Skocz do zawartości


Zdjęcie

przysiady i... ogólnie nogi :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

przysiady i... ogólnie nogi :)
Może ktoś słyszał...dowiedział się od kogoś...widział gdzieś...czyyy...przysiady szkodzą na stawy? Bo coś mi się wydaje że tak (na biochemii się nie znam, ale coś tam czytałem o skutkach nadmiernego obciążania kolan, nadgarstków, itp.). Robię je już od hmm...kilku lat, ale nie tak bardzo regularnie i teraz trochę mnie bolą (prawe kolano, ale to od kopania w piłkę przez siłę).Dlatego tak ogólnie się pytam, czy ktoś miał traumatyczne przeżycia z przysiadami i mi odradza taki trening:)

PS.: A jak wzmacniać nogi w domciu? Bo mi rodzice nie pozwalają ćwiczyć w żadnym klubie :evil: .Przez to mam formę do d*&^ i zero doświadczenia w walce (jak to brzmi).
PS2.:A może potrenować na rodzicach :?: :idea: :!:
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
Nie rób pełnych przysiadów, tylko do momentu, kiedy uda będą równolegle do podłogi (tzn. tyłek i kolana na tej samej wysokości od ziemi). No i jeśli Cię kolano przewlekle boli, to zasięgnij rady specjalisty.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
hmmm to moze byc tylko jakies chwilowe przeciazenie kolan, mnie zima napie* tak ze z trudem chodzilem ale poszedlem do lekarza 1 kontaktu, dalem sobie 2 tyg przerwy i do dzisiaj wszystko ok 8)

co do rodzicow to po co ci ich zgoda? po prostu zbierz kase i zacznij chodzic. najpierw nic im nie mow, szybko sami sie domysla to im nie sciemniaj i powiedz wprost ze chodzisz i tyle. przeciez cie za to nie zbija (mam nadzieje :lol: ). tylko musisz miec wlasna kase ale to przeciez chyba nie problem zaoszczedzic.
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)

PS.: A jak wzmacniać nogi w domciu? Bo mi rodzice nie pozwalają ćwiczyć w żadnym klubie Evil or Very Mad .Przez to mam formę do d*&^ i zero doświadczenia w walce (jak to brzmi).


Jeżeli chodzi o aspekt siłowy a nie robiłeś przysiadów ze sztangą to polecam przysiady na jednej nodze.
Najlepiej przy ścianie lub przy drzwiach (możesz chwyćić klamkę - pomaga utrzymać równowagę i można sobie pomóc jeżeli nie dajesz rady samymi nogami).
Jeżeli bedzie za ciężko możesz dać nogę którą trzymałeś w powietrzu na kostkę i pomagać nią sobie ale tylko tyle abyś poprawnie wykonał powtórzenie.

Tak samo można ćwiczyć łydki. Najlepiej na schodach ostatecznie na progu.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
ha! Sieć to potęga! Szukałem sobie znowu wiadomości o przysiadach, kolanach i...na każdej stronie jest sprzeczne info :) Ja wolę jednak wierzyć w wersję że przysiady są "be" (nawet jeśli wykonywane bez obciążenia - takie jak ja robiłem) żeby nie być niemile zaskoczonym w wieku np. 50 lat :( .I tak leżąc na łóżku starając się wymyśleć ćwiczenia zastępcze (mając już początki depresji - bo nie robiąc przysiadów już od 1 miesiąca moja siła wyskoku zmalała :cry: ) wpadłem na genialny w swej prostocie plan!! Teraz sobie przypomniałem taką reklamę AbGymnic, czy takich elektrod przyklejanych do mięśni - mówili, że taka "sesja" treningowa może być równa 300 przysiadom!! Bez narażania stawów, ścięgien - bo stymulowane są same mięśnie!! Ach, może będzie można kupić to przez net? Ale się napaliłem - co o myślicie o tej idei? Miał ktoś z Was takie urządzonko?Bo tak biorąc to na logikę, to rzeczywiście uniwersalny sposób na poprawienie siły mięśni...poszperam po sieci, może jest jakiś haczyk...
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
Zapomnij o AB Gymnicu.
W zasadzie odpowiedziałeś sobie sam tylko nie doczytałeś.

