Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy uzupelniac plyny podczas treningu??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??

Bogu dzięki nie trenuje jakichś archaicznych styli z ciemnogrodzkimi ograniczeniami


Dokladnie tak jak napisał Combat... na wszystko jest czas i miejsce.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Ja trenuje archaiczny styl ;) ... ale pic trzeba!!!
Przerwa w cwiczeniach, masz gdzies postawiona butelczyne i pijesz (malo!). I co w tym dziwnego?niech mi ktos zabroni :twisted: :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Nie no oczywiscie że nikt wam nie zabroni pić w czasie treningu , i pijcie sobie na zdrowie ale dla mnie taka praktyk ato poprostu robienie z siebie leszcza, jezeli ktos nie potrafi wytrzynac 2godz treningu bez wody to raczej powinien sie zastanowic co on tu właściwie robi. Uzupełnianie a i owszem ale dobiero po treningu albo w czasie przerwy jezeli trening ma ponad 6 godz.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Brednie. Leszcza? :lol: Oj co to za przesądy i wymysły?!

Tak, wszyscy którzy:

a) uzupełniają braki witamin
B) leczą kontuzje i nie trenują w tym czasie
c) sparują w ochraniaczach i szczękach
d) jedzą 3 posiłki dziennie
e) nie śpią na kamieniach
f) używają lekarstw
g) piją wodę w trakcie treningu

to LESZCZE? I powinni się zastanowić co oni tutaj właściwie robią???

:lol: :lol: :lol:

Stary - nie widzę absolutnie ŻADNEGO związku między piciem wody, a byciem ekhem super twardzielem. Można trenować bez picia wody - tylko po jaką cholerę??? To kwestia rozumu i uzupełniania braku płynów, a nie braku wytrzymałości...
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
wszystko to co wymieniłes jest fajane i potrzebne ale nie na treningu .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Jedno pytanie: ile masz lat?

Czemu nie pić wody na treningu?! To zdrowe podejście, uzupełnianie braku płynów jest konieczne przy wytężonym wysiłku...
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Mam 18 lat z czego od 9 trenuje karate tradycyjne .

Dobrze powiedziane "przy wytezonym treningu " , uzupelniam płyny przed albo po treningu ale nigdy w trakci .
organizm przyzwyczaja sie do woby i po jakimś czase przy kazdym wysiłku nie koniecznie wytezonym bedzie sie domagał wody . pozatym sadze ze nie ma to sensu bo przynajmniej u mnie tak jest ze to co wypije od razu wypacam a to nie jest mi potrzebne na treningu , pozatym woda (szczegulnie duza ilość) ujemnie wpływa na koncentracje i szybkość odruchów , a poza tym mnie przynajmniej wytrąca z rytmu treningowego .
Dlatego nie polecam :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??

organizm przyzwyczaja sie do woby i po jakimś czase przy kazdym wysiłku nie koniecznie wytezonym bedzie sie domagał wody


Nieprawda. Każdy ma inny organizm.

pozatym woda (szczegulnie duza ilość) ujemnie wpływa na koncentracje i szybkość odruchów


Dlatego wroć kilka postów i zobacz co napisałem... Nie widzę żadnego związku z koncentracją i szybkością odruchów.
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Tak szukam szukam i nie widze zwiazku z tym co pisałem ale niech bedzie na twoje , co do szybkości i koncentracji dowiedzione naukowo i nie sadze zebys z tym mogł polemizowac .
A mogłbys napisac ile masz latek i ile trenujesz ??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??

Tak szukam szukam i nie widze zwiazku z tym co pisałem ale niech bedzie na twoje?


To zle szukasz. Napisałem MAŁE ŁYKI I NIEWIELE WODY.

Widzisz związek z tym:

pozatym woda (szczegulnie duza ilość) ujemnie wpływa na koncentracje i szybkość odruchów


co do szybkości i koncentracji dowiedzione naukowo i nie sadze zebys z tym mogł polemizowac


Linki, dane, wykresy.... ???

A mogłbys napisac ile masz latek i ile trenujesz ??


