Skocz do zawartości


Zdjęcie

RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
250 odpowiedzi w tym temacie

Emperor
 • Ekspert
 • PipPipPipPip
 • 541 postów
 • Pomógł: 2
2
Neutralna
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

RANKING Najlepsze spalacze tłuszczu 2015

 

Artykuł: spalacze tłuszczu ranking 2015

W rankingu na najlepsze i najmocniejsze spalacze tłuszczu należałoby wyróżnić kilka kategorii, aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie "Jaki spalacz tłuszczu polecacie?" 

Ranking na najlepsze spalacze tłuszczu podział na kategorie:

1. Spalacze tłuszczu dla mężczyzn
2. Spalacze tłuszczu dla kobiet / dziewczyn
3. Spalacze tłuszczu dla początkujących
4. Spalacze tłuszczu dla zaawansowanych
5. Syntetyczne spalacze tłuszczu

6. Naturalne spalacze tłuszczu
7. Spalacze tłuszczu bez kofeiny

 

 

Dobry spalacz tłuszczu cechuje się potwierdzonymi badaniami, które zostały przeprowadzone przed wprowadzeniem go na rynek.

Ważne jest aby firma go produkująca miała niezbędne uprawnienia i certyfikaty jakości.
Opakowanie takiego produktu powinno być dobrze zaprojektowane tak aby chronić go przed kontaktem z promieniami słonecznymi.

 

 

Silne spalacze tłuszczu mają to do siebie, że są wyprodukowane z mocnych substancji spalających tłuszcz.
Zazwyczaj silne spalacze tłuszczu to te stworzone z syntetycznych środków.

Ich działanie jest mocno odczuwalne, ale i zwiększa się możliwość występowania skutków ubocznych.

 

Jakie mogą być skutki uboczne spalaczy tłuszczu:

Stosowanie środków wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej może wiązać się z niektórymi dolegliwościami takimi jak np: zawroty głowy, bóle głowy, dreszcze, rozdrażnienie, drżenie rąk.

 

Dlatego zaleca się, aby zamiast od razu zaczynać stosować mocny spalacz tłuszczu, najpierw należy spróbować naturalnych spalaczy tłuszczu, lub roślinnych spalaczy tłuszczu.

Przed stosowaniem, należy upewnić się , że dany spalacz może być przez nas stosowany.


Bezpieczne spalacze tłuszczu?

Tak, spalacze tłuszczu dostępne na Polskim rynku są w pełni bezpieczne, jeżeli przyjmuje się je zgodnie z zaleceniami producentów i stosuje odpowiednie dawkowanie.
Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, które mogłyby uniemożliwić przyjmowanie substancji wchodzących w ich skład.


Spalacze tłuszczu dla początkujących to te w których występuje jeden lub dwa podstawowe, ogólnodostępne składniki jak na przykład spalacz tłuszczu z kofeiną lub l-carnityną.

 

 

Ciężko jednoznacznie określić który z obecnych produktów to najlepszy spalacz tłuszczu na rynku, ponieważ na każdego spalacze wpływają nieco inaczej.

 

Istnieje jednak grupa produktów, o których z całym przekonaniem można powiedzieć , że są to polecane spalacze tłuszczu i kilka z nich będzie przedstawionych w tym rankingu.

 

Należy również wiedzieć, że spalacze miejscowe tłuszczu nie istnieją. Tak samo jak nie istnieje spalacz tłuszczu na brzuch.Mając ujemny bilans kaloryczny, odpowiedni trening, oraz mocny spalacz tłuszczu, tkanka tłuszczowa będzie schodziła równomiernie z całego organizmu (oczywiście mocne spalacze tłuszczu wspomagają odchudzanie tkanki tłuszczowej na brzuchu) z niektórymi wyjątkami.


Poniżej przedstawiam mocne i skuteczne spalacze tłuszczu, które cieszą się dobrymi opiniami wśród osób, które znają się na suplementach.
Każdy ze spalaczy wykazuje silne działanie spalania tkanki tłuszczowej. Przedstawiam produkty oraz ich opisy.


Zdarzają się suplementy w których producenci zbyt mocno koloryzują działanie poszczególnych produktów, w tych produktach przedstawionych poniżej wszystko jest jednak zgodne z prawdą.


                        Venom Hyperdrive 3.0

 

·         Potężna redukcja tkanki tłuszczowej

·         Zwiększa zdolności wysiłkowe

·         Wzmaga koncentrację

·         Hamuje wilczy apetyt

 

Venom Hyperdrive 3.0+ Global - to produkt przeznaczony do zwiększania zdolności wysiłkowych naszego organizmu oraz ułatwiania procesu redukcji tkanki tłuszczowej.

ALRCocamine 3.0+ - opatentowany ekstrakt kakao, standaryzowany na 98% substancji aktywnych. Zawarte w nim związki to m.in.: kofeina, teobromina, tyramina, oktopamina, synefryna, fenyloalanina, tryptofan, magnez oraz antyoksydanty - silny skład, aby pomóc Tobie w walce z kilogramami.

 

 • Zahamujesz nadmierny apetyt – tzw. „wilczy apetyt”
 • Zwiększysz zapotrzebowanie organizmu na kalorie – organizm będzie czerpał energię z tkanki tłuszczowej.
 • Zwiększona zostanie Twoja wytrzymałość na treningu.

 

Cocoamine 3.0™ - opatentowany ekstrakt kakao, standaryzowany na 98% substancji aktywnych. Zawarte w nim związki to m.in.: Kofeina, Teobromina, Tyramina, Oktopamina, Synefryna, Fenylalanina, Tryptofan, Magnez oraz antyoksydanty, czyli praktycznie wszystko czego można użyć do ułatwienia odchudzania.

