Skocz do zawartości


Zdjęcie

długość treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

długość treningu

Witam pytanko:

 

pytanko pierwsze: np. dot. split: czy np. ustalimy sobie że dajmy na to klata, z trickiem i brzuch w pierwszym dniu, i ustalimy sobie ileś tam dajmy na to na klate 3 serie po 15 i to samo do reszty (to tylko przykład) to chodzi o to żeby się tego trzymać czy można więcej sobie dać? chodzi mi o to czy plany są układane ze względu na to że nie każdy ma czas siedzieć co drugi dzień po 6-7 h na siłowni czy po prostu bo za dużo to nie zdrowo? chodzi mi o to że np. jak ja mam dużo czasu i mogę te 6-7h na siłowni być to czy mogę się więcej katować różnymi ćwiczeniami na te partie czy może trzymać się planu i być na siłce dajmy na to 3h?  nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi :P mam nadzieję że tak, ale mniej więcej w skrócie: czy jak mam dużo czasu to mogę siebie katować na siłowni te 6-7h (na split) czy lepiej za dużo się nie przemęczać i trzymać się normalnych treningów?

 

 

pytanko drugie: powtórzenia czy ciężar? ok wiem, przeczytałem ten artykuł dotyczący tego ale w takim razie dajmy na to z mniejszym ciężarem 15 powtórzeń na serie a dajmy na to większy ciężar a 10 powtórzeń to będzie lepsze, tak? jeżeli tak to co by było gdyby np. jeszcze większy ciężar ale np. 5 powtórzeń na serie? a druga opcja: mniejsza ilość powtórzeń np. duży ciężar i te 5 powtórzeń ale np. 6 serii?   

 

 

 

trzecie pytanko: jestem już po około półtora miesiąca FBW (jestem na redukcji) i co byście radzili? dalej być na FBW czy przejść na split?

 

 

czwarte pytanko: przyjkład: dajmy na to na jakiejś tam maszynie biorę 30 kg no i mam 3 serie po 15 i np. przt 2-3 serii już nie daję rady i np. lepiej przerwać, odjąc sobie np. 5kg i dokończyć do 15 powtórzeń, czy się osrać i cisnąć na maksa ile się da ale zrobić np. 10 powtórzeń?


Użytkownik Stivciu edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Ekstremalny Paweł
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu
Ad. 1
Możesz robić więcej serii, tylko weź pod uwagę późniejszą regenerację. Profesionaliści nie robią więcej serii, tylko dokładają ciężaru, jeśli mają za lekko.

A.2
Ja w domu się katuję seriami po 44 powtórzenia (to ważna dla mnie liczba!), bo po pierwsze podłoga nie udźwignie mi tak dużego ciężaru, by nim robić mniej, a po drugie masa z większej ilości powtórzeń jest suchsza. (w końcu to taki quasi aeroby)

Ad.3
Tych słów nawet nie rozumiem. Jestem na początku używania siłowej grypsery.

Ad.4
Lepiej się osrać i cisnąć ile się da. Jak wiem, że będę miał fest ciężko, to wydłużam sobie przerwy między seriami.
  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

- Po 1 zawodowcy siedza codziennie na siłowni dłużej od nas bo są na końskich dawkach soku mając i lepsza regenerację lepszą siłe i wszystko lepsze - t nim nie jesteś i siedzenie co 2 dzień po kilka h sprawi że wycieńczysz organizm doprowadzając sie błyskawicznie do przetrenowania a bynajmniej nic ci nie urośnie. Ilość serii i powtórzeń to sprawa inydwidualna aczkolwiek wiele tu zalezy od celu bo masa lubi duzy ciężar i mało powtórzeń , barki i bicepsy lubią za to duzo powtórzeń nawet na masie bo maja nieco odmienny skład włókien od np klatki nóg czy pleców. Jakbyś Atlas Ćwiczeń przeczytał czy nawet tutja tematy podwieszone nie pytałbyś o takie BANAŁY.

 

4 treningi siłowe max po 1.5h to coś co każdemu daje to czego chce jak ma dobrą diete i dobrze śpi.

 

- po 2

Ty nie roz\umiesz w ogóle czytanych tekstów... masa duzy ciężar zakres do 10 pow , redukcja to samo taka prawda bo to pomaga ochronic mięśnie gdy dieta ma ujemny bilans, a żeby było optymalnie zazwyczaj robi sie 2cw na duzych i jedno na małych ciężąrach na dobitke (dobitka to zazwyczaj max powtórzeń) , stosuje sie tutaj tez metody jak progres regres RP itp (tylko zapewne nie czytałes bo i po co nie? która jest dla kogo i na czym polega)

 

- po 3

FBW ? Nie preferuję i zaproponuje split, choć to wielkiego znaczenia nie ma na redu tylko to czy masz ujemny bilans kaloryczny .