24, teraz będzie 12 rok. Jestem leszczem bo piję w czasie treningu :lol: :lol: :lol: :twisted:
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
spadam na trening BEZ WODY moze jeszcze pogadamy
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
wiesz combat - zephyrowi chodzilo o to ze jestes jeszczem bo po kazdej serii siegasz po lyk wody - ja osobiscie wytrzymuje 3 godziny treningu bez ani kropli wody i nie narzekam specjalnie, ani moj organizm nie daje zadnych oznak braku plynow :?
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Juz po treningu (było swieknie)
Wracając do kwesti wody to ot i mądrego i dobrze posłuchac :D
dzieki Nightwolf :D
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Może ktoś mi wyjaśni skad się wzieła trdycja w karate ,żę na treningu nie powinno śie pić wody?
Mój Sensej surowo tego zabrania ale czasem neguje jego zakazy co ochoczo potem nadrabiam w seiken :-)
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??

Może ktoś mi wyjaśni skad się wzieła trdycja w karate ,żę na treningu nie powinno śie pić wody?

Z tradycji bycia twardzielem ;)

Wytrzymac bez wody mozna i tydzien, tylko po co?
Czytalem (nie pamietam gdzie :P , ale bylo to naukowe opracowanie), ze ubytek 3% wody z organizmu moze obnizyc wydajnosc nawet do 20%. Jak dla mnie wypocic niecale 3 litry to zaden problem ;) wiec rachunek jest prosty.
Jeszcze dodam tylko, ze cwicze z samymi leszczami. Zarowno na karate, boksie jak i luta-livre.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??

wiesz combat - zephyrowi chodzilo o to ze jestes jeszczem bo po kazdej serii siegasz po lyk wody - ja osobiscie wytrzymuje 3 godziny treningu bez ani kropli wody i nie narzekam specjalnie, ani moj organizm nie daje zadnych oznak braku plynow :?


Oj, nocny wilku. Słuchaj, mogę wytrzymać bez nawet wody cały dzień - tylko PO CO? To nie jest kwestia wytrzymałości - tylko rozumu - czaicie "twardziele"? _ash_ - właśnie tak.

Nie piję wody co serię- tylko przeważnie 2-3 x w trakcie zwykłego treningu, częściej przy harówce na kondycyjnym. I chodzi o przepłukanie ust i napicie się tylko trochę. Picie np. pół butelki mineralnej na raz - może tylko zaszkodzić (przewala się potem w żołądku). I wcale nie gasi to pragnienia. I chciałbym was twardziele zobaczyć na treningu kondycyjnym lub szybkościowym bez wody...

Metody się zmieniają, jest postęp - wasze archaiczne przesądy uważam za czystą głupotę - ale macie wolny wybór. Powodzenia.
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
no i sam widzisz dla ciebie woda stała sie obowiazkiem na treningu ,osobiscie moge popijac w niczym to nie przeszkadza ale nie chce a pozatym co to za trening na którym mozesz sobie wyjsc i zażyć przyjemności w czasie gdy cała reszta zasówa na max.
A co by sie stało o zgrozo gdybys zapomnial swojej drogocennej wody wziasc ze soba na trening ??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??

pozatym co to za trening na którym mozesz sobie wyjsc i zażyć przyjemności w czasie gdy cała reszta zasówa na max


Widzę, że masz ogromne problemy z czytaniem ze zrozumieniem!!!

POWOLI I UWAŻNIE CZYTAJ -> W PRZERWIE MIĘDZY SERIAMI (np. partner bierze tarczę - zanim się wszyscy ustawią itp.), NIE WYCHODZĄC Z SALI; JAK SIĘ IDZIE NA WOREK, SKAKANKĘ, PO RUNDZIE W SPARINGU (TAM JEST 30 SEKUND PRZERWY). Dotarło?

Wodę mam na sali.

A co by sie stało o zgrozo gdybys zapomnial swojej drogocennej wody wziasc ze soba na trening ??


Nic by się nie stało - mogę iść z plecakiem cały dzień bez wody w upale, mogę trenować bez wody - tylko to niezdrowe i bezsensowne. Proste?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
Combat, moze jeszcze cwiczysz w ochraniaczach, jak masz kontuzje to idziesz do lekarza, i zdrowo sie odzywiasz??? Ty Leszczu!!! :roll:

a Ty Zephyros, dorosniesz, to zaczniesz wkoncu sam myslec i wyciagac wnioski. Tego Ci zycze.

Pozdrawiam

P.S.
Zephyros jak sobie dasz rade na ulicy, gdy Cie napadna, a Ty nie bedziesz w kimonie? :)
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy uzupelniac plyny podczas treningu??
aaatttam walic to każdy ma własne metody treningu i nie mam zamiaru sie o to kłucic .
Miłego dnia :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024