Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc! Jestem totalnie zielony :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

damiangzyl
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o pomoc! Jestem totalnie zielony :)

Witam serdecznie.
Jestem nowy i nie mam bladego pojęcia o kulturystyce, ale mam nadzieję, że z dużą dozą cierpliwości pomożecie mi. A więc do rzeczy. Mam na imię Damian, mam 19 lat i od czasu gimnazjum borykam z się z moim największym kompleksem- niedowagą. Mam około 194 cm wzrostu i 68-70 kg wagi, więc nie trzeba być bystrym, żeby po tych danych wywnioskować że jestem chudy jak... nieważne. Moja babcia mawiała "jak kto je, tak wygląda", ale chyba w moim przypadku to się nie sprawdza, bo wbrew pozorom nie jem mało. Do pracy zabieram zawsze 8 skibek chleba, jakiś owoc lub warzywo i przekąskę i to wszystko zjadam. W domu to co ugotują to też zjadam + jak jestem sam w domu to staram sobie zawsze gotować obiady z wysokokalorycznym ryżem lub makaronem. A mimo to wszystko licznik wagi rośnie w tempie zaledwie 2-3 kilo rocznie. Czy dałoby radę jakoś temu zaradzić? Jeżeli pytacie o to czy ćwiczę to sprawa wygląda następująco: mam pod łóżkiem hantel 25 kg i z nim wykonuję różne ćwiczenia + pompki + brzuszki i tak przez około 20 minut. Częstotliwość tych ćwiczeń zależy od mojego chcenia i zwykle wynosi 3-4 razy w tygodniu po te wspomniane 20 minut. I tu mam ukryte kolejne pytanie: czy jeśli jestem chudy to nie powinienem odpuścić sobie tych ćwiczeń i oszczędzać na wagę złota kalorii dla mojego organizmu? A może ta nieprzekraczalna chudość u mnie to po prostu los boski? Ponieważ zarówno ojciec jak i dziadek z jednej i drugiej strony są wysocy i ważą około 110 kg (koksy normalnie), ale w moim wieku również borykali się z tym problemem co ja teraz. Po starych zdjęciach widać że dopiero zaczęli nabierać masy po ślubie (przypadek?) czyli w wieku około 21-23 lat. Następna sprawa to taka, że pewnie mi polecicie jakąś dietę, ale czy w moim przypadku dieta jest możliwa? Ponieważ oprócz tego, że zaocznie studiuję, to mam męczącą pracę po 12 godzin w systemie 4 dni ranki, 2 dni wolne, 4 dni nocki, 2 dni wolne i tak w koło macieju. A więc mam nieregularne długości i pory snu, a więc jestem przez to rozregulowany jak ruski czołg. Kolejna rzecz to taka, że rok temu kupiłem sobie na masę Gainer 737 3 kilo i po jego wzięciu nie było fajerwerków, bo przytyłem może 2 kilo. I można powiedzieć, że aktualnie przechodzę do sedna sprawy, ponieważ teraz wiem że postawiłem na niską cenę i można powiedzieć że dostałem to za co zapłaciłem. WIĘC powiedzcie mi koledzy, czy białko co sprzedają jest zdrowe dla organizmu i czy mogę je brać jeżeli mam kamicę nerkową? Proszę, polećcie mi konkretne produkty, które są w stanie mi pomóc, aby mi nie było wstyd wyjść na plażę z koleżankami, abym zaczął wyglądać jak człowiek, a nie jak uciekinier z Oświęcimia. Niech ten produkt będzie dobrej jakości- teraz pracuję więc nie musi być z najniższej półki. Skomentujcie to co napisałem, dajcie jakieś wskazówki, cokolwiek. Za wszystko będę Wam naprawdę szczerze wdzięczny. Dzięki jeżeli dotrwaliście do końca tych wypocin. :)
Pozdrawiam, Damian.


  • 0

lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc! Jestem totalnie zielony :)

Na przyszłość to nie pisz takich litanii bo mało komu chce się to czytać. Co do Twojego problemu to jeśli jesz dużo i nie możesz przytyć to te posiłki nie są pełnowartościowe i za pewne masz bardzo szybki metabolizm.
Jedyna rada to jeść spore i pełnowartościowe posiłki ryż,kasza,makaron,kurczak, ryby, jaja itd. itp.
Co do sprzętu to samą hantelką 25kg nic nie zdziałasz, potrzebne jest przynajmniej ławka, hantle, gryf prosty i troche obciążenia.

Przed tym jak zacząłem ćwiczyć ważyłem jakoś 65-68kg przy wzroście 185cm także wszystko da się zrobić.


Użytkownik lezu edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


Jozef230
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 3
113
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:kujawsko-pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport,kulturystyka, biznes,filmy, muza
  • Staż [miesiące]:60
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :38.5
  • Klatka piersiowa [cm]:jescze nie taka
  • Pas [cm]:za duzo
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:100x4
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:130x3
  • Waga [kg]:78-79

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc! Jestem totalnie zielony :)
Chcesz być duzy? Jedz jak duzy facet. Sam ryż z kura nic nie da. Kup oliwe i dodawaj do posiłków. Od czasu zarzuc pizza:) nie licz kalorii tylko opychaj się bo musisz rozepchac belzon. No i kup karnet na siłownie albo dokup żelaza. I daruj sobie odżywki i ten tynk 737 bo jest to katastofa boeinga w twoim żołądku:)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024