 

Ekstrakt Guarany – zawiera najbardziej znany na całym świecie związek o charakterze termogenicznym – Kofeinę. Działa pobudzająco, obniża poziom adenozyny, hamuje rozpad cAMP – tym samym wzmacnia zachodzące w organizmie procesy termogeniczne (wydzielanie energii powstałej podczas spalania tłuszczy w postaci ciepła) i lipolityczne (rozkład tłuszczy na wolne kwasy tłuszczowe).

 

Ekstrakt z Balsamowca Mukul – zawiera Gugglosterony E i Z . Od setek lat używane w tradycyjnej Indyjskiej medycynie ludowej. Ich główne działanie polega na wywieraniu wpływu na metabolizm tarczycy – stymulują ją do zwiększenia wydzielania tyroksyny, hormonu odpowiedzialnego za kontrole tempa przemiany materii oraz rozpad tkanki tłuszczowej. Dodatkowo Gugglosterony pozytywnie wpływają na profil lipidowy (poziom cholesterolu) co bywa częstą przyczyną chorób w późniejszym okresie życia.

 

Ekstrakt Czerwonej Papryki - zawiera Kapsycynę, naturalny antyoksydant, wpływa na produkcje epinefryny i norepinefryny, związków ograniczających łaknienie, nasila termogenezę, przyspiesza metabolizm tłuszczy i węglowodanów.

 

Etylowy Ester Tyrozyny – jest prekursorem dla Adrenaliny, Dopaminy i Noradrenaliny (niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego), działa pobudzająco, wzmaga czujność i koncentrację. Dzięki poddaniu jej procesowi estryfikacji, większa ilość może zastać zaabsorbowana w żołądku bez ulegania wpływowi kwaśnego środowiska.

 

Etylowy Ester Propionyl-L-Karnityny - L-karnityna – jest substancją witamino pochodną, syntetyzowaną przez ludzki organizm z aminokwasów: Lizyny i Metioniny, z witamin: C, B3, B6, B12 oraz Kwasu Foliowego i Żelaza. W naszym ciele odgrywa kilka ważnych funkcji: reguluje metabolizm komórkowy (jej obecność jest niezbędna do zajścia procesu utleniania kwasów tłuszczowych), podnosi wydolność, pomaga w ochronie układu sercowo-naczyniowego, działa antyoksydacyjnie.

 

Ekstrakt Korzenia Różańca Górskiego – należy do grupy adaptogenów – roślin pomagających organizmowi w przystosowaniu się do dużego obciążenia psychicznego i fizycznego. Znosi zmęczenie, poprawia koncentracje, polepsza nastrój.

 

Kwas R-Alfa Liponowy – reguluje metabolizm glukozy i wpływa na szybszą eliminacje mleczanu (mięśnie wolniej się męczą i szybciej regenerują). Bierze udział w cyklu Krebsa, tym samym wpływa na poziom ATP (uniwersalny nośnik energii).

 

5-Hydroksy L-Tryptofan – wykazuje działanie przeciwdepresyjne (poprzez udział w syntezie ważnego neurotransmitera – serotoniny), zwiększa ukrwienie mięśni szkieletowych oraz skóry, poprawia prace jelita cienkiego

 

Hoodia Gordonii – kaktus występujący w południowej Afryce. Głównym składnikiem aktywnym jest związek nazwany P57 wykazujący zdolność do silnego ograniczania uczucia łaknienia, które jest jednym z największych problemów podczas okresu diety redukcyjnej.  Widać więc doskonale, że firma ALRI, twórca Venom Hyperdrive 3.0, zadbała nie tylko o dostarczenie substancji ułatwiających sam proces odchudzania, ale również dołączyła związki podnoszące poziom energii, który z powodu niskiej kaloryczności diety jest zazwyczaj poważnie zaniżony. 


                    VPX Sports RedLine Ultra Hardcore
 

·  Działa przez drżeniową odpowiedź organizmu
·  Przyspiesza niszczenie tkanki tłuszczowej
·  Nasila procesy termogeniczne

 

RedLine Ultra Hardcore - jest to jedyny produkt zaprojektowany w celu niszczenia tłuszczu poprzez drżeniową odpowiedź organizmu. Poprzez dreszcze organizm spala ogromne ilości energii, magazynowanej w postaci tkanki tłuszczowej, mając za główny cel utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury ciała.

Opis poszczególnych składników produktu: 

Kofeina Bezwodna - najbardziej znany na całym świecie związek o charakterze termogenicznym. Działa pobudzająco, obniża poziom adenozyny, hamuje rozpad cAMP – tym samym wzmacnia zachodzące w organizmie procesy termogeniczne (wydzielanie energii powstałej podczas spalania tłuszczy w postaci ciepła) i lipolityczne (rozkład tłuszczy na wolne kwasy tłuszczowe). 

Trans-Resveratrol - związek występujący w dużych ilościach w czerwonym winie, pomaga w leczeniu przewlekłych chorób płuc, np. astmy czy obturacyjnej choroby płuc, a nawet schorzeń stawów. Jest to związane z silnym przeciwzapalnym działaniem tego związku. Z najnowszych badań wynika, że resveratrol hamuje rozwój procesów zapalnych w nabłonku oddechowym. Zdaniem autorów, wyniki ich badań wskazują, że przeciwzapalne spektrum działania resveratrolu jest na tyle duże, iż może on być wykorzystywany w medycynie do leczenia różnorodnych schorzeń o podłożu zapalnym. Mogą to być np. schorzenia dolnych dróg oddechowych, takie jak astma, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc, a także stany zapalne stawów. Przeciwzapalne działanie resveratrolu polega m.in. na blokowaniu uwalniania z komórek nabłonka oddechowego związków sprzyjających zapaleniu - takich jak interleukina-8 (IL-8). IL-8 "przyciąga" komórki odporności, które wywołują stany zapalne. 

