Skocz do zawartości


Zdjęcie

zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_diomedes
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
Witam
Cwicze kravmage ponad poltora roku (z przerwami wyjdzie niewiele ponad rok).Poczulem ze sporty walki to cos wspanialego.Zastanawiam sie jednak nad przejsciem nad muay thai ze wzgledu na to ze to wlasnie stojka mnie najbardziej kreci i tu sobie najlepiej radze .Mam 21 lat 190 cm 84 kg .Zastanawiam sie czy jest sens zmieniac krav mage na cos zupelnie innego i zaczynac nauke od nowa, od podstaw.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
jesli uwazasz, ze kravka ci nie odpowiada to jest sens.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
trenowalem tez kravke poltora roku, ostatnie cztery miechy rownolegle z kickboxingiem a teraz juz tylko kickboxing, podjelem taka decyzje bo kravka byla za droga, zalezalo mi na sparingach i turniejach. Uwazam ze bylo warto. Pamietaj ze zawsze mozesz to i to :wink:
  • 0

budo_piotruś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
Psycho ma rację. Jezeli uważasz ,że inna dyscyplina bardziej Cię wciągnie i chcesz sie rozwijać w jej kierunku - czym prędzej idź na trening. Poza tym ja osobiście polecam zmianę Kravki na MT. Poza tym rozwiniesz się bardziej w stójce , poprawisz pewnie boks i napewno kopanie.


Pozdrawiam
  • 0

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
Witam
Wybierz to, co Cię najbardziej pociąga i w czym czujesz się najlepiej.
Ja osobiście uważam Mauy Thai za jedną z najbardziej pełnych i wartościowych sztuk walki.
Poza tym chyba nie ma systemu walki, który da Ci tyle mżliwości co Sztuka Walki.
Udanego wyboru.
Chok Dee
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
A może Ty nie potrzebujesz niczego zmieniać?Zastanów się po co ćwiczysz sztuki walki ?Wybierając kravke podyktowane było to napewno szybką nauką samoobrony i skutecznością.teraz może przyszedł czas na nowe doświadczenia.Znajdujesz się w najfajniejszym momencie trenowowania tzn.początku.Potraktuj to jak wielką wspaniałą herbaciarnie zacznij smakować różnych gat. herbaty(w tym przypadków styli) i może w końcu coś znajdziesz dla siebie.Z doświadczenia wiem jedno ,że nie zawsze liczy sę styl tylko przede wszystkim człowiek.Zauważ ile łączy Cie ze szkołą krav magi?czy tylko posiadłeś umiejętności i nadal czujesz niedosyt.Trening sztuk walki to ciągłe doskonalenie siebie ,przede wszystkim własnego wnętrza.Szukanie inspiracji w ruchach do zaspokojenia własnego wewnętrznego "niepokoju".To ciągłe wykuwane własnego ciala w duchu wlasnej woli.Tak ja to pojmuje.Każdy styl to inne spojrzenie na ta samą technikę,to inna opowieść przepełnona smakiem i zapachem kraju z którego pochodzi.To droga,sposob życia pokonania siebie,bycia spokojniejszym wewnętrznie i co za tym idzie szczeslwszym i lepszym czlowiekiem.Poszukaj , a napewno znajdziesz!! Ja czasami w sytuacjach konfrontacji pytam się (jak zdąże) mam Cie kopnąć po koreansku,chinsku czy tajlandzku.Najczęściej kończy to się uśmiechem i pokojowym zakończeniem.Taka" walka bez walki "jak już jeden poszukujący powiedział.Ale to moja droga,ja nadal szukam...acz kolwiem wiem ,że znalazłem.Hihi Pozdrawiam.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :D
  • 0

budo_artur88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
Dobrze powiedziane!! Fajne porównanie z herbaciarnią... Może spróbuj sie przejść na kilka treningów do klubów które reprezentują różne SW (przecież w większości klubach pierwsze treningi są za darmo)... I sprawdź która "herbata" smakuje najbardziej....
  • 0

budo_diomedes
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
hmmmmmmmm dobrze jest uslyszec kilka madrych slow od bardziej doswiadczonych(to porownanie do herbaciarni szczegolnie mnie ujelo) i wydaje mi sie ze teraz bede chodzil na mt ale tez na jeden trening km (w ten dzien kiedy jest stojka bo km uczy walki w butach a to jest duza roznica na ulicy jak mi sie wydaje) jak starczy czasu i pieniedzy
  • 0

budo_boombox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zmiana stylu?doswiadczonych prosze o pomoc...
Przejdz sie na MT jesli bardziej bedzie cie to krecic niz kravka to przejdz. Jesli nie jestes zdecydowany trenuj rownolegle dwie sztuki walki :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024