Skocz do zawartości


Zdjęcie

dobry zestaw?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

anar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biala Podlaska
  • Zainteresowania:psycha :D

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
dokladnie:D olimp to dobry wybor:D
wychodzi chyba najtaniej i dodatkowo jest w wersji instant :D
  • 0
[you]
pozdro :P

GośćGuest_Dami_Q_*

Guest_Dami_Q_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
No dobra więc taurynę mam brać po treningu a ZMA przed snem ??
Więc ćwiczę ponad pół roku i jako początkujący wybrałem taką suplementacje :
rano- gain
przed treningiem-gain
po treningu-gain i tauryna
przed snem proteina i ZMA (własnej roboty)

I teraz czy coś mam zmienić ?? W jakich dawkach mam to brać ?? A może jeszcze jakiś suplement mam dobrać ?? Bo jako początkujący mam chyba wszystko co potrzebne( GAIN i PROTEINA- uzupełnienie diety, TAURYNA- żeby zmniejszyć zmęczenie power itp. i żeby uniknąć katabolizmu, ZMA- zwiększenie poziomu i aktywności testosteronu, podnosi poziom IGF-I oraz leptyny, które są odpowiedzialne za lepsze wykorzystanie energii, zwiększenie wydolności i siły organizmu. Zmniejsza katabolizm białek, wspomaga wzrost masy mięśniowej, zapobiega skurczom mięśni, łagodzi bóle związane z przetrenowaniem. Przeciwdziała uciążliwym skutkom przetrenowania, wspomaga regenerację organizmu, zapobiega wystąpieniu stresu oksydacyjnego. Ponadto zwiększa koncentrację i przyczynia się do głębokiego, relaksującego snu.
No chyba mam wszystko co niezbędne. Aha i czy ZMA mam brać także przed treningiem ??
I jeszcze jedno pytanko więc po treningu trzeba jeść węglowodany proste. Ja jem banany. I teraz jakbyś mi dokładnie powiedział co żeby uniknąć katabolizmu. Mówiłeś że od carbo lepsza jest tauryna. Więc od razu po treningu zjem se Tauryne a pół godziny potem zjem posiłek i wypije gaina. Czy tak jest dobrze ?? Czy tauryna wystarczy żeby uniknąć katabolizmu ?? Porostu w miejsce bananów dam se tauryne i czy to będzie dobrze ??
A może po treningu mam robić tak: od razu po ćwiczeniach zjem se carbo i tauryne pół godziny potem zjem posiłek i wypije gaina ?? a może tak: po ćwiczeniach banan+carbo+tauryna i pół godziny potem posiłek i gain ??
POZDRAWIAM

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
tauryne daj rano i przed treningiem po 2 kaps, a wieczorem ZMA daj 35 minut po serwatce(albo przed), ZMA wystarczy tylko przed snem, banan jest nie potrzebnt po treningu, po 30 minutach uzupełnij bialko, a potem mozesz gainera
  • 0
Pozdrawiam Strong

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
Hmmmm z tą tauryną to już mam bardzo namieszane. Jedni mi mówią że taurynę trza brać po treningu. A czy po treningu nie musze brać carbo ?? Ty mi mówisz że od razu po treningu proteina a pół godziny potem posiłek i gainer. Hmmm i czy to wystarczy żeby uniknąć katabolizmu ?? Bo ja głównie tauryne chciałem po treningu żeby uniknąć katabolizmu. A co mi da tauryna przed treningiem ??
POZDRO
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
Mam do Ciebie ogromną prożbę. Czy mógłbyś mi napisac bardzo dokładnie jak Ty lub co powinno sie po treningu jeść w jakiej kolejności co w jakim czasie i co. Nie wiem czy to zalezy od moich danych ale je podam na wszelki wypadek (16 lat 179,5cm wysokość,65 kg, staż treningowy ponad pół roku)Jedni piszą gainer dródzy proteina dródzy to a jeszcze inni tamto mam namieszane chciałbym abyś mi to wytłumaczył abym już dalej nie musiał mysleć czy dobrze to robie.
DZIEKI
POZDRAWIAM
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
więc tak

rano tauryna 1g(2 kaps), między posiłkami gainer
przed treningiem 1h gainer, 20 minut przed tauryna 1g
po treningu odrazu carbo, za 30 minut białko
potem normalne posiłki,
przed snem 1h bialko, odrazu przed snem ZMA
  • 0
Pozdrawiam Strong