Gugglosterony E&Z – są to związki pozyskiwane z Balsamowca Mukul. Od setek lat używane w tradycyjnej Indyjskiej medycynie ludowej. Ich główne działanie polega na wywieraniu wpływu na metabolizm tarczycy – stymulują ją do zwiększenia wydzielania tyroksyny, hormonu odpowiedzialnego za kontrole tempa przemiany materii oraz rozpad tkanki tłuszczowej. Dodatkowo Gugglosterony pozytywnie wpływają na profil lipidowy (poziom cholesterolu) co bywa częstą przyczyną chorób w późniejszym okresie życia. 

cAMP - cykliczny Adenozynomonofosforan jest wewnątrzkomórkowym przekaźnikiem w sygnalizacji hormonalnej, reguluje rozpad i syntezę glikogenu, przyspiesza proces rozbicia lipidów, zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, aktywuje kinazy białkowe (odpowiedzialne za proces odpowiedzi komórkowej) oraz wpływa na glikogenezę wątrobową. 

Urydyno-5'-monofosforan (ATP) - organiczny związek chemiczny, nukleotyd złożony z rybozy, urydyny i dwóch grup fosforanowych. Są to cukry proste czyli naturalny składnik wytwarzany w organizmie. Są efektywnym i bezpiecznym składnikiem do zachowania wysokiego poziomu energii i szczytowej formy fizycznej. Suplementacja nimi jest najefektywniejszą drogą szybkiej zamiany ATP ( adenozynotrifosforanu ) i ADP ( adenozynodifosforanu ), zwiększenia poziomu energii w komórkach mięśni oraz zwiększenia ilości tlenu i energii niezbędnej do pracy serca i mięśni . Odpowiednia ich ilość w organizmie pomaga w odbudowie energii. 

Huperzine A - naturalny alkaloid z Huperzia Serrata, roślin chińskim. Jest ono stosowane od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej do leczenia otępienia starczego. Huperzine A-hamuje enzym acetylocholinoesterazy który rozkłada acetylocholinę, neuroprzekaźnik który ma zasadnicze znaczenie dla optymalnych funkcji poznawczych. Ilość dostępna acetylocholiny w mózgu jest więc większa. W przeciwieństwie do leków, Huperzine-A nie powoduje uzależnienia i dlatego nadaje się do długotrwałego użytkowania. Ono także ma już trwałe działania, wchłania się szybciej, przenika przez barierę krew-mózg szybciej, ma niewiele lub nie ma skutków ubocznych i nie powoduje zatrucia wątroby. Biorąc Huperzine-prowadzi do znacznej poprawy pamięci, koncentracji i zdolności uczenia się. 

Zróżnicowane PEA (Phenyletyloamina) - to związek o charakterze neuroprzekaźnika występującego naturalnie w naszym układzie nerwowym. W pewnych ograniczonych ilościach występuje także w pożywieniu, np. czekoladzie i kakao. Aktywność PEA w obrębie układu nerwowego daje się zaobserwować jako uczucie zadowolenia, satysfakcji, zwiększonego poziomu energii i świetnego samopoczucia. To własnie ta substancja powoduje uczucie błogostanu po spożyciu nawet niewielkich ilości czekolady. Syntetyczna, skoncentrowana postać tego alkaloidu zdolna jest stymulować układ nerwowy w znacznie większym stopniu, co przekłada się na gwałtowny, stały przypływ energii i poprawę samopoczucia. Stosowanie PEA obniża łaknienie powodując jednoczesne zwiększenie mobilizacji do treningów czy wszelkich innych czynności dnia codziennego. Oprócz wpływu na funkcje układu nerwowego wykazuj także potężne właściwości termogenne. Podobnie jak adrenalina i noradrenalina stymuluje ona procesy rozbijania tłuszczu zapasowego, a następnie ich utylizacji jako preferowanego źródła energii.W normalnych warunkach jest jednak szybko dezaktywowana przez enzym MAO. Różne wersje PEA zawarte w Tight Xtreme są o wiele bardziej odporne na działanie tego enzymu, przez co znacznie dłużej zachowuje swoja aktywność biologiczna. Jednocześnie niweluje to możliwość wystąpienia nagłego załamania energii i spadkowi sil, gdyż kinetyka zróżnicowanego PEA jest o wiele dłużej odczuwalna. 

Johimbina - to zdumiewający alkaloid powodujący zwiększanie wydzielania w organizmie tzw. amin keto-cholowych, do których zalicza się adrenalinę i noradrenalinę. Po za zwiększonym poziomem energii, hormony te wpływają w bezpośredni sposób na tempo przemiany materii. Dają one niejako rozkaz do spalania tłuszczu zapasowego. Dodatkowo, unikalna cecha johimbiny jest fakt aktywowania receptorów alfa-2 adrenergicznych, co powoduje silne rozszerzenie się naczyń krwionośnych w obrębie tkanki podskórnej ud, brzucha, bioder. Dzięki temu zjawisku, zbędny zapasowy tłuszcz staje się znacznie bardziej dostępny, jako preferowane źródło energii. Możliwym staje się modelowanie sylwetki w miejscach, które do tej pory zdawały się być bardziej oporne na działanie wszelkich diet, ćwiczeń czy substancji spalających tłuszcz. 

Hordeina - czyli kolejna z substancji o charakterze stymulującym, stanowiąca doskonale uzupełnienie kofeiny, geranaminy oraz synefryny. Wykazuje specyficzne właściwości przedłużania żywotności adrenaliny oraz noradrenaliny uwolnionych uprzednio za sprawa reszty substancji zawartych w Hyperdrine. Dzięki temu synergistycznemu rozwiązaniu uzyskano znaczące przedłożenie działania pobudzającego bez niechcianego efektu nagłego „zjazdu” i zmniejszenia się poziomu energii. Jednocześnie przedłożą to czas nasilonej aktywności metabolicznej, przez co tłuszcz palony jest przez większa cześć dnia. Hordeina stanowi w ten sposób składnik potęgujący działanie formuły Redline. 

