Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Warren
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
Witajcie, nie jest to docelowe forum jesli chodzi o 'odchudzanie', lecz czytajac niektore posty pomyslalem, ze znajdzie sie ktos chetny do pomocy. Mam pare pytan z roznych kategorii i nie chcialbym zakladac kilku tematow a jeden.

Otoz z powodow zdrowotnych, zle wykonana operacja kolana, sie roztylem. Swego czasu mi to nie przeszkadzalo, lecz przez ostatnie pol roku jest to powod do tego aby sie za siebie wstydzic. Poniewaz ma prace w ktorej za duzo sie nie ruszam to stracilem rowniez forme. Mam 24 lata, waze 'lekko' ponad 100kg przy wzroscie 185. Nie chce jakiejs super diety cud aby zrobic brzuch na wakacje lecz chcialbym poczuc sie bardziej komfortowo a w przyszlosci miec atletyczna sylwetke. Problemem jest to, ze lubie jesc w wiekszych ilosciach - nie jest to jakies smieciowe zarcie i hektolitry pepsi czy innych 'sokow'. Chcialbym osiagnac okolo 85 kilogramow przy dosc dobrze zbudowanej sylwetce a na chwile obecna zalezy mi najbardziej na tym aby brzuch sie zmniejszyl :)

Na poczatku zdaje sobie sprawe, ze efektow moze nie byc przez pare tygodni - chce nabrac sil. Od dnia jutrzejszego zamierzam codziennie w godzinach wczesno porannych badz nocnych jezdzic ta godzinke na rowerze aby nabrac formy. Chce rowniez zredukowac ilosc spozywanych posilkow i jesc czesciej. Mam rowniez troszke kasy do wydania i chcialbym zakupic pare przyrzadow do domowej silowni, kozystalyby z niej dwie osoby - ja oraz dziewczyna. Przyznam szczerze, ze nigdy z silowni nie korzystalem poniewaz nie mialem takiej potrzeby, chcialbym to po czesci zmienic.

Wyczytujac rozne watki doszedlem do informacji, ze dobre do zrzucenia sa aeroby. Biegac nigdy nie lubilem, i z tego co wiem nie jest to wskazane takze zostaje rower, ktory obcz mi nie jest. Wyczytalem, ze warto jest taki wysilek na czczo, to prawda? Chcialbym to polaczyc z innymi cwiczeniami, lecz nie mam pojecia jakimi oraz jaki sprzet zakupic. Przydalyby sie porady dot. diety oraz ewentualnych spalaczy.

Zdaje sobie sprawe z podwieszonych tematow, lecz dla osoby takiej jak ja, ktora nie ma o tym zadnego pojecia jest to czarna magia. Licze na Wasza pomoc.
  • 0

Warren
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
Naprawde nie ma nikogo kto by mi poradzil w tych sprawach?
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
Tak, aeroby kręć rano na czczo.Odnośnie treningu napisz jaki masz sprzęt.Dietę wstaw w odpowiednim dziale to zostanie poprawiona, spalaczy od początku nie musisz brać, ale to inny dział.

Użytkownik Michał1 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Warren
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
W takim razie jesli chodzi o aeroby to bede musial je z godzin nocnych przerzucic na poranne i sie przestawic. Jesli chodzi o kwestie diety, to pierw chce stopniowo zmniejszac ilosc kalorii, kiedy za cos konkretnego sie wezme. Jesli chodzi o trening, wlasnie tutaj jest pies pogrzebany poniewaz nie mam zadnego sprzetu, chcialbym jakis kupic do domu. Wraz z przyzwyczajaniem sie do spozywania mniejszej ilosci kalorii wlasnie chcialbym popracowac lekko nad forma. Wyczytalem, ze mozna cwiczyc z samymi kettlebellsami, lecz jak wspominalem - jestem zielony.

Użytkownik Warren edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Noxes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, gotowanie, tworzenie stron www
  • Staż [miesiące]:13
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:77kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)

tu masz wszystkie informacje które powinieneś wiedzieć na temat aerobów

kettlebell ? no nie wiem, kto co lubi, ja preferowałbym zaopatrzyć się w podstawowe przyrządy do siłownii
typu różne gryfy, łamane itp. ławeczke itd

Tylko pytanie takie, ty chcesz tylko zrzucić to, czy również normalnie ćwiczyć ?
Z tym zmniejszaniem kalorii to chyba dobra sprawa, przynajmniej tak mi się wydaje.
Żołądek ci się "skurczy" przez co nie będziesz często głodny, a będziesz mniej jadł.

Więc na początek jakieś tłuszcze bym odstawił i przestawił się na duszone itp. :)

Pozdrawiam.

Użytkownik Noxes edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Warren
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
Dzieki wielkie, przyda sie. Czyli rano przed wyjsciem szejk bialkowy. Jesli chodzi o kettlebell to po prostu wyczytalem taka mozliwosc. Chcialbym zakupic cos do domu, korzystalyby z tego dwie osoby. Nie wiem czy to ma byc jakis mini atlas, czy pojsc w inna strone. Maksymalny koszt jaki chcialbym na to przeznaczyc to te 900zl.

