Skocz do zawartości


Zdjęcie

sistiema/ systema


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Wosiu - fajny przegladowy artykulik - Dzięx :peace:
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
serdeczne dzięki RobertP za skanik książki poklon

ale pozwolicie, że ponowie pytanko:
czy wiecie coś o stażach sistiema w Polsce :?:
czy ktoś prowadzi jakąś sekcję :?:

dzięki za info :!: :!: :!:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema

serdeczne dzięki RobertP za skanik książki poklon


Miło mi, ale to nie skanik. Wosiu napisał już (w tym albo innym wątku). To było legalnie wystawione na rosyjskim WWW. Oni tam mają trochę inne podejście do praw autorskich. Np. wielu rosysjkich pisarzy SF Bułyczew, Strugaccy dawali starsze utwory i opowiadanka na swoich WWW (w Polsce Jacek Dukaj tak czynił). Dopiero jak zaczeli podpisywać umowy z zachodnimi wydawnictwami to pod ich presją (i kontraktem) pokasowali je stamtąd.
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
offshot aikido (historycznie do zweryfikowania), bardzo mocno zwiazana z ortodoksyjnym kosciolem prawoslawnym.
opis z pierwszej reki: "w wykonaniu instruktorow, z ktorymi cwiczylem, nie dziala, a jedyne ich wytlumaczenie to : co zupelnie nie przekonuje mnie do sposobu szkolenia"
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Sorki, ale odwiedziłem właśnie stronkę sistemy w Chicago, obejrzałem kilkka filmików pokazowych i mam w związku z tym małe pytanko:

...
CZY TO SĄ JAKIEŚ JAJA???!?

Wcześniej czysałem o sistemie, jako o sztuce walki typu combat, bazującej na podstawowych odruchach w sytuacji zagrożenia, realności walki etc... A na załączonych filmikach zobaczyłem maksymalną "podkładówkę", asystentów atakujących jak bezwładne szmaciane lalki rzucone na przeciwnika, magiczne ciosy "wibrującej ręki" ( 8O ) i techniki wykonywane z prędkością, przy której Tai Chi wydaje się najbardziej dynamiczną sztuką walki. :rofl:

Czy ktoś mi to może wytłumaczyć? Nie chcę atakować samego stylu, po prostu oceniam to, co widzę...
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema

CZY TO SĄ JAKIEŚ JAJA???!?


Widziałem parę filmów o Systemie, produkcje od Scotta Sonnona rówienież, i co film to śmieszniejszy.

Jesli coś w tym jest prawdziwego, to musi być głęboko ukryte...

Poza tym ciężko mi zrozumieć jak Wasiliew może z czystym sumieniem wydawać np. film o obronie przed nożem. Ja nie zrobiłbym tego bo bałbym się że mój film "zabije" przynajmniej kilka osób które potraktują to na serio.
Kto widział jego techniki obrony ten wie o czym mówię.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
w polsce nikt tego nie uczy , miałem z tym kontakt fajne .
Popularne w angli
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
filmiki są troche pojechane techniki kosmiczne=niemożliwe do wykonania w sytuacji ataku realnego,jedyny dobry filmiki to filmik z esdsu zajebist jak cały system polecam
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema

Jak sobie wyobrazacie karte kredytowa w roli broni?


przelamujesz na ukos tworzac ostrze i chowasz w dloni miedzy palcem wskazujacym a pokazujacym.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/url]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema

przelamujesz na ukos tworzac ostrze i chowasz w dloni miedzy palcem wskazujacym a pokazujacym.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/url]


dobre okreslenie na palec dlugi - pokazujacy :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema

Jak sobie wyobrazacie karte kredytowa w roli broni?


przelamujesz na ukos tworzac ostrze i chowasz w dloni miedzy palcem wskazujacym a pokazujacym.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/url]

probowales kiedys w zyciu przelamac karte kredytowa na ukos? :lol:
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Visa Elektron z Millenium Bank. Spoko przelamalem. A sa takie co sie nie daja?

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Mozecie uscislic opis? Lamie sie karte wzdluz przekatnej? "Ostrze" to ten najostrzejszy kat? Uzycie polega na probach wbicia tego narzedzia czy jakos inaczej? Jakie cele mozna tym atakowac? To bron tylko do uzycia w zwarciu? Jaka jest najlepsza taktyka do optymalnego jej wykorzystania?
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Niezaleznie od tego jak przelamiesz powstaje ostra krawedz. Przynajmniej mnie sie udalo tak zrobic z moja karta. Mozna tym przeciac skore na twarzy, szyi itd. Bron smiertelna to raczej nie jest, ale jak sie nie ma nic lepszego, to jesli na przyklad pojedziesz przez czolo, to moze byc niezly efekt.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Ostatnio musialem zniszczyc swoja stara karte mbanku i gialem ze 6 razy zanim sie przelamala. Tak wiec to chyba nie jest sopsob na ktory mozna zbytnio liczyc...
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Czyli pozostaje czysta sistiema w takim razie.