Olive Leaf Extract - to sposób na uzupełnienie codziennej diety w składniki odżywcze pochodzenia naturalnego, a przede wszystkim w polifenole, które wykazują działanie antyoksydacyjne i wzmacniają ogólną odporność organizmu. Drzewka oliwne są niezwykle wytrzymałe, odporne na choroby oraz szkodniki. Osiągają wiek nawet 3000 lat. Tę odporność zawdzięczają oleuropeinie, gorzkiej substancji znajdującej się głównie w ich liściach. Jest to najsilniejszy składnik aktywny w liściu oliwnym. Oleuropeina i produkty jej hydrolizy takie jak: kwas eleonowy, aglikon oraz eleonoat wapnia – sól wyodrębniona z kwasu eleonowego – wszystkie te elementy działając synergicznie tworzą ogromną siłę w zwalczaniu organizmów patogennych. Oddziaływają one na zewnętrzną błonę komórkową intruzów rozpuszczając ją. Dzięki powstałemu uszkodzeniu, system immunologiczny jest zdolny do unicestwienia patogennego mikroorganizmu. 

3,3' Dijodo-L-Tyronina (3,3’ T2), 3,5-Dijodo-L-Tyronina (T2)- są to prekursory tyroksyny podstawowego hormonu tarczycy. W medycynie stosowany w leczeniu niedoczynności tarczycy, otyłości, niektórych dysfunkcji metabolicznych. Przyjęty zwiększa metabolizm organizmu, czego efektem jest znacznie zwiększona aktywność komórkowa (przyśpieszenie utylizacji węglowodanów, białek i tłuszczy). Kulturyści bardzo cenią sobie ten środek, gdyż jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do walki z tkanką tłuszczową. Szczególne znaczenie ma jego zastosowanie przed zawodami, pozwalające uzyskać bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej, nawet bez drastycznego obcinania kaloryczności diety. Popularne wśród zawodników jest jego łączenie z Yohimbiną HCL która również jest zawarta w składzie Alpha T2, dzięki temu spalanie tkanki tłuszczowej jest ekstremalnie efektywne, co daje wspaniały efekt podczas zawodów.


                                   MAN Scorch
 

Ekstrakt Zielonej Herbaty – eliminuje wolne rodniki, zapobiega nowotworom, zawiera katecholaminę EGCG, która hamuje procesy dezaktywacji i usuwania z organizmu adrenaliny. Dzięki temu działa synergistycznie zarówno z naturalną adrenaliną jak i związkami naśladującymi jej działanie.
 

Kofeina - najbardziej znany na całym świecie związek o charakterze termogenicznym. Działa pobudzająco, obniża poziom adenozyny, hamuje rozpad cAMP – tym samym wzmacnia zachodzące w organizmie procesy termogeniczne (wydzielanie energii powstałej podczas spalania tłuszczy w postaci ciepła) i lipolityczne (rozkład tłuszczy na wolne kwasy tłuszczowe).

PEA - wykazuje właściwości stymulacyjne, podnosi poziom Dopaminy, zwiększa poziom energii, poprawia nastrój, redukuje zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Ketony Maliny - związki swoją budową przypominające kapsycyne i synefryne – hamują apetyt, wzmagają lipolizę (uwalnianie kwasów tłuszczowych zgromadzonych w tkance tłuszczowej) oraz termogenezę (wykorzystanie kwasów tłuszczowych w procesach energotwórczych), łagodzą stany depresyjne oraz pozytywnie wpływają na koncentrację i procesy myślowe.

Evodiamina – aktywny alkaloid owocu Wu-Chu-Yu, jednego ze składników Chińskiej tradycyjnej medycyny. W naszym organizmie powoduje zwiększenie wydzielania katecholamin (adrenalina i noradrenalina) tym samym nasila proces rozpadu tkanki tłuszczowej i uwalniania kwasów tłuszczowych, przemienianych później w energię, wydalaną w postaci ciepła (termogeneza). Dodatkowe efekty Evodiaminy wynikają ze zwiększenia poziomu cAMP – wzrost produkcji ATP (uniwersalny nośnik energii), szybsze tempo syntezy białek, regulacja metabolizmu węglowodanów.

Dwusiarczan tiaminy - przyspiesza gojenie się ran, działa przeciwbólowo, reguluje metabolizm węglowodanów, pobudza wydzielanie hormonów gonadotropowych.

Korzeń Imbiru – wspiera proces trawienia, obniża ciśnienie oraz poziom cholesterolu, ogranicza produkcje kwasów żołądkowych, działa lekko moczopędnie (pozwala usunąć nadmiar wody z organizmu).

Synefryna - podobnie jak Forskolina, swoją budową i działaniem przypomina adrenalinę. Hamuje łaknienie, stymuluje alfa i beta adrenoreceptory, tym samym nasila procesy lipolityczne oraz podnosi poziom cAMP.

Bioperyna – wyciąg z Pieprzu Czarnego. Wzmaga diurezę, polepsza ukrwienie tkanek, pobudza zakończenia nerwowe w przewodzie pokarmowym, wzmacniając wydzielanie soków trawiennych, tym samym wpływa na lepsze wykorzystanie przyjmowanych z nią substancji.

                                             

                                 SAN Tight 

 

 • W naturalny i bezpieczny sposób przyspiesza metabolizm
 • Pomaga wykorzystywać tkankę tłuszczową jako źródło energii
 • Zapobiega katabolizmowi
 • Zmniejsza apetyt
 • Podnosi poziom energii
 • Wzmaga termogenezę
   

Tight International w każdej porcji dostarcza ci najpotężniejszych mieszanek termogenicznych znanych współczesnej nauce. Niezależnie od tego czy planujesz szybko pozbyć się resztek tkanki tłuszczowej przed zawodami lub masz w planach dłuższą redukcję Tight Hardcore z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Poprzeczka wśród suplementów spalających tłuszcz właśnie została podniesiona bardzo wysoko!