Jesli chodzi o odstawienie to wlasnie na bok poszly wszystkie tluszcze, soki/napoje. Ide w kierunku zywnosci odpowiadajacej tej z przykladowych diet a nastepnie przygotuje cos dla siebie.

Chce zrzucic to sadlo oraz jednoczesnie cwiczyc. W planie mam poranny aerob oraz w godzinach popoludniowych znalezc sobie odpowiednia forme treningu, o ktorej jeszcze pojecia nie mam i tutaj chcialbym wlasnie dobrac sprzet pod to co moglbym wykonywac na start.
  • 0

Noxes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, gotowanie, tworzenie stron www
  • Staż [miesiące]:13
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:77kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
Nie wiem czy za 900zl kupisz dużo sprzętu do domu, bo w teraźniejszych czasach, samo obciążenie jest bardzo drogie, więc jesli mialbys kupowac to kup sobie na allegro czy gdzie kolwiek, odradzam sklepy typu real, decathlon, exisport itp. - ceny dość kosmiczne

I nie wiem czy nie byłoby ci lepiej iść na profesjonalną siłownie, gdzie karnet miesięcznie nie przekracza 100PLN - dla osoby pełnoletniej - nie uczącej się.
W domu to nie ćwiczenia, moim zdaniem, lecz pewnie każdy tam inaczej uważa, ja wiem po swoim przykładzie że nie chciałoby mi się ćwiczyć w domu..
A jak już idziesz na siłownię to przynajminej masz pewność że nie będziesz tam siedział..
Poza tym masz tam każdy sprzęt, sala do brzucha itd. a za te 900zl to za wiele nie nakupujesz

Jeśli chodzi o soki, to pij, czemu nie, albo jak masz sokowirówkę to rób sobie samemu.
Pij wodę niegazowaną

A co do konkretniej diety, to skorzystaj z tych dostępnych na forum, potem sobie je sam modyfikuj itd. i wstaw do oceny.

Nie wiem czy możesz biegać czy nie, ale najszybszym i najlepszym sposobem byłoby bieganie rano na czczo.
Jeśli nie to rower.


Ewentualnie potem możesz kupić sobie jakieś spalacze:
HMB/AMINOKWASY

polecam sklep: e-forma.pl - miły konsultant itd
ogólnie sklep na poziomie.

Pozdrawiam :)

Użytkownik Noxes edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Warren
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
Co do silowni to masz absolutna racje, lecz w moim przypadku czas na dojazd i powrot sa dosc dlugie i po prostu szkoda mi tego czasu. Majac sprzet pod reka sam bylbym sobie panem i moglbym cwiczyc kiedy tylko mi sie podoba. Tutaj sie zgodze, ze majac sprzet w domu by sie cwiczyc nie chcialo... no ale skoro juz z gory wydaje sie konkretna kwote to niech to sie nie marnuje.

Do 900zl wlasnie ciezko mi bylo znalezc cos sensownego, od Marbo znalazlem nawet ciekawy zestaw za 1850zl. Jest tam chyba wszystko co nowicjuszowi sie przyda, przynajmniej mnie sie tak wydaje, oraz jest obciazenie. Chcialbym aby ktos mi pomogl w ocenie takiego sprzetu jak ponizej badz polecenie innego. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do sokow, to chodzilo o te soki tylko z nazwy. W domu mam sprzet do robienia sokow. Jeszcze mam pytanie odnosnie mleka, jest ono zakazane podczas diety?

Bieganie chwilowo odpada, jezdze na rowerze. Ogolnie biegac nie lubie, jak sie poprawi kondycja to zamienie rower na buty :)
  • 0

Noxes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, gotowanie, tworzenie stron www
  • Staż [miesiące]:13
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:77kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
To masz podobnie jak ja, zanim dojadę do centrum zchodzi mi dokładnie 40min autobusem - w 1 strone..

Nie wiem jak z mlekiem jest w diecie na spalanie tłuszczu, wiem że w diecie na mase jest one wskazane!
Nie wiem czy możesz jeść dużo produktów białkowych (nie będę mówił nic bo poprostu nie jestem pewien), ale wiadomą rzeczą jest, nawet jeśli byś nie mógł to od czasu do czasu będziesz mógł się napić, jeśli tak lubisz ;)

Pojeździj troche, nabierz kondycji, i biegaj, jeździj na rowerze ! NAPIERDALAJ! ; )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ten sprzęt na pierwszy rzut oka jest dobry, lecz popatrz też - wylicz sobie to jakby ci to wyszło jakbyś kupował osobno, obciążenie, gryfy itd.

Obciązenia jest tam 64kg, nie za wiele, ale chyba na początek by ci wystarczyło.
Jeśli nie tamten zestaw, to poszukaj podobnych innych, tańszych :)

Pozdrawiam.
  • 0

Noxes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, gotowanie, tworzenie stron www
  • Staż [miesiące]:13
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:77kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
A co do tego dojazdu, to przesadziłem, po sprawdzeniu stwierdzam że 25 do 30min :P
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zrzucenie wagi, prosze porady (trening, domowa silownia, dieta i inne)
Zrzucisz tłuszcz jak będziesz odpowiednio jadł i aeroby kręcił.Ławka z regulacją kąta, sztanga, sztangielki i obciążenie to podstawa.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024