Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowa czternastolatka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

nastoletnipakierro
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Budowa czternastolatka

Witam, bardzo chciałbym poruszyć pewien temat. W tym roku uderza mi czternaście lat, jak wiadomo, zaczynam już powoli iść w budowę ciała. Wiem, że to podobno za młody wiek na ćwiczenia, ale ja chcę.

Mam 177 cm wzrostu, ważę 66-67kg, mój obwód bicepsa to 32-34cm, resztę parametrów podam jeszcze dzisiaj.

 

Nie śmiejcie się, zrozumcie, że jestem zielony. Wytłumaczcie mi wszystko, byle spokojnie.

 

W domu nie mam sprzętu, mam jedenasto-kilowe, pięcio i jedno kilogramowe hantle. Niedługo zacznę chodzić do kolegi który ma praktycznie cały sprzęt. Co do mojej diety, to staram się odżywiać dobrze, nie biorę żadnych używek. Nie palę, od alkoholu raczej stronię. Staram się jeść jak najwięcej białka, wszelkie makarony, ziemniaki, piersi z kurczaka, jajka, twarogi i sery są na porządku dziennym, jednak nie mam ściśle określonej diety. Proszę o pomoc.

 

Robię "interwał", tj. 30 sekund x ćwiczenia, następne 30 sekund poświęcam na ćwiczenie y i szczerze powiedziawszy to się sprawdza. Przez dwa/trzy miesiące urosłem około 2 cm, gram regularnie w koszykówkę i zaczynam chodzić na treningi boksu. W trzy miesiące przytyłem 4kg, nie jestem wypierdkiem, ale nie jestem też koksem.


Użytkownik nastoletnipakierro edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

nastoletnipakierro
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa czternastolatka

@edit

tam jeden błąd napisałem, bo nie myslałem co piszę


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa czternastolatka

przytyłeś tylko lub raczej 4 kg = na pewno nie przytyłeś w tłuszcz, choc jak widzę na wysokość rośniesz nadal to dobrze, jedz zdrowo jak najwięcej i nie spinaj sie na diety z ważeniem jedzenia i liczeniem kalorii bo na to przyjdzie jeszcze czas.

 

Trening siłowy? jak najbardziej 14/15 lat można śmiało jechać z klamotami byle mądrze i z głową. Tymi hantlami nic w sumie nie zrobisz więc ułóż sobie plan typu FBW ( dział trening tematy podwieszone pomogą) i napierdzielaj. Trening siłowy jak sie je jak sie powinno musi byc przemyślany.


Mateusz Pawlak ;)


nastoletnipakierro
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa czternastolatka

Rozmawiam właśnie z kumplami i zacznę uderzać na siłownię. Zaraz podam resztę parametrów. Co do bicepsa, to sam widzę progres, jeszcze około pół roku temu kiedy brałem się za "pakowanie" miałem zaledwie 27 cm, przez te pół roku nabrałem trochę i masy i przełożyło się to na mięśnie.


Użytkownik nastoletnipakierro edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa czternastolatka

Plan FBW jest prosty i dobrze przygotowuje organizm na zabawy w splity PPL itp. Musisz opanowac dobra technikę ćwiczeń i wyrobić dobre nawyki ( np takie że na biceps nie walimy tyle co na plecy a nogi  to połowa ciała i trening ich powinien byc najcięższym z całego tygodnia itp) póki jesteś taki młody wyrabiaj dobre nawyki i podejście co byś nie marnował tego okresu na bezsensowne rzucanie złomem ;)


Mateusz Pawlak ;)


nastoletnipakierro
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa czternastolatka

Ja rozumiem, nie można być koksem z pięćdziesiątką w bicku mają klatkę jak ktoś kto zaczyna, wszystko trzeba rozkładać równomiernie.

 

Pas - 80 cm

Łydka - 41 cm

Klatka - 93 cm

Biceps - 32 cm (po treningu 34)

 

Chyba nie jest najgorzej. Sprzęt już dawno bym miał, gdyby było mnie na niego stać. W wakacje z kolegą budujemy małpi park, ale generalnie no to zaczynam chodzić na siłownię.


  • 0

nastoletnipakierro
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa czternastolatka

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to ja


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa czternastolatka

Zalązki są ćwicz cięzko jedz dobrze spij długo a za 3/4 lata będziesz z siebie dumny :)


Mateusz Pawlak ;)


nastoletnipakierro
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa czternastolatka

Chciałem to właśnie od kogoś usłyszeć (przeczytać), dzięki za pomoc Grammatik. Gadam już z moim bratem, on też ćwiczył i szło mu bardzo dobrze. Temat może iść do archiwum.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024