Skład Tight International czyni go niekwestionowanym liderem wśród spalaczy tłuszczu. Należy sobie jednak uświadomić, że samo połączenie ze sobą odpowiednich mieszanek składników nie daje gwarancji skuteczności. Wszystkie składniki zawarte w Tight International mają poziom czystości większy niż 96%. Oznacza to, że są starannie wyselekcjonowane z naturalnych źródeł. Jest to fakt dotychczas niespotykany wśród suplementów diety.

 

                              Dymatize Viper

 

·  Zawiera kombinacje oraz mieszanki składników skutecznie spalających tłuszcz

· Viper pozwala uwalniać energię skutecznie przez cały dzień

 

 


VIPER jest farmaceutycznym suplementem diety w postaci tabletek o zróżnicowanym stopniu wchłanialności zaprojektowanym w celu natychmiastowego oraz systematycznego uwalniania energii dla lepszego spalania tłuszczu. VIPER składa się z dwóch technologii które na prawdę działają: technologia oparta na natychmiastowej wchłanialności produktu i technologia farmaceutyczna. Obie dadzą ci rezultaty jakich oczekujesz. 

VIPER zawiera Dyma-CocoXan formułę sporządzoną z mieszanek ziaren kakao aby efektownie pozwolił ci uwolnić duże ilości energii. Wysoko energetyczne kakao i ksantyna wraz z wysokim stężeniem naturalnych witamin korzystnie wypływają na gospodarkę wewnątrz komórkową .

 

                      Dorian Yates Black Bombs

 

 

Black Bombs - Powstał we współpracy naukowej ze specjalistami farmakologii, biochemii i ekspertami do spraw żywienia. Dorian Yates Nutrition wypuścił na rynek czarne bomby - hardcorowy spalacz tłuszczu. Black Bombs jest na tle konkurencji jednym z najbardziej zaawansowanych spalaczy tłuszczu, przeznaczony dla zawodników, którzy zrobią wszystko, aby osiągnąć jak najlepszą definicję i rzeźbę mięśni!

W rzeczywistości, związki znajdujące się w Black Bombs okazały się zniszczyć ogólną zawartość tłuszczu w organizmie o 15% lepiej w porównaniu do grupy placebo! 

 

 

                   Dymatize Dyma Burn Xtreme

 

Znany od lat. Polecany na całym Świecie. Skuteczność i dobra cena.

Dymatize Dyma Burn Xtreme  jest produktem, którego  skuteczność  oraz  bezpieczeństwo stosowania przeszły już do legendy.

Nowa formuła cechuje się jeszcze lepszym i szybszym działaniem. Sięgając po Dyma Burn Xtreme powinieneś podejść do tematu odchudzania na poważnie – zacznij od połowy porcji aby sprawdzić jak reagujesz i dopiero później zacznij stosować pełną dawkę.

 

Substancje zawarte w preparacie są w dużej mierze pochodzenia naturalnego

 

 

 

                     MuscleTech Hydroxycut Elite

 

 • Utrata masy ciała
 • Przebadane naukowo kluczowe składniki
 • Kompleksowa utrata wagi poparta badaniami klinicznymi
   

Muscletech Hydroxycut Hardcore Elite to nowa postać najchętniej kupowanego suplementu diety w USA, który pozwoli ci spalić nadmiar tkanki tłuszczowej w bardzo krótkim czasie.

Firma MuscleTech USA ciągle prowadzi badania naukowe wiedząc, że jest to jedyny sposób na stworzenie suplementów na rynku nie mających sobie równych.

Hydroxycut Hardcore Elite jest potężną formułą termogeniczną opartą o silne i sprawdzone substancje aktywne. Hydroxycut Hardcore Elite zawiera kombinację najwyższej jakości składników, zaprojektowanych w taki sposób, by pomóc spalać tłuszcz w twoim organizmie szybko i efektownie. Wszystkie składniki zawarte w Hydroxycut Elite były badane i testowane od wielu lat.

Dzięki temu masz pewność, że każdy składnik działa w 100% Hydroxycut Hardcore Elite to wyjątkowo silny i skuteczny, termogeniczny spalacz tkanki tłuszczowej, a zarazem booster energetyczny, który efektywnie pobudzi organizm do każdej aktywności i przyspieszy metabolizm.

Wszystkie składniki zawarte w Hydroxycut Hardcore Elite mają na celu wspieranie procesu szybkiego i trwałego zrzucenia zbędnych kilogramów - podnoszą termogenezę, "podkręcają" metabolizm, przyśpieszają i usprawniają procesy metaboliczne tłuszczów, wykorzystanie węglowodanów i pobudzenie energii.

 

Ponadto, Hydroxycut Hardcore Elite zapewnia poprawę nastroju, skupienia oraz funkcji poznawczych (pamięć, koncentracja, logiczne myślenie), co czyni go jednym z najlepszych suplementów na rynku.

Hydroxycut Hardcore Elite to produkt dla wszystkich sportowców dążących do szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym zabezpieczeniu tkanki mięśniowej.

 

 

                          Nutrex Lipo-6 Black

 

 

·         Pomaga redukować tkankę tłuszczową

·         Dodaje energii

·         Hamuje katabolizm

·         Zmniejsza łaknienie

 

Lipo-6 Black -  Zawarte w nim substancje działają wielopoziomowo, m.in: hamują apetyt, przyspieszają uwalnianie i spalanie kwasów tłuszczowych, działają antykatabolicznie oraz podnoszą poziom energii. Dzięki zastosowaniu żelowych kapsułek uzyskano minimalny czas wchłaniania oraz maksymalną siłę działania.

W skład Lipo-6 Black wchodzą:

Citrus Aurantium - zawiera Synefryne, która swoją budową i działaniem przypomina adrenalinę - hamuje łaknienie, stymuluje alfa i beta adrenoreceptory, tym samym nasila procesy lipolityczne oraz podnosi poziom cAMP. Jednak w przeciwieństwie do adrenaliny nie pobudza centralnego układu nerwowego a tym samym pozwala uniknąć skutków ubocznych takich jak podenerwowanie czy drgawki.

