Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 problemy - pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

ovies
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

2 problemy - pomoc
Witam wszystkich zainteresowanych sportami siłowymi.
Jestem świeży na tym forum więc pozwólcie, że zacznę od początku.
Uprawiam kulturystykę od lat ponad 5 lecz z powodu kontuzji musiałem na jakiś czas całkowicie zerwać z treningami dla swojego dobra. Po ponad roku jaki miną od "rozstania ze sztangą" {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif nareszcie mogę wrócić do czynnego uprawiania tego sportu lecz pomimo mojego niemałego doświadczenia mam parę pytań do Was i nadzieję, że mi pomożecie! {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Otóż cały ten długi okres, który spędziłem w siłowniach wszelakiej maści, borykałem się z problemami związanymi z symetrycznością i wagą a konkretnie jej brakiem. Z powodu wagi właśnie rozpoczęły się moje problemy ze zdrowiem ( nie nabierałem jej a obciążenia rosły!). Wiem o tym, że dieta jest podstawą do osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów lecz niestety w moim przypadku nie było żadnych ewidentnych efektów a nawet jeśli takowe się pojawiły w postaci zwiększenia masy ciała to osiągały pewien próg, którego nie jestem w stanie pokonać.
do rzeczy moje pytania są dość proste lecz nie znalazłem nigdy człowieka, który pomógł by mi je rozwiązać więc pytam Was o dwie sprawy :
1) potrzebuje pomocy w sprawie poprawy symetryczności ciała (przynajmniej dla mnie występują u mnie spore rozbieżności pomiędzy np bicepsem lewym a prawym - ok 1 cm co jest stanowczo za dużo)
2) rad na temat odżywiania, które mogłoby poprawić przyrost ogólny masy ciała.
Za wszelkie rady z góry dzięki.
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 problemy - pomoc
Biceps 1 cm większy od drugiego. To często się zdarza (nie przejmuj się nie jest tak źle, słyszałem o gościu co ma 4 cm większą łapę od drugiej) {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Bice powinieneś ćwiczyć wolnymi ciężarami najlepiej na hantlach, na każdy bic rób taką samą ilość powtórzeń (np: jak na prawą robisz 10 powtórzeń to na lewą zrób tyle samo) problem może być w tricu a nie w bicu, jak wiadomo trice są większe od bicepsów. Czy jak wyciskasz sztangę to czy nie masz tak przypadkiem że jedną ręka jest już na miejscu a drugą już nie masz siły {SMILIES_PATH}/icon_question.gif która to ręka jest większa {SMILIES_PATH}/icon_question.gif

Co do diety napiszę jedz 2 gramy białka na każdy Kilogram masy ciała i 5 gramów węglowodanów na każdy Kilogram masy ciała. Jeśli chcesz się odwiedzić więcej na temat diety to napisz temat w dziale Dieta i opisz ile ważysz ile masz lat itp.

A co do tego że nie możesz rosnąć. Po odpowiedniej diecie i treningu musisz rosnąć ale nawet jeśli nie (nie wierzę w to) to możesz spróbować jakieś odżywki z chęcią Ci doradzę jak by co {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 problemy - pomoc
ovies
Nie symetryczne części ciała są u niemalże u każdego człowieka. Zwiększając masę ciała możesz zakryć swoją nie symetrię. Myślę że dobrym wyjściem będzie wykonywanie przy każdej serii o jedno-2 powtórzenia na słabszą rękę więcej
Próbowałeś może tak? :> ps. jak się ma dużo w łapie to tego 1cm nie widać {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif A po 5 latach ćwiczeń aż taki problem Ci to sprawia? {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
Na pytanie drugie poszukajmy odpowiedzi w dziale dieta {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
  • 0
Paweł W.

ovies
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 problemy - pomoc
EXPERTO :
Moja niesymetryczność spowodowana jest lekkim skrzywieniem kręgosłupa ale przez tyle lat udało mi się zmniejszyć
niedoskonałości i różnice np. w przypadku mięśni pleców lecz nie jestem w stanie poradzić sobie z różnicą pomiędzy ręką lewą a prawą. Jestem praworęczny lecz czynności siłowe wykonuje zawsze ręką lewą i aspekt polegający na tym, że jedna ręka jest silniejsza od drugiej raczej odpada bo nigdy nie miałem z tym problemów.Ćwiczenie, które opisałeś wykonywałem bardzo długo dbając o poprawność jego wykonania do perfekcji ale mimo tego rysy mięśnia lewego są o wiele gorsze niż prawego (dotyczy to bicepsa i tricepsa zarazem).
Co do diet to owszem były efekty ale zawsze dochodziłem do pewnego progu wagowego (nędznego), którego nie mogłem przekroczyć (coś w formie blokady). Odżywek przetestowałem na swoim ciele tyle, że można by było wypełnić nimi magazyn niemałego sklepu! Korzystam z kreatyny bo tylko ona daje mi jakieś efekty a w dodatku można ją kupić z grosze także w zupełności wystarcza!

WhiteHead :
Korzystałem również i z tego sposobu lecz niepodpasywał mi ponieważ po takim ćwiczeniu miałem duży kłopot z tym by wykonać prawidłowo technicznie i wysiłkowo następne więc zrezygnowałem. Nie sugeruj się tymi 5 latami ćwiczeń bo nie ma z tego jakiś tam porywających rezultatów dotyczących wyglądu ale co się tyczy siły to efekty były dość spore jak na tak nędzną wagę i właśnie tu zaczyna się mój problem z masą ciała a raczej jej brakiem ale faktycznie to już w innym dziale.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024