Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak go uratować ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_gladi13
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jak go uratować ???
Witajcie!!!
jestem od niedawna na tym forum, ale śledze je juz od pół roku . tak jak w temacie. mam pacjenta, jego problemem jest to ze złamał sie jego czóbek. jest to nóz mego ojca, który dostał kiedyś od kolegów < a ja bedac gówniazem go doprowadziłem do tego stanu>. interesuje sie bronią biała i nawet cos grzebie sam przy tym, ale nie o to mi tu chodzi. nóz jest raczej "kolekcjonerski", mianowicie jest zrobiony ze stali chirurgicznej, i mniemam ze jest ona zbyt mocno zachartowana przez co i krucha, czego wynikiem jest to skruszenie. niestety nie posiadam aparatu, aby to pokazac. w sumie ubytek jest na jakies 3 mm, wiec nie wiem czy ruszac to w ogóle, zeby nie spieprzyć. polerka jest lustrzana a jak rusze to pilnikiem to nie wiem czy nie bede tego bardziej załował.
pozdrawiam i poradzcie coś jesli łaska.

ps. przełom w tym miejscu jest niemal gładki. głownia ma 18cm, a jej szerokość to jakies 3mm.
pozdrawiam G.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak go uratować ???
Dogadaj się z jakimś makerem z okolicy. Pilnik to sobie odpuść, bo jeśli to hartowane jest wysoko, to i tak nie ruszysz. Jedyna rada, to szlifierka taśmowa, lub papier ścierny (ale to długo się zejdzie).
Pozdrawiam.
  • 0

budo_gladi13
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak go uratować ???
tak tez mysle ze moje rece same nie doprowadza go do chociaz podobnego wygladu jak kiedyś. dzieki za porade Kubek !!
jestem z okolic Koszalina, więc chyba noży pozostanie w takim stanie dopóki nie wybiore sie na dłuższy pobyt do Krakowa lub Gdańska. sam zepsułem to i sam musze naprawić < doskonalac sie w robieniu przy stali. dobra... to chyba na tyle w tym temacie.


Pozdrawioam G.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: jak go uratować ???
zrob chociaz schematyczny rysunek konca ostrza z uszkodzeniem.
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: jak go uratować ???
Też jestem ciekaw. Narysuj coś odręcznie.
  • 0

budo_gladi13
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak go uratować ???
sorry ze nie odpisuje ale nie ma mnie obecnie w domu a wmiejscu gdzie przebywam nie ma neta, teraz jestem chwilowo u kolegi. wiec może chociaz opisze tą końcówke. klinga jest typu bowie, ostrze ma łagodny łuk . posiada równiez fałszywe ostrze które zblizajac sie do czubka noża podnosi sie do góry chyba zbyt zawile to opisałem, ale naprawde nie mam czasu.
podsumowujac, jesli bym podejmował sie ereanimacji tego noża to musiałbym sporo go zeszlifować. a to zmieniłoby jego wizerunek. nie jest to w zadnym razie nóż użytkowy, bo jest za kruchy, na grzyby z 7 calowym ostrzem tez sie nie chadza, wiec nóż lezy na półce i przywołuje wspomnienia .

dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!
ps. sorry ze zamiesciłem rysunku jak prosiliście, ale naprawde nie miałem czasu. G.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: jak go uratować ???
hm... moznaby obnizyc ten luk bowie. Tak, zeby na koncu ostrza znowu byl czubek.
Ale zeby to jakos wygladalo, trzeba by podniesc brzuch ostrza, czyli przesunac ten wypukly luk ostrza w strone rekojesci. jesli kosa jest twarda, to bedzie niezla harowka.
  • 0

budo_gladi13
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak go uratować ???
harówka bedzie niesamowita bo jak spróbowałem to ruszyc pilnikiem to ledwo wzieło ta stal. dzieki za zainteresowanie i pozdrawiam G.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024