Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowa masy czy kardio ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Stopa86
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Budowa masy czy kardio ???
Witam. Zwracam się do was drodzy forumowicze z prośbą o poradę (przypuszam że większość z was ma większe doświadczenie w "tych sprawahz":] )
Sytuacja wygląda mianowicie tak... od ponad roku, trochę się zaniedbałem pod względem wysiłku fizycznego (wcześniej często pływałem, ćwiczyłem w domu + inne aktywności) Jakieś dwa miesiące temu w związku z przeprowadzką zapisałem się na pobliską siłownię i postanowiłem "odświeżyć" swoją kondycję. Od tego czasu ćwiczyłem na siłowni systematycznie co trzy dni, zarówno mięśnie na różnych wymyślnych maszynach jak i tak zwane kadrio (bieżnia itp itd).. wiem że to nie jest dobre połączenie, ale tak jak wspomniałem, po roku stagnacji musiałem ogólnie poprawić kondycję bo czułem się jak worek ziemniaków.
Obecnie uważam, że już doszłem do momentu w którym moja siła, oraz kondycja jest już na satysfakcjonującym poziomie i przyszedł czas żeby obrać właściwą drogę (że się tak wyrażę).
Chciałbym mianowicie powiększyć masę mięśniową oraz pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej (brzuch, uda)
I chciałbym o podpowiedź.. czy najpierw zrezygnować z kardio na żecz zwiększenia masy mięśniowaj, a następnie ograniczyć ćwiczenia siłowe na żecz ćwiczeń kondycyjnych które pomogą mi spalić tłuszcz (wedle zasady "musi być masa żeby rzeźbić"), czy może na odwrót ??
Z góry dzięki za pomoc :)
  • 0

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy czy kardio ???
Ja proponuję trening na masę i dieta też, ale obciąć trochę WW i ostatni posiłek zjeść około 19.

Do treningów na masę daj 4x w tyg. brzuszki ABS II lub 8 min ABS, a także aeroby np. rower stacjonarny, bieżnia. Najlepiej tak 3-4x w tyg. po 30-40min i do tydzień lub dwa zwiększaj czas aerobów co 5 min aż dojdziesz do 60 min i tak pozostań :) Polecam też pas neoprenowy na brzuch (kosztuje dosłownie grosze).

I wytrwałości i cierpliwości przede wszystkim a efekty będą :)
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)

Stopa86
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy czy kardio ???
No właśnie czytałem, że nie jest za "zdrowe" ćwiczyć na masę a do tego dożucać kardio.... bo ponoć chamuje to rozrost tkanki mięśniowej... a mięśnie żerb rosły, potrzebują spokoju :)
Rower to mam praktycznie codziennie, bo tak do pracy jeźdzę (łącznie jakieś 40min) a brzuszki to praktycznie też dzień w dzień (100-200 lub A6W)
  • 0

koksu123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3648 postów
  • Pomógł: 0
125
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:SW, siłownia, motoryzacja.
  • Staż [miesiące]:Ciągle rośnie :)
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa masy czy kardio ???
Nie rób codziennie brzucha bo te mięśnie też potrzebują odpoczynku. Rób brzuch 4x w tyg. :)
A wcale nie jest źle dorzucić rower tak z 3x w tyg. A nawet zdrowo :)
  • 0
Uwierz w swoje możliwości i osiągnij swój cel ! ;)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024