8)
Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_syrin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Swietny artykul, Wosiu! Nic dodac :D W lepsze czasy na starym "Gorinkanie" czesto lamalem sobie glowe, jak przetlomaczyc na jezyk polski to, co nawet w jezyku rosyjskim brzmi niezrozumale, ale Ty to zrobiles :D Gratulacie!
Co do Systiemy, w tej chwili w Rosji o wiele bardziej rozreklamowanym jest styl Kadocznikowa - w kazdej ksegarni, gdzie jest sprzedawana literatura o sztukach walki, mozna znalesc jak najmniej kilka ksiazek, poswieconych SzKad. Tylko teraz to sie nazywa "rosyjska walka wrecz", albo "walka wrecz rosyjskiego specnazu", albo jakos podobnie - bardzo pociagajaco dla nastolatkow :wink: Wlasnie w tej chwili trzymam przed soba taka: na gorze okladki czerwonym "antiterror", ponizej "Styl specnazu. Technika walki wrecz" i zdjecie boksera posrodku 8) Najciekawsze w tym wszystkim jest to, ze ten sam zestaw technik wedruje od ksiazki do ksiazki, ruznica czesto polega tylko na jakosci zdjec :( Ale to, chyba, urok prawa autorskiego - wydawnictwa baaardzo rzadko ponosza konsekwecje za kradziez. Kilka dni temu kupilem rosyjskie tlomaczenie "Black medicine. The dark art of death", ktora mozna kupic na Paladin'e za kilkanascie dolcow. Oddalem za nia tylko szesc dolarow (429 stron). I takich ksiazek zachodnih, wydanych w jezyku Puszkina i Dostojewskiego, multum - szkoda tylko, ze jestem biedny, wiec najwyzej moge tylko slinic sie, patczac na to bogatstwo :cry:
Jesli mowic o skutecznosci... Uwazam, iz nie ma szkol skutecznych, albo nie - jest skuteczny albo niezbyt skuteczny system nauczania. SzKad, ktora znam zepiej, skoncentrowana przede wszystkim na walce na poldystansie i dystansie, w czym jest lepsza od karate, naprzyklad, bo ma bardziej roznorodny zestaw technik. Ale to nie przeksztalca ja w "panaceum od zuli", bo kazdym konkretnym przypadku walczy konkretna osoba, nie system. Dla mnie osobiscie taki spor nie ma sensu 8)
Ale moge powiedziec, ze Systiema nie ma nic wspolnego z aikido - absolutnie nic. Rozne zasady, ruzne podejscie do walki, ruzne techniki. Przeciez nie mowimy, ze judo i aikido sa tym samym, bo uzywaja taka sama dzwignie na nadgarstek :wink: Co do "podkladania" partnera panowie maja racje - to robi sie zawsze na pokazach i treningach, bo nikt nie chce zabic kolege. Zbyt szybko wykonany rzut na glowe zwykle konczy sie smiercia, prawda?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
Dzięki Syrin za pozytywną ocenę mojego artykułu! Sam nie jestem jakimś specjalnym propagatorem Sistiemy, uważam Sistiemę a zwłaszcza SzKad za coś wartościowego i skoro miałem pewne materiały na ten temat to chciałem się podzielić tym z innymi, i tyle. Tutaj na forum już kilka razy próbowałem tłumaczyć ludziom, żeby pochopnie nie oceniali dostępnych im materiałów video Wasiliewa i Riabko, podkreślałem, że owszem jest tam dużo komercji, dorabianych historii, materiały Wasiliewa nt np. walki nożem są mało realne, sekwencje z Riabko z seminariów dotyczące bezdotykowego obalania są oczywiście na pierwszy rzut oka podejrzane ale trzeba wiedzieć, że w większości są to pokazy ćwiczeń reakcji (i tzw. wpływu na przeciwnika) i że podobno sam Riabko jakimiś tam dziwnymi właściwościami dysponuje ale nie takimi jakby to z pozoru się wydawało, że prawdziwa wartość Sistiemy a zwłaszcza Szkadu leży w czym innym, i.. nic z tych tłumaczeń nie dociera do większości użytkowników. Jednym się wydaje, że Sistiema to jpowinien być jakiś superzabójczy styk walki Specnazu a inni nie mając kwalifikacji do prawidłowej oceny Sistiemy i oceniając po pozorach wyrażają swoje rożne nietrafne opinie z pozycji pseudofachowców...
Niech tam, nie będę na temat Sistiemy już tu się więcej wypowiadał, zakończę jedynie tym, że w swoim czasie poznanie wielu szczegółowych zasad Sistiemy w szczegółowym odniesieniu do biomechniki ogólnej i biomechaniki walki, zwłaszcza chińskich styli wewnętrznych, ale i boksu, a także takich rzeczy jak np. Metoda Feldenkreaisa, bardzo dużo mi dało...

Wosiu
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema
No panowie! Bardzo ciekawe, nie tak dawno spotkałem się z Białoruskimi trepami (pomijam to jak bardzo chcieliby oni uchodzić z Spetz'ów, a na ile nimi są) rozmowa była długa i zeszło na ichnie "kombaty" - przedtem pokazywali ludziom jakieś hm... dzwignie, wychodzenie z obchwytów - mam wrażenie że głównie "pod publikę"... Zapytani mówili że to co pokazują to właśnie "Ruskij Kombat" i uparcie twierdzili że tego ich w wojsku teraz uczą. Czyli widziałem jakąś mutację wspomnianego SZKad. Ciekawe...
  • 0

budo_ketaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: sistiema/ systema

czy ktoś z Was zetknął sie z rosyjskim systemem walki- systema.
wiecie coś o stażach?[/b]


http://www.forum-kul...ndpost&p=916293
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024