Skocz do zawartości


Przysiady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Przysiady
Chce tutaj zaczac dyskusje na temat pelnych , glebokich przysiadow i pol przysiadow
wyrazcie swoje opinie , powiedzcie jak robicie , co odczuwacie , bole kolan itp .

osobiscie zaczalem robic glebsze przysiady ale nie sa w stu procentach pelne , odczuwam nie raz bole kolan

lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady
ja nie robie pełnych, podobno gdy schodzi się abrdzo nisko to dupa rośnie
  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady
ja przy ostanim cyklu robiłem półprzysiady (mogłem więcej podnieść) a po przeczytaniu pewnego artykułu (mniej więcej w połowie planu teningowego) zacząłem schodzić do ziemi ( analogicznie musiałem zmniejszyć cieżar)
  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady
i jak wrazenia , poprawily sie nogi ? bole kolan byly ?

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady
dyskujsja...hehe dobre. 50% forum nie trenuje nóg, 40% nie wie jak wykonać poprawny przysiad tudzież półprzysiad, 7% ma w dupie dyskusje, więc zostaje nas 3%, a głównego pakiera od nóg już nie usłyszmymy na forum:)

Jeżeli półprzysiad jest do kąta prostego, a przysiad pełny wykonujemy tak, ze prawie siadamy na podłodze, to:

półprzysiad:
+zwiększa siłe
+zwiększa dynamike
-gorzej czuje mięśnie

przysiad
+lepsze czucie mięśni, zwłaszcza obszerny boczny
-łatwiej o kontuzje
-po treningu mocno czuje pachwiny, pomimo dobrej rozgrzewki
-trudniejszy do wykonania

Pier*dolenie typu dupa rośnie, kolana są obciążone mnie delikatnie mówiąc-irytuje!

Zapewne mało kto wie, że mięśnie "dupy" zwłaszcza pośladkowy prostują nasze kończyny dolny, więc idąc Waszym tokiem myślenia, jeżeli od pełnych przysiadów rośnie pupa,a od połówek nie, to tak samo od połówek nie rosną czworogłowe tylko od pełnych, bo w połówkach nie wykonujemy tak pełnego zakresu obu grup mięśni. Jeżeli ktoś boi sie o stawy i nie robi przysiadów bo mu kolana padną to niech sobie deke kupi, albo wywali wyciskanie wąsko, francuzy, wyciskanie sztanngi, które w takim samym stopniu, a może nawet większym obciążają stawy łokciowe. Nie zachęcam, ani nie odradzam nikomu trenowania nóg, uważam że trenowanie ich jest rzeczą normalną, bo to mięśnie jak każde inne. Znam osoby, które po kontuzjach kolan różnego typu wieloktorne nawet skręcenia, czy zerwania nadal trenują nogi z dobrymi efektami, jedni robią pełne przysiady 80kg inni połówki 150kg a nogi mają na podobnym poziomie
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

GośćGuest_tmnt_*

Guest_tmnt_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady
wiec tak podsumowujac polprzysiady maja wiecej plusow ale nieistotnych , trzeba robic po ok . 20 - 30 powtorzen , zeby poczuc miesien , to tez mija sie z celem .

ale jednak podtrzymuje zdanie , ze pelny przysiad taki gdzie tylkiem dotykasz juz ziemi jest ryzykowny . wtedy gdy sie unosisz juz nie pracuje miesien czworoglowy uda , obciazasz nie tylko kolana ale tez torebki stawowe .

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady
Jak juz wykonuje to polprzysiady.... Pelne nie sa mi potrzebne:)

Belial wystarczajaco sie rozpisal. Jak dla mnie pelen przysiad z rozssadnym ciezarem jest ok, jezeli poprawny technicznie. Ale jezeli ciezar idzie kosztem techniki to bym odradzal... Tak jak ktos mowil ze przy polprzysiadzie nie pracuja prawidlowo wiezadla... Na szczescie poki co przy ograniczonym treningu nog i polprzysiadach szczesliwie wszystkie kontuzje mnie omijaja... Wiec po co zmieniac cos co daje oczekiwane rezultaty?:)

TRENUJE BO LUBIE


PUMP
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2390 postów
  • Pomógł: 0
131
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Togo
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:390
  • Biceps [cm] :27,3
  • Waga [kg]:80,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady
JA robię przysiad tak aby tylnia część nóg znalazła się niżej kolan w szerokim rozkroku i idzie bdb .
  • 0
RAMIE W RAMIE JAK SPARTANIE ...
'' Bądź bardziej ambitny kiedy cie nie docenili robisz to dla siebie nie dla tych debili ''

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Przysiady

i jak wrazenia , poprawily sie nogi ? bole kolan byly ?


bóle kolan nie, ani przy pół ani przy całych. Żeby nogi siępoprawiły potrzeba dużo czasu, więc na razie nie widze róznicy z tym, że daje mniejszy ciężar:)



// Ja przy pełnych przysiadach inaczej czuje nogi - wydaje mi się, że wykonują cięższą pracę. Bólów w pachwinie nie mam, więc póki co to porobie sobie te pełne przysiady ;)
  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024