Skocz do zawartości


Zdjęcie

naciagniety miesien barku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

aR0
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

naciagniety miesien barku

Witam! W zeszla sobote najprawdopodobniej naciagnalem sobie miesien barku na silowni. Przez sobote i niedziele bolalo mnie przy podnoszeniu i wykrecaniu reki oraz miesien byl napiety. Nakleilem plaster rozgrzewajcy i we wtorek bolu juz nie bylo. Jednak pozostal pewien dyskomfort. Czuje czasami jakby miesien byl napiety i jak poszedlem teraz w tygodniu na trening, to czulem ze ten bark bardzo angazuje sie przy trenowaniu innych partii miesniowych. Chcialbym sie Was poradzic co robic w tej sytuacji? Odpuscic sobie treningi? Jesli tak to na ile? Co ewentualnie stosowac na ten bark? Mam dwie mascie, ktore polecono mi (kazda w innej aptece... jedna rozgrzewajaca, druga bardziej chlodzaca?) : extra strong i ibalgin sport. Bardzo ciagnie mnie na silownie, ale nie chce przez glupote i nadgorliwosc nabawic sie kontuzji, ktora wykluczy mnie na dlugi okres z treningow.

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!


  • 0

Maravia
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2603 postów
  • Pomógł: 3
98
Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:168
  • Waga [kg]:53

Napisano Ponad rok temu

Re: naciagniety miesien barku

Hej, wiem z własnego przykładu że bark nie znosi gorąca. Trzeba chłodzić.


  • 0

aR0
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naciagniety miesien barku

Bo bolu juz nie ma. Odczuwam tylko pewien dyskomfort i ciezko to zjawisko opisac. Chyba najlepej w ten sposob: wiecie jakie to uczucie jak czasami wam kosci 'przeskakuja' lub 'strzelaja' np. w kolanach, biodrach, paliczkach, lokciach, tak? To ja mam takie uczucie w tym barku jakby ten staw mial tak strzelic/przeskoczyc zaraz wlasnie ale tak sie nie dzieje :D. Mam nadzieje ze zrozumieliscie moje tlumaczenie :)


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: naciagniety miesien barku

odpuść treningu na jakiś mięsiąc, ja mialem podobnie i po 2 tygodniach ruszyłem z siłką i niestety ból wrócił i to silniejszy


  • 0

TKWM


Aress
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: naciagniety miesien barku

Bo bolu juz nie ma. Odczuwam tylko pewien dyskomfort i ciezko to zjawisko opisac. Chyba najlepej w ten sposob: wiecie jakie to uczucie jak czasami wam kosci 'przeskakuja' lub 'strzelaja' np. w kolanach, biodrach, paliczkach, lokciach, tak? To ja mam takie uczucie w tym barku jakby ten staw mial tak strzelic/przeskoczyc zaraz wlasnie ale tak sie nie dzieje :D. Mam nadzieje ze zrozumieliscie moje tlumaczenie :)

Tak jak Viper napisał , odpuść na jakiś czas bo jak przetrenujesz to będziesz musiał i tak odpuścić ale na 2x dłużej . Nastepnym razem , pożądna rozgrzewka :) 


  • 0

25.png


aR0
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naciagniety miesien barku

Tak jak mowicie, odpuszcze sobie na razie i poczekam, bo tak mnie ciagnie na treningi, ale jesli mialbym przez glupote czekac jeszcze dluzej, to nie wchodzi w gre :). A ozecie cos polecic na przyspieszenie regeneracji/gojenia? Moze jakis fizjoterapeuta/masazysta? Mozecie jakiegos polecic w Poznaniu? :)


  • 0

Aress
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:5 lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: naciagniety miesien barku

Daj mu odpocząć . 


  • 0

25.png




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024