Bez narażania stawów, ścięgien - bo stymulowane są same mięśnie

Nie jest do końca jak powiedziałeś, nie jest tak łatwo 8)
No ale załóżmy że idealnie izoluje mięsień od kośćca i ścięgien.
Skoro stymulujesz same mięśnie do rozwoju to ścięgna robią się słabsze. ( sam sobie je zerwiesz)
Przysiady nie szkodzą ścięgnom w normalnym zakresie ruchu, ale już pełny ruch wysiłkowy obciąża powierznie stawowe, zwłaszcza w sytuacji gdy wykonujesz nie pojedynczy czy podwójny ruch ( jak natura przewidziała) ale 300 identycznych ruchów.
Do tego przy przysiadzie występuje w fazie opadu jak dotykasz piętami pośladka efekt tzw. "przypierdolenia" :) piętami o tyłek, w tym momencie staw kolanowy wykonuje szybko ruch w granicy kąta zgięcia.
Jak walisz dużą serię i tracisz kontak z rzeczywistością, to nie opanujesz tego i nie dopilnujesz dlatego zalecam iść na siłkę.
A ogólnie AB GYMNIC to ogólnie lipa bo przy tym masz już tak maksymalnie masę niepraktyczną jak to tylko możliwe bo nie wykonujesz ruchów.
Jak chcesz koniecznie mieć coś na muły i "siłę" nóg to rób ćwiczenia na siłce na odpowiednich maszynach które względnie bezpiecznie izolują trening mięśni przywodzicieli i odwodzicieli uda, na tym sprzęcie unikniesz w/w problemów.
Siłka z głową to jednak podstawa.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
Ja miałem taki szajski ala AbGymnic z Kerfura i musze powiedzieć, że nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia. Trzeba się smarować jakimś żelem i wogóle nie działało to tak jak sobie wyobrażałem (tzn. siedzisz sobie a muskle same rosną ;) ), choć może to dlatego, że to jakaś tania podróba była.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
Że też chciało Ci się ray_luka kasę wyrzucać na takie gówno :lol:
Poza faktem czy to działa czy nie to dla mnie to i tak idiotyzm - całą przyjemność z ćwiczenia odbierają człowiekowi , a poza tym jak tu sie wyżyć ?? Podłączyc pod 230 V ?

;)

PS. A ja tam robie przysiady i sie na razie nie przejmuję. A jak z obciążeniem to półprzysiady.
Za to jeśli chodzi o wzmocnienie łydek/ wyskok to wspięcia na palcach na progu drzwi rulez :D
Można tez z obciążeniem albo na jednej nodze.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)

Że też chciało Ci się ray_luka kasę wyrzucać na takie gówno :lol:

15 zeta kosztowało. Ciekawski jestem ;)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)

Jeżeli chodzi o aspekt siłowy a nie robiłeś przysiadów ze sztangą to polecam przysiady na jednej nodze.
Najlepiej przy ścianie lub przy drzwiach (możesz chwyćić klamkę - pomaga utrzymać równowagę i można sobie pomóc jeżeli nie dajesz rady samymi nogami).
Jeżeli bedzie za ciężko możesz dać nogę którą trzymałeś w powietrzu na kostkę i pomagać nią sobie ale tylko tyle abyś poprawnie wykonał powtórzenie.

popieram bardzo fajnie działa tylko mnie to dość męczyło ale jak zauważyłem efekty to waliłem dość długi czas takie przysiady :-)
pzdr
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
Znajdż osobistego trenera.
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
a moze ktos mi powie co moze byc grane zmoim kolanem otoz:

prawe kolano pobolewa mnie czasem(ostatni tydzien) po prawej(zewnetrznej stronie) od tylu, nie wiem, czy to zrozumialem ,co napisalem..

moze to byc jakies sciegno, czy cus?

prawdopodobnie jest to zmeczenie materialu, bo ostatnio biegalem troche, czego z reguly nie robie, no i rowery holkenderskie pare tyg. temu...
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: przysiady i... ogólnie nogi :)
a ja tam na Twoim miejscu bym sie przeszedl do lekarza

tez mialem cos takiego, nie wiedzialem co to - myslalem drobnostka, poszedlem do lekarza i Bogu dziekuje ze to zrobilem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024