Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak mam teraz trenować??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Browar10
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak mam teraz trenować??

Witam mam 32 lata i trenuje od 8 miesięcy.Mam 180 cm i ważę 95 kilogramów ogólnie sporo tłuszczu ale moja sylwetka jest masywna(o ile można tak to nazwać)Patrząc na wyniki mojej wagi łazienkowej to zawartość tłuszczu w organizmie 24%,wody 52% a mięśni 40%.Od samego początku trenuję na masę tzn 10-12 serii po 6-12 powtórzeń.Efekty są bo widzę że mięśnie trochę się uwydatniły i zaczyna je być widać.Nie stosuję jakiejś dokładnej diety po prostu staram się mądrze odżywiać,nie liczę ilości białka czy węgli,ale zasady żywieniowe przestrzegam.Jem sporo twarogu,jaj,po treningu ryż,kefiry,głownie produkty białkowe.Staram się odchudzić bo nie podoba mi się mój spory brzuch,boki czy piersi.I tutaj moje pytanie czy jest sens trenować systemem na masę w moim przypadku,kiedy mam trochę tłuszczu,stosuję dietę ale raczej nie zjadam wymaganej liczby kalorii(jest ich deficyt)więc czy taki trening jest wogóle skuteczny czy dalej starać się odchudzać ,ale ćwiczyć systemem na masę(choć pewnie na deficycie kalorii mięśni mi nie przybędzie)czy może raczej skupić się na odchudzaniu,a trening zmienić sobie pod kątem redukcji tzn mniejsze ciężary i większa ilość powtórzeń.Wtedy pewnie mięśni mi też zbyt dużo nie przybędzie ale te co już są staną się bardziej widoczne,i pozbędę się tłuszczu.Dodam że nie zależy mi na tym by być duży tylko ładnie wyglądać.Nie wiem czy napisałem dość zrozumiale ale proszę o porady od bardziej doświadczonych kolegów.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mam teraz trenować??

-Wyniki z wagi łazienkowej można między bajki włożyć ;)

-Powinieneś zrobić redukcje a nie masę skoro twój poziom tłuszczu cie nie zadowala

- wybierajac redukcje ułożenie dokładnej diety z ujemnym bilansem kalorycznym i jej rygorystyczne przestrzeganie to wymóg konieczny

podpowiem że ilość białka zwierzęcego na redukcji wypadałoby podbic do choć 2.5g na kilogram masy ciała

trening na redukcji identyczny jak trening na masie z tym że dorzucasz sporo aerobów do tego

- tak na redukcji bez SAA nie urosną ci mięśnie ale przy mądrej diecie tez nie spadna prawie wcale.


Mateusz Pawlak ;)


janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak mam teraz trenować??

Mam pewne zastrzeżenia do odżywiania  się kefirami, twarogami, jogurtami i tego typu produktami, ponieważ to tylko nazywa się nabiał a zawartość białka w większości tych produktów jest niewielka. Kupując produkt powinno zawsze zwracać się uwagę na tabele wartości odżywczych by wybrać opcje z małą zawartością tłuszczu a dużą zawartością białka.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024