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
1. Dzięki Strongbard. Ja nie chce podważać Twoich słów, lecz czy mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczeo po treningu proteine a nie gainera? Bo spotkałem się z opiniami że lepszy jest gainer.I tak samo jest z tauryną spotkałem sie z opiniami że lepiej jest ją brać po treningu. Możesz mi wytłumaczyć po krótce dlaczego tak a nie inaczej?

2. Czy wiesz coś o tym jak zrobić własne ZMA. Wiem z jakich składników to sie składa, patrzałem cene i wychodzi dość tanio. Lecz każde z tych trzech produktów pakowane jest po 50 tabletek i nie wiem jak mam to mieszać żeby były dobre proporcje(może mam te tabletki sproszkować?)

3. Robię sobię przez ferie przerwę w treningach. I nie wiem czy dalej mam jeść proteine i gainera?

4. A teraz co do diety. Dajmy na to że musze zjeść 120 g białka i 180 g węgli dziennie. Będe jadł odżywki i suplementy i teraz będę jadł przybajmniej 4 posiłki. Chodze do szkoły więc nie mam za dużo czasu. I pomyślałem sobie że zrobie tak bede sie trzymał podstaw żywieniowych (bez słodyczy chipsów itp)w tych 4 posiłkach będzie jeden w którym będzie się znajdowało około 120 g białka i 180g węglowodanów(0.5 kg filetu i 6 białek) a reszta posiłków tak raczej normalnie płatki owsiane, zborzowe makaron itp czy tak może być czy to będzie dobrze ??
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
1 mozesz brac gainera, nie ma wiekszej rooznicy, trzeba dostarczyc bialko, ono jest i w tym i w tym

2 własnego ZMA nie rób bo zwykłe mineraly nie są chelatami(związek minerału i aminowkasu) i słabo sie wchlaniają

3 bierz, dieta powinna byc w przerwie i odzywki tez mozesz brac

4 rozplanowac diete nie jest trudno, Twoja opcja 120g bialka na raz jest najgorsza, wchłonie sie okolo 30g, na przyrost masy jedz nie 180g ww tylko oklo400g!. Jak chodzisz do szkoly mozesz przeciez wziąc do niej 2 sniadanie. jedz nie 4 tylko 6 posilkoow.
  • 0
Pozdrawiam Strong

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
1. Dzięki

2. Jak nie zrobie własnego ZMA to go wogule nie bede miał ponieważ jest za drogie. A czy było by cos dla mnie lepszego niż ZMA. Słyszałem że aminokwasy były by dla mnie dobre ale podobne żeby to coś dało trzeba tego dużo brać, a ja na to kasy nie mam. Możesz coś poradzić ?

3. Dzięki

4. Ile w diecie białka i w-w może pochodzić z suplementów ??A czy gdy do szkoły wezme 2 kanapki i każdą z nich bede jadł co 3 godziny czy to wystarczy ??