 

- po 4

Zakłądaj tyle na maszynie żeby zrobić określona liczbe powtórzeń i ilość serii przy czym 1/2 ruchu w 2/3 ostatnich moga być już tak naprawdę bardzo ciężkie do zrobienia ale masz je wykonać sam.  to 15 pow to jakiś twój mentor? bo nikt nie napisał że tyle to cudowna metoda ilościowa na redu na każde cw.... CZYTAJ PODSTAWY bo nadal wiedzy nie nabyłeś żadnej a powinienes bo to nie twój 1 temat tutaj.


Mateusz Pawlak ;)


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

no dlatego was pytam :P no i wolę pytać na forum i czytać różne opinie a nie tylko temat podwieszony... a co do 15 powtórzeń to nie że to jakiś mój mentor ale taki plan na FBW mi ułożył trener na siłowni we wszytskich ćwiczeniach jakie mam na fbw mam 3 serie po 15 powtórzeń... ale i tak zawsze zostaję dłużej i więcej ćwiczę bicka, tricka, łydki i uda bo wdłg mnie to za mało dał.. a zwłaszcza z bickiem... mam tylko jedno ćwiczenie na bicka, 3 serie po 15 powtórzeń... i wcale jakoś mnie nie wycieńcza ono ani nic... a reszta ćwiczeń nie używa bicka...


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


--E51--
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4 lata

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

W końcu o to chodzi FBW, na każdą grupę mięśniową wykonuje się jedno ćwiczenie. A jak czujesz się niedotrenowany to dorzuć więcej ciężaru.


  • 0

x6m8bq.jpg


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

Więcej nie znaczy lepiej FBW masz po to aby nawyki wyrobic i poczuć ćwiczenia technike obadać. Powalczysz sobie na splicie 


Mateusz Pawlak ;)


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

a jeszcze zapytam bo bez sensu nowy temat zakładać... a więc: jak wiadomo żeby budować mięśnie to trzeba mieć nadwyżkę kaloryczną, ale pytanko takie: bo jestem na redukcji i w półtora miecha schudłem 10kg ale pytanko czy mogą mięśnie chociaż troszeczkę urosnąć na redukcji? albo nabrać twardości? bo tak u siebie zauważyłem że może nawet jak nie wzrosły i mi się tylko zdaje bo schudłem i się bardziej odsłoniły to jestem pewien że są o wiele wiele twardsze niż przed zaczęciem chodzenia na siłownie no i albo mi się zdaje albo siła też wzrosła bo powolutku coraz większe ciężary biorę we wszystkich ćwiczeniach... dlatego pytam czy chociaż troszeczkę na redukcji mogą wzrosnąć mięśnie czy może to dlatego że siłownia to taki nowy bodziec dla mojego ciała? 


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

Twardości nabiorą bez problemu ale żeby urosnąć? Na samej diecie i suplach to nierealne ;) przy redu.


Mateusz Pawlak ;)


--E51--
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:4 lata

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

To może być swego rodzaju złudzenie optyczne, po prostu mięśnie dorzeźbione mogą wyglądać na większe.


  • 0

x6m8bq.jpg


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

no oki dzięki dzięki ;) a zakupiłem sobie witaminki niestety nie te co mi grammatik poleciłeś bo wysyłka do niemiec za droga :P ale tutaj kupiłem witaminki w takiej aptece co to fajnie doradzają zawsze itp. a nie byle jakie wciskają no i poprosiłem takie dla uprawiających sport no i mi dała z takim składem: D3(5 ug) B1 (4,2mg) B2 (4,8mg) niacyna (54mg) kwas pantotenowy (18mg) B6 (6mg) kwas foliowy (600ug) biotyna (450ug) B12 (3ug) C (180mg) E (30mg) wapń (500mg) 

potas (500mg) magnez (350mg) żelazo (5mg) cynk (5mg) Jod (90ug) 

 

i jak skład spoko? czy coś może brakuje czy coś?


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

Nie wiem czy ktos bez porównania do innych napisze ci że sa cacy lub be...  w aptece to zazwyczaj wielkiego cuda nie dostaniesz. Było znaleźć sklep internetowy w niemczech jest ich od uja i by sie coś z niego wybrało, kto ci powiedział że splementy sa tylko w Polsce ehehehe? :o nie musisz stąd człowieku zamawiać bo na wysyłke nie zarobisz...


Mateusz Pawlak ;)


Stivciu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
13
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: długość treningu

no dobra :D no ale takie mam :P i wcale przecież nie muszą być chyba nie wiadomo jakie super, byle by dostarczały te witaminy bo wiadomo pocisz sie to i tracisz :) ważne że przyjmuję jakieś witaminy i że nie będę mieć żadnego niedoboru witamin :P no i od dziś zaczynam brać supla zielona kawa w tabletkach jako suplement do chudnięcia na spróbowanie czy coś wspomaga czy nie.. a za parę dni przyjdzie zielona kawa do parzenia :)


  • 0

Pomogłem? daj pozytywa przy moim komentarzu! :) Dziękuję  :crazy2: 

 

522c9c988ee4a.jpg




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024