę was o pomoc nie wiem jak taki plan ma wyglądać dotychczas ćwiczyłem planem na masę.Jakie w nim mają być ćwiczenia itd. I jest jeszcze coś mam problem z djetą kompletnie nie umiem ułożyć sobie diety.MOŻECIE MI POMÓC?


Tak wygląda moja regenerka:
Trening w okresie regeneracji:

Wykonujesz do każdego ćwiczenia 1-2 serie po 12-15powt, przerwy około 2 minut.

I dzielisz trening:
pon: klatka + triceps + barki
śr: grzbiet + biceps
pt: nogi + brzuch

Trening ma być "lajtowy", bez przemęczania. Staraj się dużo wypoczywać, dobrze jeść i pić dużo wody.

Klatka
- wyciskanie sztangielek na ławce prostej
- wyciskanie sztangi na ławce skośnej
Triceps:
- pompki w podporze tyłem
Biceps:
- naprzemianstronne uginanie przedramion z hanklami
Plecy:
- wiosłowanie sztangą
- wyprosty tułowia - leżąc na ławce (nogi zablokowane)
Barki:
- unoszenie sztangielek bokiem w góre - stojąc
- podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody
Nogi:
- przysiady ze sztangą trzymaną z przodu
- martwy ciąg ze sztangielkami - proste nogi
- wpięcia na palce stojąc ze sztangą na barkach
Brzuch:
- brzuszki
- unoszenie nóg
Przedramie:
- uginanie nadgarstków ze sztangą nachwyt/podchwyt
  • 0

GośćGuest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: plan regeneracyjny
A co by było gdyby zastąpić ten trening regeneracyjny np odpoczynkem gdzieś z 2 tygodnie?I jeżeli mam ćwiczyć tym planem to ile mam nim ćwiczyć?Mam zamiar sobie białko kupić jakie byś doradził nie chce przytyć oczywiście chodzi o tłuszcz mam go troszeczkę i nawet chcę się go pozbyć ale później.I czy pomożesz mi z tą dietą na masę bo chce jeszcze raz powtórzyć trening na mase.

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: plan regeneracyjny
Powolutku...

A co by było gdyby zastąpić ten trening regeneracyjny np odpoczynkem gdzieś z 2 tygodnie?

Sam tak kiedyś robiłem :-) Możesz śmiało...

I jeżeli mam ćwiczyć tym planem to ile mam nim ćwiczyć?

To zależy, jeżeli ostatni trening byl bardzo ciężki to 2-4 tygodni, jeżeli średni to 2 tygodnie będzie ok :-)

Mam zamiar sobie białko kupić jakie byś doradził nie chce przytyć oczywiście chodzi o tłuszcz mam go troszeczkę i nawet chcę się go pozbyć ale później.

Zależy, odżywka białkowa to tylko dodatek do diety. Jeżeli chcesz przyjmować na noc, to polecam Kaizene (jest to rodzaj białka), nie jestem pewien, ale w polsce (z polskich) nie kupisz tego rodzaju białka - samego. Możesz go zakupić (tzn. taką mieszankę: kainzena + serwatka + białko jaj - jak dobrze pamietam) - Hi Tec produkuje takową odżywke - Hi Tec Protein lub Protein 80 (też hi tec'a).

I czy pomożesz mi z tą dietą na masę bo chce jeszcze raz powtórzyć trening na mase.

Jeżeli chodzi o diete, to zapraszam do działu odżywianie - tam chłopaki lepiej się znają niż ja :-)

  • 0

GośćGuest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: plan regeneracyjny
Po jakim czasie treningów zacząłeś stosować ten plan regeneracyjny?Czyli aż taki konieczny to on nie jest?Czy tylko na początku można sobie pozwolić na 2 tyg odpoczynku?

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: plan regeneracyjny

Po jakim czasie treningów zacząłeś stosować ten plan regeneracyjny?Czyli aż taki konieczny to on nie jest?Czy tylko na początku można sobie pozwolić na 2 tyg odpoczynku?

Trening regeneracyjny robi się po treningu na siłe lub mase. Oba (masa i siła) nie powinny trwać dłużej niż 6-8tygodni, po tym czasie robi się regeneracje. Ja osobiście lubie 1 tydzień lekko poćwiczyć, drugi odpocząć całkowicie - ew. 1 trening zrobić. Albo posprawdzać maksy dla poszczególnych bojów (wyciskanie, przysiad, ciąg).
Pozdrawiam!

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024