Skocz do zawartości


Zdjęcie

14-nasto latek i jego nadwaga proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

TheSzoker
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

14-nasto latek i jego nadwaga proszę o pomoc

Witam

 

Mam 14 lat jestem chłopakiem,waże 65 kg i mój wzrost to 155 cm.Jestem dość niski jak na swój wiek i mam duży brzuch i duże piersi.

Czy moglibyście dać mi jakąś rade,diete aby schudnąć,najbardziej mi zależy aby schudnac na brzuchu,piersiach i policzkach

 

 

 

POMÓŻCIE MI  

:(


  • 0

Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 14-nasto latek i jego nadwaga proszę o pomoc
no to powiem tak: 
 
wchodzisz na: 
obliczas BMI (tak tylko dla własnej informacji a potem BMR (ale wynik podaje utrzymanie wagi więc ja od tej co daje utrzymanie wagi to bym odjął z 300-400-500kcal (według własnego uznania)
 
potem wchodzisz w: 
http://www.fabrykasily.pl/topic/23326-oblicz-dzienne-zapotrzebowanie-na-kcal/
no i powiem tak: pierwsze co: wypierdol z głowy wszelkie słodycze, chipsy...  
 
oprócz słodyczy i chipsów to można powiedzieć że możesz jeść co chcesz... byle byś nie przekroczył wartości kalorycznej której potrzebujesz dziennie, bo żeby chudnąć to musisz mieć deficyt (czyli jeść mniej niż potrzebujesz) no i wtedy chudniesz :) no i zrezygnować z wszelkich napoi słodzonych, soków itp. jak już jakieś picie to light, zero czy coś.. ale tylko co ma napis zero, light (oczywiście mówię o napojach) ale najlepiej to wodę pić :) jak masz możliwość to poproś rodziców żeby kupili ci karnet na siłownie a jak nie to chociaż na basen... a jak i to nie da rady to musisz w terenie robić :P czyli tak: około 3-4 razy w tygodniu aeroby (czyli bieganie, rower itp.) po 45 min dziennie :) najważniejsze to wpasować się w kalorie i makroskładniki w danym dniu, na początku będzie ciężko i będzie ci się mieszało ale potem jakoś pójdzie.. musisz tylko patrzeć co ile ma kalorii, węglowodanów, białka i tłuszczy :)  a no i taka moja uwaga: podają wszędzie że mimo redukcji to dieta powinna mieć około 40% z węglowodanów ale wdłg mnie to najlepiej jest jak najmniej węgli... ja bynajmniej tak robię w sensie: podjeżdzasz sobie z białkiem ile tam trzeba, (ile ci wyjdzie w obliczeniach) a potem coś dodajesz żeby dojść do końca zapotrzebowania kalorii :) no i kup sobie witaminki bo jak będziesz naprawdę biegać czy jakiś sport robiić to się będziesz pocić i witaminki się wypłukują więc warto brać dla zdrówka :) no i na redukcji unikaj owoców (wiem niby się wydaje że zdrowe, bo zdrowe ale nie na redukcji, bo owoce = cukier = węglowodany proste) czyli ogółem unikać owoców 
 
ja ci powiem tak: chyba opisałem wszystko wyżej co np. ja robię no i od 1 czerwca schudłem już 10kg ;) czyli w  półtora miesiąca :) ale ja się nie opierdalam tylko ćwiczę dużo no i pilnuję diety i nie podjadam :)  no i jeszcze jedno: jeść możesz kiedy chcesz, nawet w nocy, bo to że po 18 nie można już jeść to jest gówno prawda :) ja jem tylko po 18 godzinie ( od 20 do 24)) i schudłem już 10kg ;)   ważne jest żeby twoi rodzice cię wspierali i żeby oni też chcieli żebyś schudł i żeby ci pomagali (czyli żeby dali ci kasę na dietę, na siłownie, czy na basen :) )  myślę że moze nie wszystko ale dużo opisałem a jak gdzieś się pomyliłem to może jacyś bardziej doświadczeni koledzy poprawią :)
  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Xboxjestfajny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka,Kuchnia,Dieta,Pomoc innym

Napisano Ponad rok temu

Re: 14-nasto latek i jego nadwaga proszę o pomoc

napoje typu light nie są zdrowie więc lepiej pić wode albo herbate , chłopak niech ogólnie wyrzuci z diety kebaby chipsy słodkie napoje i inne przetworzone śmieci i normalnie je , dlaczego ma unikać owoców? on jeszcze rośnie według mnie potrzebuje naturalnych witamin i minerałów a preparaty będzie brał jak będzie starszy :)


  • 0

Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 14-nasto latek i jego nadwaga proszę o pomoc

jak witaminy to z warzyw... owoce mają cukier czyli węglowodany proste które szybciutko wędrują i zmieniają się w tłuszczyk jak węglowodany to makaron ugotowany al dente i najlepiej jakiś razowy albo z pszenicy durum najlepiej :) ale wdłg mnie najlepiej to jak najbardziej ograniczyć węglowodany ja tak robię i schudłem już 10kg


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 14-nasto latek i jego nadwaga proszę o pomoc

a witaminy tak czy siak musi kupić bo jak by naprawdę się wziął za siebie i by biegał to wiadomo że w chuj dużo wypoci się a z potem się wypłukują witaminki i łatwo można w jakąś chorobę wpaść..  jeżeli naprawde się weźmie i będzie biegać to w aptece zapytać jakieś witaminki dla uprawiających sport (różnią się od zwykłych) 


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024