Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz
Odniose się do Twojej wypowiedzi:

-uginanie przedramion nachwytem-osobiście nie stosuje bo za bardzo obciążało mi nadgarstki i jakoś nigdy nie uwzględniam tego ćwiczenia, dwaj partnerzy treningowy stosują te ćwiczenie, ale na siłowniach nie widuje w ogóle.

-ściąganie drązka wyciągu do dołu na prostych rękach przed sobą do dołu- nie bardzo wiem jak to wygląda, jakiś filmik może bo nie potrafie sobie tego wyobrazić:)

-przenoszenie sztangi/sztangielke za głowe leząc -na plecy- częściej stosuję się sztangielke i na klate, natomiast na plecy wyciąg. Proste ręce, drążek chwycony szeroko i na prostych rękach przyciąganie go do ud- jest to drugie ćwiczenie zaraz po podciaganiu szerokim chwytem na drązku stosowane przez pływaków bardzo podobny ruch jaki wykonują rece oidczas pływania motylkiem i kraulem.

Tak to wygląda w moich okolicach.

Teraz dodam coś od siebie:

-wiosłowanie sztangielkami
Obecnie to ćwiczenie kojarzy się następująco-jedna sztangilka w ręce, druga ręka oparta o ławke. Wiosłowanie sztangielkami można wykonać w inny sposób: połóż się na ławce prostej lekko pochylonej na brzuchu, głowa po stronie "wyższej", chwyć DWIE sztangielki jedną w prawą dłoń, druga w lewą:D ręce lekko ugięte w stawach łokciowych, wykonaj ruch wiosłowania aż do otrzymania kąta prostego w łokciach, zepnij łopatki. Druga wersja jest z łokciami troche z tyłu, po 5 ruchach lekkim ciężarem poczułem już bardzo dobre spiecia w najszerszym grzbietu,

-uginanie przedramion sztagną na ławce.
Połóż się na ławce skośnej, tak, że głowa znajduje się po stronie "wyższej" a ręce swobodnie spadają, nie opierając się o nic, chwyć sztangę i próbuj swoich sił!

-Cwiczenie na przedramiona
załóż ciężarek na sztangielkę, ale tylko z jednej strony! przedramie oprzyj na udzie, kciuk skierowany ku górze, w dłóń chwyć sztangielkę w nagwintowanym miejscu(tam gdzie powinien być drugi cieżarek, ale go nie ma) Wykonuj rotacje nadgarstka.

-cwiczenie na przedramiona 2
Weź dwie sztangielki tym razem z ciężarem po obu stronach stać prosto w lekim rozkroku, ręce opadają wzdłuż tułowia wykonuj naprzemiennie uginanie nadgarstków wewnątrz/na zewnątrz

-Uginanie przedramion w opadzie tułowia ze sztangielką.

Pochyl się do przodu, utrzymując prosty kręgosłup. nogi jedna z prozdu druga z tyłu, oprzyj się lewą ręką o prawe koalno(z przodu) prawa ręka opada swobodnie, chwyć sztangielkę i nie podpierając się o nic zacznij pooimpowanie bicepsów


Mam nadzieje, że zrozumiecie moja tłumaczenia, w razie potrzeby mogę nakręcić film lub poszukać tych ćwiczeń na youtube:)
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz
Czyli jest to bardzo podobne ćwiczenie do opisanego przezemnie "-przenoszenie sztangi/sztangielke za głowe leząc -na plecy- częściej stosuję się sztangielke i na klate, natomiast na plecy wyciąg. Proste ręce, drążek chwycony szeroko i na prostych rękach przyciąganie go do ud- jest to drugie ćwiczenie zaraz po podciaganiu szerokim chwytem na drązku stosowane przez pływaków bardzo podobny ruch jaki wykonują rece oidczas pływania motylkiem i kraulem.":D Różnica jest szerokość na jakiej chwytamy drążek
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

micek20
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2579 postów
  • Pomógł: 2
294
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna , siatkowka , reczna , i zelastwo
  • Staż [miesiące]:5 lat napewno a nie pamietam dokladnie
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :48
  • Pas [cm]:88
  • Udo [cm]:69
  • Przysiad [kg]:malo
  • Wyciskanie [kg]:190
  • Martwy ciąg [kg]:250
  • Waga [kg]:108

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz
ja pierdole ten ndolski top jest niedojebany wysmla swoje niedojebane cwiczenia ehhe smiech sa proste cwiczenia bez kombinacji a tez cuduje
  • 0
Masz sprawe pisz na priv GG 9369832

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz
Micek trochę kultury....
  • 0
Dołączona grafika

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz
Sorry Paragraf ale są moderatorzy od tego nie zabieraj im pracy :D :D

Micek jest kulturalnym Chłopakiem każdy ma prawo się unieść :)
  • 0

paragraf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1430 postów
  • Pomógł: 2
119
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz
Też się nieraz uniosę, rozumiem że ktoś krzyknie bo się uderzy w palca, albo coś, ale między tekstem a autorem jest klawiatura. Nie czepiam się tylko po co ktoś nowy ma natrafiać na takie wypowiedzi i przez to mieć mylne pojęcie o użytkownikach i samym micku :D
Pozdrawiam bez spiny :)
  • 0
Dołączona grafika

bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz
Kevin, ten drążek prostymi rękoma - podoba mi sie na dobicie. Jak sądzisz, dwie serie czy jedna tego ćwiczenia na koniec klatki???
  • 0

bartesd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów
  • Pomógł: 1
58
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAPOMNIANE A SKUTECZNE ĆWICZENIA- artykuł z serii odkurzacz
:P
Dzięki, już mi się podoba...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024