5. Czy tauryna i ZMA jest mi wogule potrzebna.(mam bardzo duze problemy z masą )
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
Aha i jeszcze jedna sprawa. Strongbad napisałes mi suplementacje w dzień treningowy wielkie dzięki a mógłbyś teraz napisać na dzień nie treningowy ?
POZDRAWIAM
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
Przepraszam za moją nachalność. Twoim zdaniem co lepsze jest po treningu: carbo i pół godziny potem białko i potem posiłek czy banan pół godziny potem posiłek i gainer ???
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
W tej formie "domowe ZMA moze byc slabo wchłanialne(chyba ze znajdziesz związki chelatowane, ale cena moze byc niewiele nizsza), weź odrazu przed snem białeczko,seplementy powinny byc tylko uzupelnieniem diety, i nie wolno opierac sie tylko na suplementach\odzywkach bo wtedy mogą wystąpic problemy z trawieniem, do szkoły weź duzo wiecej(mozesz wziąć tez gainera i wypic go), tauryna sie sprzyda, ZMA sprzyja regeneracji nie jest az tak potrzebne. W dzien nietreningowy bierz tak samo tylko omin okolice treningu tzn. np tauryne bierz w srodku dnia, gainery miedzy posilkami, bialko tylko na noc. Po treningu zdecydowanie lepsze jest carbo banan da znikome efekty w porównaniu z carbo.
  • 0
Pozdrawiam Strong

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
1. Wielkie dzięki. Ile razy dziennie mam pić gaina i proteiny i w jakich dawkach (16 lat, szybka przemiana materii, 180cm wzrostu,65 kg)
I czy gainera brać najlepiej codziennie o określonych porach czy tak jak wypadnie ?? A jęsli lepiej o określonych to co ile sobie to rozłożyć ??

2. Mżesz mi mniej więcej powiedzieć ile max. procent może być odżywek w diecie (niestety ciężko jest mi wygospodarować czas na przygotowywanie sobie jedzenia)

3. Wszędzie pisze że suplementy nie powinny być podstawą diety, czy to też tyczy sie supli BCAA Aminokwasów ??
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
1 gainera 2-4 razy po 50-70g, bialko 1-2 razy po 30g,

gainera miedzy posiłkami, pora nie ma znaczenia(tylko nie bierz na noc, na noc białko)

2 jedz 5-6 posilków, do tego podane porcje odzywek, i pamiętaj ze posilki są wazniejsze odzywki to tylko uzupelnienie

3 BCAA warto brac tylko przed treningiem, i one nie mogą byc podstawą diety, bo je sie nie bierze nawet codziennie
  • 0
Pozdrawiam Strong

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
Dzięki. Odżywki najlepiej brać od razu po posiłkach czy poczekać jakieś 15-20 min i dopiero wtedy wypić ??
POZDRAWIAM
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
między posiłkami, jak np: przerwa miedzy posilkiem trwa 3 godziny to pij 1,5 po posilku.
  • 0
Pozdrawiam Strong

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
Strongbart napisałeś mi kiedyś :
"rano tauryna 1g(2 kaps), miêdzy posi³kami gainer
przed treningiem 1h gainer, 20 minut przed tauryna 1g
po treningu odrazu carbo, za 30 minut bia³ko
potem normalne posi³ki,
przed snem 1h bialko, odrazu przed snem ZMA"

No i moje pytanie dotyczy TAURYNY. Swego czasu przeglądając sklep internetowy zobaczyłem BCAA + Tauryna B6 800mg. No i mnie to zastanowiło. Czy to będzie lepsze aniżeli sama tauryna ?? Dawkowanie ma być takie same jak mi napisałeś wcześniej ??
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^

gg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
BCAA to aminokwasy takze jak najbarziej


( BCAA HMB Bialko to jest to ;] )
  • 0


Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
napewno taki stack będzie dobry, tylko jego najlepiej stosowac tylko przed treningiem, bo moze wyjsc troche nieekonomicznie, mozesz sie tez zainteresować T6 z treca połączenie glutaminy, tauryny i wit. B6, mozesz tez oddzielnie kupic samą tauryne nie jest droga.
  • 0
Pozdrawiam Strong

Dami_K
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:Du?o tego

Napisano Ponad rok temu

Re: dobry zestaw?
Tauryne mam brać przed śniadaniem na pusty żołądek czy odrazu po śniadaniu lub tak jak gainera między 1 a 2 posiłkiem???
DZIĘKI
POZDRO
  • 0
Kulturystyka to nie WSZYSTKO ^_^



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024