Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczenia na mięśnie brzucha.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

sawyer48
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Ćwiczenia na mięśnie brzucha.
Witam.
Od jakichś miesięcy ćwiczę mięśni brzucha. Mam pytanie, ponieważ dwa górne mięśnie mam dość dobrze widoczne, a resztę raczej cienko. Też tak mieliście na początku czy muszę jakieś dodatkowe ćwiczenia dorzucić? Ćwiczę nogi zapierając o fotel i zwykłe unoszenie. Próbowałem też sprawdzić abs, ale przy pozycji unoszenia nóg do góry krzyż mi wysiada. Czuję jakby ktoś mnie prądem poraził. Możecie coś doradzić?
  • 0

gasi0r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na mięśnie brzucha.
skoro prostych nóg nie możesz unosić , to spróbuj podciagania kolan do brzucha. Jeszcze może spróbuj wzmocnić krzyż ćwicząc rzymskie krzesło i wtedy unoszenie nóg pójdzie lepiej. To moja sugestia zobaczymy co inni koledzy powiedza w tym temacie.
  • 0

gasi0r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na mięśnie brzucha.
(unoszenie kolan do brzucha oczywiscie w zwisie na drążku )
  • 0

Michał1
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1859 postów
  • Pomógł: 0
262
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na mięśnie brzucha.
Fakt, dołóż unoszenie kolan do klatki, to ćwiczenie poprawi dolne mięśnie brzucha.Jeśli chcesz także popracować nad skośnymi to wrzuć opady tułowia ze sztangielkami, czy jakieś skręty.
  • 0

Oliwia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Civitanova
  • Płeć:Kobieta
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na mięśnie brzucha.
Zaczynając ćwiczyć brzuch też miałam problem z bólem w kręgosłupie, szczególnie w odcinku lędźwiowym. Jednak z czasem te dolegliwości ustąpiły.
Początkowo skupiałam się na górnych partiach mięśni brzucha, ćwiczenia na dolne wykonywałam z mniejszą ilością powtórzeń, bo po prostu bolały mnie plecy.
Ale powoli, powoli i ból już nie był taki uciążliwy, a teraz jest już w ogóle nieodczuwalny. Bez problemu wykonuje ćwiczenia, które początkowo sprawiały mi trudność, albo były w ogóle niewykonalne.
Proponuję więc zaczynać od małej ilości powtórzeń, tak, żeby kręgosłup powoli przyzwyczajał się do obciążenia.
Ponadto zawsze po treningu trochę się porozciągam i powyginam :) Na prawdę pomaga :)
Aha i wykonując jakiekolwiek ćwiczenia z unoszeniem nóg, jak już czuję, że zaczynam za bardzo obciążać kręgosłup skupiam się na brzuchu- maksymalnie spinam mięśnie, zwracam uwagę na technikę ćwiczenia- czuć wtedy jak brzuch odciąża kręgosłup.
PS:
Jako amatorka dzielę się tylko swoimi spostrzeżeniami, więc proszę nie brać tego jako fachowej porady- Panowie z forum pewnie jeszcze się wypowiedzą :)
  • 0

sawyer48
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na mięśnie brzucha.
Okey, dzięki wam wszystkim. Spróbuję unoszenia kolan do klatki. Mięśnie skośne także robię, właśnie z hantlami. Każde porady/ uwagi się przydadzą :). Jakbyście chcieli coś dodać w temacie to byłbym wdzięczny.
  • 0

Ja123
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka,wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:5 lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :35.5
  • Klatka piersiowa [cm]:109
  • Wyciskanie [kg]:122
  • Martwy ciąg [kg]:117
  • Waga [kg]:70kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczenia na mięśnie brzucha.
Mnie bolały plecy gdy wykonywałem ćw na podłodze dlatego zainwestowałem w matę i wtedy czułem znaczną poprawę :)
  • 0

"Siłka,mata w łapie petarda..." ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024