Skocz do zawartości


Zdjęcie

System dietetyczny HC (High Carb)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

System dietetyczny HC (High Carb)

Dieta HC

Została opracowana już lata temu ale nie każdy o niej słyszał. Obecnie naukowcy w toku badań doszli do wniosku że dieta wysokowęglowodanowa jak wiadomo przyczynia się doskonale do nabierania wagi ale jednocześnie może przyczynić się do jej utraty. Zapewne każdy kto regularnie przechodzi przez etap redukcji korzystał już z diet o znikomej ilości węglowodanów ( Atknins,CKD ). Jeżeli przechodziliście mękę na tamtych systemach warto rozważyć HC na redukcji. Jak wynika z badań aby metabolizm był szybki potrzebuje węglowodanów bo to one go odpowiednio nakręcają wespół z odpowiednim stymulantem w postaci treningu.

 

Zatem odnieśmy się do literatury naukowej. Najnowsza dietetyczna książka "The Carb Lover's Diet" ("Dieta dla miłośników węglowodanów") zapewne przyniesie ulgę miłośnikom chleba, makaronów i pizzy. Specjaliści przekonują, że węglowodany są niezbędnym składnikiem w diecie zapewniającej zgrabną sylwetkę. Książka łamiąca wszelkie dietetyczne zakazy, w zaledwie pół roku stała się bestsellerem w Stanach. Węglowodany powracają do łask w dużej mierze dzięki skrobi opornej, która nie poddaje się działaniu enzymów trawiennych i nie rozkłada się do postaci glukozy. To powoduje, że nie jest ona wchłaniana w jelicie cienkim, tylko przechodzi do jelita grubego, gdzie ulega fermentacji z udziałem mikroflory jelitowej. W efekcie powstają krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które biorą udział w metabolizmie organizmu i działają podobnie jak błonnik.Skrobia oporna wypełnia przewód pokarmowy w większym stopniu niż zwykła skrobia. Efektem tego jest mniejszy przyrost masy ciała, a zwłaszcza tkanki tłuszczowej. 

 
Poprawa nastroju 
Autorzy najnowszej, dietetycznej książki donoszą, że skrobia odporna znajduje się w produktach bogatych w węglowodany, takich jak banany, płatki owsiane, brązowy ryż i ziemniaki. Spożywanie tych produktów przyczynia się do tłumienia apetytu, wzmaga metabolizm, poprawia nastrój, obniża poziom stresu i przyspiesza utratę wagi. Swoje tezy naukowcy z University of Colorado Centre for Human Nutrition w Denver potwierdzają badaniami przeprowadzonymi na 4451 chętnych. Eksperyment wskazał, że najszczuplejsze osoby spożywały duże ilości węglowodanów w postaci całych ziaren, owoców i warzyw. 
 
Rewolucja w odchudzaniu 
Jeśli popularność nowej książki i teorii o zbawiennym wpływie węglowodanów na ciało przełoży się na popularność nowego sposobu odżywiania wielu ludzi, przyćmi to popularne w ostatnich miesiącach diety oparte na proteinach. Jedząc zgodnie z zasadami diety niskowęglowodanowej i bogatej w proteiny, oczywiście tracisz na wadze. Należy jednak pamiętać, że jest to niezdrowe. Poza tym nie jest to długotrwałe rozwiązanie - wyjaśnia Elisabeth Weichselbaum, z British Nutrition Foundation. Specjaliści przekonują, że dieta opisana w książce może przyczynić się do utraty wagi, pod jednym warunkiem. Nie będzie wymówką wymówką do spożywania gigantycznych i niekontrolowanych ilości makaronu i pizzy. 
 
Ogólne założenia ( każdy zapewne dostosuje je do własnych preferencji)
- białko 1.5/2g na KMC
- tłuszcze 0.5g na KMC
- reszta założonej puli kalorycznej pochodzi z węglowodanów
 
Zalety:
- stopniowe przyspieszenie metabolizmu
- lepsze trawienie
- spadek poziomu kortyzolu 
- lepsza praca hormonów tarczycy ( powoduje nakręcanie metabolizmu )
 
Wady:
Jak w każdy systemie nie każdy organizm uzna to za najlepszy dla siebie sposób ;)
 
Mała ciekawostka w postaci cytatu z literatury fachowej:
 
".....Jedzą tłusto, palą i piją i dożywają 100 lat 
 
Nie uprawiają sportu, jedzą tłuste jedzenie, nie stronią od papierosów i alkoholu, mimo to dożywają 100 lat. Jak to możliwe? Na te pytanie ma odpowiedzieć badanie DNA Żydów z Nowego Yorku, które mają przeprowadzić naukowcy z Cornell Medical College w Nowym Jorku – podaje New York Post. 
 
Chodzi o tak zwanych Żydów aszkenazyjskich, czyli wywodzących się z terenów dawnego Związku Radzieckiego. Właśnie wśród tej populacji zdarza się niebywale wysoki współczynnik długowieczności. 
 
Naukowcy uważają, że tajemnica długiego życia, tej grypy tkwi w ich komórkach macierzystych. Chcą je pobrać od kilkunastu ochotników i porównać z komórkami innych mieszkańców USA. 
 
Dr Todd Evans, naukowiec, prowadzący badania, jest przekonany, że to właśnie te komórki pomagają odeprzeć Żydom aszkenazyjskim ataki serca, nowotwory i innych zagrażające życiu choroby i dolegliwości. 
 
Lilly Port, która w zeszłym tygodniu ukończyła 98 lat, jest jedną z grupy Żydów, którzy wezmą udział w badaniu. Twierdzi, że nigdy nie była chora. 
 
- Zawsze miałam dobre geny - powiedziała. I mimo, że pali, lubi codziennie jeść kiełbasę, czekolady i pije wino nie narzeka na kondycję. - Od niedawna stosuje dietę, ale to nie w celach zdrowotnych. Chce po prostu mieścić się w swoje stare ubrania – mówi Lilly Port. 
 
Potrzeba czasu, zanim wyniki badań zostaną starannie sprawdzone i wyciągnięte zostaną wnioski, ale jak zapowiadają uczeni, ten eksperyment powinien przyczynić się do odblokowania kodu na długowieczność......"
 
 
Opracował: Grammatikk
Wszelkie prawa zastrzeżone
 

 


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024