Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opis mojej sytacji, efekty do oceny i pare pytań.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Szeryf17
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Opis mojej sytacji, efekty do oceny i pare pytań.

Witam, Mam 18 lat, ważę 72kg (waga często skacze, czasami waże 74, czasami 75, 73 - różnie to bywa) i mierzę 180cm.

Moje BMI WYNOSI 22.5, Mam 14% tkanki tłuszczowej. Na klatkę wyciskam 75kg (tyle podnosiłem 2 tygodnie temu, gdy próbowałem wycisnąć max)  Mam 35cm w bicepsie, 84 w pasie, 56 w udzie, 37 w łydce i 103 w klatce piersiowej.

 

Od paru miesięcy ćwiczę regularnie, 3 razy w tygodniu, bo wcześniej też ćwiczyłem w sumie ćwiczę rok, ale regularnie dopiero od paru miesięcy tak jak pisałem. Dopiero teraz bardziej umiem wykonywać wszystkie ćwiczenia dokladnie, poprawnie itp. Jednak moja waga jest taka sama od praktycznie roku, czasami spada, czasami wzrasta tak jak mówię, być może słabe efekty są spowodowane tym, że nie ćwiczyłem regularnie, może złą dietą, a może brakiem odpoczynku, bo żyje praktycznie ciągle w biegu, z domu wychodzę o 5 rano, do 15 mam praktyki, potem siłownia/piłka nożna, i dom i tak codziennie, tyle, że chodzę też do szkoły, ale to 3 razy w tygodniu, wtedy się bardziej wysypiam bo wstaje o 6, a nie o 5 :)

Możliwe, że problem z odżywianiem też jest, jednak niestety nie mam za bardzo dużych funduszy, żeby zrobić sobie dietę.

Jednak chodzę na takie praktyki, gdzie mam dużo jajek do dyspozycji, dlatego, codziennie odlewam sobie pól litra białek i to pije. Do tego jem około 3 jajka (najczęściej sadzone) na praktykach plus około 300gram mięsa dziennie, staram się jeść codziennie jakieś owoce, czy też warzywa, Szczerze to nawet nie wiem jak bym miał się zabrać za taką diete, ile jeść węglowodanów dziennie bo w internecie pisze, że między 4 a 7 g na masę ciała, z białkiem wyczytałem, że około 2 na mase ciała  - taka ilość na masę. Ogólnie staram się ćwiczyć tak, że robię np. W poniedziałek: klate z tricepsem, na klate 3-4 ćwiczenia po 4 serie, a na triceps 3 ćwiczenia po 4 serie. w środę robię barki i nogi, 3-4 ćwiczenia na nogi, i 3 na barki też po 4 serie. I w piątek biceps z plecami, 4 ćwiczenia na plecy i 3 na biceps i też 4 serie. Brzuchu praktycznie wogole nie robiłem, bo na internecie pisze, że a6w dobry, abs i w sumie sam nie wiedziałem co mam robić, bo mam dużą tkankę tłuszczową i sam nie wiem, który trening byłby dla mnie dobry. Więc teraz mam parę pytań:

 

1. Efekty na zdjęciu są dobre, czy raczej słabe ?

2. Robię coś źle, tzn. Może partie mięśniowe źle dobieram ?

3. Picie białek mi coś daje ? czy raczej bez sensu to jest ?

4. Jak zabrać się za dietę ? od czego zacząć, żeby zrobić dobrą dietę ?

5. Czym powinienem się kierować ? trening na mase, siłe czy rzeźbę, żeby dążyć do takiej sylwetki jak ma np. Cristiano Ronaldo.

6. Nauczyciel WF mówi, ze jeśli chcę szybko rosnąć muszę ćwiczyć 2 razy w tygodniu każdą partię mięśniową, czy to prawda?

7. jak spalić tkankę tłuszczową z samego brzucha (jeśli się da, jeśli się nie da, to jak to zrobić, żeby nie stracić przy tym tkanki mięsniowej)

8. Brać jakieś odżywki ? kreatyne, gainery, węgle itp ? 

9. Co robić na brzuch, żeby systematycznie się rozwijał ?

10. Czy mogę się wspomóc spalaczami tłuszczu ?

11. Czy w dni nietreningowe robienie pompek mi coś pomoże ? czy lepiej sobie odpuścić ? 

TUTAJ LINK DO FOTKI : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Przepraszam za chaotyczny post, jednak te pytania mnie gnębią, proszę o nie usuwanie mojego tematu, jeśli będzie trzeba to poprawię jeśli coś jest źle w poście. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024