Coleus forskholi - wyjątkowy gatunek pokrzywy – forskholi, zawiera aktywne substancje stymulujące organizm do podnoszenia poziomu wewnątrzkomórkowego cAMP. Poprzez związek ten aktywizowanych jest większość procesów metabolicznych i hormonalnych. Nasileniu ulegają nie tylko procesy metaboliczne polegające na spalaniu tłuszczu jako źródła energii, ale także procesy anaboliczne prowadzące do nasilenia syntezy białek mięśniowych. Ponadto roślina ta zdolna jest do podnoszenia poziomu testosteronu i hormonów tarczycy. Optymalna proporcja tych hormonów stwarza idealne warunki do spalania zbędnego tłuszczu chroniąc jednocześnie tkankę mięśniową przed uszkodzeniem.

Coffea Arabica - zawiera kofeinę, najbardziej znany na całym świecie związek o charakterze termogenicznym. Działa pobudzająco, obniża poziom adenozyny, hamuje rozpad cAMP – tym samym wzmacnia zachodzące w organizmie procesy termogeniczne (wydzielanie energii powstałej podczas spalania tłuszczy w postaci ciepła) i lipolityczne (rozkład tłuszczy na wolne kwasy tłuszczowe).

Teobromina - Pochodna kofeiny występująca w ziarnie kakaowym. Mylona z kofeiną (czekolada nie zawiera kofeiny!). Działa dłużej i łagodniej niż kofeina. Przyspiesza tempo przemiany materii, pobudza i dodaje energii, ponadto teobromina może poprawiać nastrój i samopoczucie.

Ekstrakt Pieprzu Czarnego - wzmaga diurezę, polepsza ukrwienie tkanek, pobudza zakończenia nerwowe w przewodzie pokarmowym, wzmacniając wydzielanie soków trawiennych, tym samym wpływa na lepsze wykorzystanie przyjmowanych z nią substancji.

Kwas Nikotynowy – poprawia krążenie krwi i reguluje metabolizm Glukozy w obrębie mózgu, pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację, podnosi poziom ATP, pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu tym samym obniża wagę ciała.
 

                            Cutting Edge 
 

·  Kompleksowe działanie spalające tkankę tłuszczową

·  Łagodne oddziaływanie na organizm

·  Diureticoyll-sl© - delikatne właściwości diuretyczne

·  Nie podnosi ciśnienia ani temperatury ciała

 

 Cutting Edge - spalacz tłuszczu odpowiedni dla kobiet, to niezwykle starannie opracowany suplement. Nie pobudza, nie rozdrażnia, nie podnosi ciśnienia ani temperatury ciała.

Najnowsza wersja Cutting Edge© jest wyprodukowana na bazie niezwykle przydatnej dla kobiet technologii. Otóż kapsułki jakie znajdują się w opakowaniu są naprawdę minimalnych rozmiarów, zatem nie stanowią najmniejszego problemu podczas połykania. Ponadto skoncentrowana forma suplementu zapewnia lepsze działanie składników aktywnych na nasz organizm.

Cutting Edge© jest kombinacją aminokwasów, naturalnych substancji diuretycznych oraz odpowiednich substancji lipo-synergistycznych, które na wzajem potęgują swoje działanie (L-karnityna, Cholina, Inozytol, Lecytyna, L-Metionina, Kwas Linolenowy). Produkt działa w bardzo naturalny dla naszego organizmu sposób.

ie ingeruje w termogenezę ani w pobudzenie układu nerwowego, a w zamian wpasowuje się w naturalne szlaki metaboliczne, usprawniając ich działanie. Ułatwia konwersję zlokalizowanej pod skórą tkanki tłuszczowej w użyteczną podczas treningu energię.

Ponadto kombinacja naturalnych ekstraktów roślinnych tworzących kompleks DIURETICOYLL-SL© ułatwia pozbycie się wody podskórnej, która jest częstym problemem w kuracjach odchudzających kobiet.

Cutting Edge© jest w 100% naturalnym suplementem, nie zawiera cukru, soli, konserwantów, ani sztucznych dodatków w postaci aromatów czy kolorów.

 

 

Temat na bieżąco uaktualniany.

 


 • 9

kuba1000
 • Guests
 • PipPipPipPip
 • 8481 postów
 • Pomógł: 3
 • Lokalizacja:Poznań
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

Cannibal Inferno - zdecydowanie najbardziej skuteczny spalacz jaki brałem, sylwetka zmieniała się w oczach przy jednoczesnym zachowaniu mięśni. Moim zdaniem doskonały pod każdym względem, a trochę tego już stosowałem.

 

DNPX II - Pierwszą taka już powazną i zaplanowaną redukcje robiłem na nim ,bardzo mocny stuff ,zrobił na mnie duże wrażenie ,jeden tabs robił robote jak trzeba a po 2 to najpierw robiłem sobie trening siłowy ,później jeszcze dawałem rade spokojnie pograć z kumplami na pełnych obrotach na hali w piłe . SUPER SPRAWA

Metabolic Nutrition Synedrex - Najmocniejsza rzecz jaka brałem wg jesli chodzi o POBUDZENIE, aż za mocne ;/ Czasem to miałem mroczki przed oczami i nogi z waty ,jedynie to dziwna zgaga mnie męczyła ;/ Tylko dla mocnych muminków ! W połaczeniu z Noxi pro to już wg szataństwo haha.

 

Green Stinger - Jeden z nielicznych supli jakie zlekceważyłem ,myślałem że to jakiś badziew ... zapodałem 3 tab i dziwne zachowanie organizmu, osłabienie, ból głowy i wg dziwny zjazd, uniemożliwiła mi ta porcja trening, później dawkowałem 1 kap rano i 1 przed treningiem, miazga, najlepsze treningi w życiu.

Dorian Black Bombs - Pobudzenie co prawda średnie ale bardzo wysoka potliwość i działania termogeniczne po 2 tabsach byłem cały mokry, koszulke mogłem wykręcać,nie miałem tego efektu na wcześniej wspomnianych suplach.

 

Burn24 mój pierwszy jaki brałem ,w 100 % spełnił moje oczekiwanie mimo iż wtedy nie miałem zbytnio pojęcia w temacie żywienia heh

Ostre granie z chłopakami w piłe i facik ostro leciał.

 

Tyle odemnie co brałem :)

PISAĆ PANY !Mexyk

Mexyk
 • Zabanowany(a)
 • PipPipPip
 • 219 postów
 • Pomógł: 0
 • Lokalizacja:Białystok
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

Ja też jako że mnie poproszono opisze kilka spalaczy które stosowałem:

Alri Venom Hyperdrive 3.0+ USA (nie Globally Aproved - europejska) bardzo dobre działanie, pociłem się niesamowicie na treningu ale coś za coś, jak dla mnie czołówka.
Thermo Bombs - chyba najlepszy spalacz który faktycznie topił tłuszcz, niewielkie pobudzenie, za to termogeneza pierwsza klasa.
Synedrex - faktycznie idealnie nadaje się przy dużej ilości tłuszczu, dobrze topi tłuszcz z boczków i czuć "grzanie".

Stosowałem też kilka innych mniej popularnych spalaczy, lub coś pokroju l-karnityny itp, ale to raczej nie jest godne uwagi. Ciekawi mnie natomiast ten nowy splacz Olimpu Hells Breath, ma spore dawki i niezłe składniki.Nina

Nina
 • Zabanowany(a)
 • PipPip
 • 54 postów
 • Pomógł: 0
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Dobre jedzonko i sporcik ^^
 • Staż [miesiące]:8

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
Ja też się wypowiem bo parę razy miałam do czynienia z tymi spalaczami tłuszcz hihi :) A więc stosowałam DCP z polecenia koleżanki która była bardzo zadowolona, ja taże, w ogóle nie pobudza, a ja miałam wtedy treningi wieczorem więc bardzo mi odpowiadał. Potem był chwalony przez wszystkich ALri Venom, faktycznie to mocny suplement, jednak dla mnie za mocny. Byłam bardzo pobudzona po nim, gdy wzięłam późno wieczorem cieżko było zasnąć, ale na treningu wylewałam siódme poty więc działa, działa. Obecnie przymierzam się do samej johimbiny (alphaburn czy jakoś tak) bo neistety został sam tłuszczyk na bioderkach :P

Seba24
 • Użytkownik
 • 5 postów
 • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
Kupilem Viper Ultra High Energy-Fat Burner, Wydałem na nie az ponad 150zl za 40 tabletek, Na liscie nie widzę ich, Czy sa dobre? Cena sie opłacała czy zostałem oszukany?
 • 1

FIfek21
 • Użytkownik
 • PipPip
 • 91 postów
 • Pomógł: 0
2
Neutralna
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:8
 • Wzrost [cm]:180
 • Biceps [cm] :37
 • Klatka piersiowa [cm]:121
 • Pas [cm]:98
 • Udo [cm]:63
 • Przysiad [kg]:70kg
 • Wyciskanie [kg]:80kg
 • Martwy ciąg [kg]:100kg
 • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
Genomyx AlphaBurn gdzies za miesiąc planuje kupić. Polecacie ? Dobre efekty sa po tym ? Wystąpił efekt jojo ?
 • 0

Botage
 • Zabanowany(a)
 • PipPipPip
 • 338 postów
 • Pomógł: 0
 • Lokalizacja:Kraków
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
Za miesiąc już nie będzie Alpha Burn, ostatnie sztuki...

FIfek21
 • Użytkownik
 • PipPip
 • 91 postów
 • Pomógł: 0
2
Neutralna
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:8
 • Wzrost [cm]:180
 • Biceps [cm] :37
 • Klatka piersiowa [cm]:121
 • Pas [cm]:98
 • Udo [cm]:63
 • Przysiad [kg]:70kg
 • Wyciskanie [kg]:80kg
 • Martwy ciąg [kg]:100kg
 • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
no to już kupuje i poczeka :)
 • 0

Shadyw3
 • Użytkownik
 • 1 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
Witam. Poszukuje najlepszego spalacza na pierwszy raz dla brata. Gośc jest lekko po 40stce i trenuje 2 razy w tygodniu aeroby. Co byście polecili ?
zastanawiam się nad takim czymś jak Thermo Fat Burner Max Trec
Pozdrawiam

Użytkownik Lukasyno edytował ten post Ponad rok temu

 • 0

gongo89
 • Użytkownik
 • 2 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
A co polecicie ze skutecznych spalaczy ale po których będzie można normalnie spać? Przykładowo poprzednio miałem Lipo 6 brałem koło 12 w południe to przez pół nocy nie mogłem spać :P Czytałem o takich które maja dwa rodzaje tabsów na dzień i na noc.
 • 0

gongo89
 • Użytkownik
 • 2 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
Rozumiem, w takim razie zamówię OxyElite Pro :)
Dzięki
 • 0

Torus
 • Użytkownik
 • Pip
 • 16 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
Hej rozważam zakup Thermo Fat Burner MAX. Jakie są wasze opinie o tym produkcie?

Użytkownik Lukasyno edytował ten post Ponad rok temu

 • 0

kuba1000
 • Guests
 • PipPipPipPip
 • 8481 postów
 • Pomógł: 3
 • Lokalizacja:Poznań
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
Slaby produkt ...
Na poczatek redzkcji moze byc , chodz ja bym wolal kupic cos mocnego

Oliver
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 506 postów
 • Pomógł: 0
15
Neutralna
 • Lokalizacja:Konin
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:36
 • Wzrost [cm]:181
 • Biceps [cm] :40
 • Klatka piersiowa [cm]:110
 • Pas [cm]:81
 • Udo [cm]:61
 • Wyciskanie [kg]:105
 • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

Miał ktoś z was doczynienia z tą zabawką? Scitec HCA + Chitosan
Potrzebuje czegoś co zbytnio nie pobudza, bo ćwiczę w godzinach póznych średnio około 19. Unikam też geranium i efedryny.


 • 0
Pomogłem? Jeśli tak daj plusa :)

mykmyk1_2004
 • Użytkownik
 • 1 postów
 • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

Man scorch mój pierwszy jaki brałem ,w 100 % spełnił moje oczekiwanie mimo iż wtedy nie miałem zbytnio pojęcia w temacie żywienia heh
Ostre granie z chłopakami w piłe i facik ostro leciał

Oxy Elite Pro - Pierwszą taka już powazną i zaplanowaną redukcje robiłem na nim ,bardzo mocny stuff ,zrobił na mnie duże wrażenie ,jeden tabs robił robote jak trzeba a po 2 to najpierw robiłem sobie trening siłowy ,później jeszcze dawałem rade spokojnie pograć z kumplami na pełnych obrotach na hali w piłe . SUPER SPRAWA

Hyperlean Fx - Najmocniejsza rzecz jaka brałem wg jesli chodzi o POBUDZENIE ,aż za mocne ;/ Czasem to miałem mroczki przed oczami i nogi z waty ,jedynie to dziwna zgaga mnie męczyła ;/ Tylko dla mocnych muminków ! W połaczeniu z Noxi pro to już wg szataństwo haha

Ripped Freak Burner - Jeden z nielicznych supli jakie zlekceważyłem ,myślałem że to jakiś badziew ... zapodałem 3 tab i dziwne zachowanie organizmu ,osłabienie ,ból głowy i wg dziwny zjazd ,uniemożliwiła mi ta porcja trening ,co prawda miałem tylko próbke ale suplement wart uwagii jak na tą cene

SyntraX Fyre - Pobudzenie co prawda średnie ale bardzo wysoka potliwość i działania termogeniczne po 3 tabsach byłem cały mokry ,koszulke mogłem wyzdrzymać ,nie miałem tego efektu na wcześniej wspomnianych suplach


Tyle odemnie co brałem :)

PISAĆ PANY !

Witam kupilem wlasnie Hellfire moja waga 95 kilo przy wzroscie 182 docelowo ma byc82 kg po zaaplikowaniu produktu z cialem dzieja sie straszne rzeczy w sensie pozytywnym biore jedna kapsulke dziennie i powiem jestem nabuzowany jak nigdy pon silka bez zmeczenia 1.5 godz wtorek biegam zawsze 6 km i bylem zmeczony teraz robie 9 km i nic tylko leje sie ze mnie pot zmeczenie odczuwam na chwile strasznie szybke regeneracja sroda silka czwartek bieg piatek silka sobota bieg niedziela odpoczynek ale mnie tak rozsadza ze nie wiem czy dam rade siedziec bezczynnie pewnie basen zalicze polecam warto wydac kase w porownaniu na inne suplementy to te inne lipa . Czuje jak doslownie kazda komorka mojego ciala pracuje jestem pobudzony w stopniu trodno do opisania jak bym bral cos bialego haha . Polecam lecz dla facetow ze zdrowym serduchem


 • 1

hc-maciek
 • Użytkownik
 • Pip
 • 11 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu
jakieś 2 tygodnie temu widziałem tutaj w kategorii nr 1 spalacz iron horse burn & shape . kupiłem go sobie ostatnio , w nowej wersji ( nowe opakowanie ale taki sam skład . to samo chyba zrobili z białkiem i innymi produktami ) i chciałbym się dowiedzieć dlaczego zniknął z rankingu :)
 • 0

kuba1000
 • Guests
 • PipPipPipPip
 • 8481 postów
 • Pomógł: 3
 • Lokalizacja:Poznań
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

Alphamine - Bardzo dobry produkt . Dziewczyna obecnie bierze i facik ładnie leci .

Dużo porcji ,smak zajebisty , lekko kwaskowaty ,mi bardzo smakuje . Rozpuszczalność okey

Smialo mozna polecić ,jak ktoś nie lubi mózgoyebów

 

dsc06957r.jpgkuba1000
 • Guests
 • PipPipPipPip
 • 8481 postów
 • Pomógł: 3
 • Lokalizacja:Poznań
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

Hyperlean Fx7

 

Mega petarda ! Najmocjniejsza rzecz jaka kiedykolwiek brałem ! POLECAM !!!

 

dsc05757k.jpgmmankt
 • Użytkownik
 • 1 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

Witam, widzę, że Alphamine zniknęło z listy. Sugerując się tym wątkiem zakupiłem ten środek. Na etykiecie w składnikach nie ma johy, sprzedawca twiedzi, że jest a producent, że nie - nie wolno sprzedawać go na terenie EU :)  Taka ciekawostka. Skład na papierze bardzo dobry, niestety ciśnienie skacze. Pierwszego dnia (mniej niż pół dawki) myślałem, że głowa mi eksploduje,z tego powodu rzadko to biorę i nie jestem w stanie ocenić działania. Widać, że produkt się lubi rozkręcać, smak rewelacja. 


 • 0

hc-maciek
 • Użytkownik
 • Pip
 • 11 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RANKING Najlepsze Spalacze Tłuszczu

faktycznie , a skład się zmienił ? 
swoją drogą właśnie jestem w połowie opakowania i chyba nie jest taki zły - potliwość ok ale bez przesady , temperatura lekko w górę i jakiś tam przypływ energii też jest 

EDIT: jaki skład DOKŁADNIE powinna mieć najlepsza wersja oxyelite pro ? za półtora miesiąca chcę zacząć go brać a nie chce kupić złej wersji 


Użytkownik Krzysztof edytował ten post Rok temu

 • 0Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 42

0 użytkowników, 42 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016