Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na masę, początki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Ferson
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening na masę, początki
Witam,
Od października chcę zacząć trening na masę, 20 lat, ważę z 90 kg mam 188 cm wzrostu w bicepsie ok. 34-35(?) (dokładnie wam nie powiem, bo gdzieś mi się zawieruszyła miarka). Będą to moje początki, sprzęt mam taki - ławka, gryf łamany, prosty + gryf do sztangi, obciążenie 73 kg, wyciąg, modlitewnik. Kolega dał mi rade żebym najpierw przez 2 tyg rozgrzewał mięśnie na małych ciężarach żeby później nie dopadły mnie masakryczne zakwasy, ale teraz nie chcę się słuchać kolegi bo on mi nie ułoży planu treningowego tylko nadzieja leży w was. Ile dni w tygodniu powinien trwać mój trening i co w dany dzień mam robić, bo mam trochę brzuch, ale chciałbym żeby się to jakoś wszystko rozeszło. Siłownie mam w domu także z treningami nie będzie problemu o ile nie musze ich robić w wyznaczonych porach, bo mam prace 3 zmianową ;)

P.S obciążenie będzie dokupione :D

Użytkownik Ferson edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Fifeek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wkręcam się w siłownie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
Skoro zaczynasz, a ważysz 90 kg i masz 37 w łapie, to jesteś zalany w cholere?
  • 0

Ferson
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
zalany ? może trochę przesadziłem z tym bicem, ale ostatnio troche mi poszlo po pracy we wloszech gdzie tez mi masa wzrosła ;) jutro napiszę konkretnie ile mam w bicu.

Użytkownik Ferson edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Fifeek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wkręcam się w siłownie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
No że zalałeś się troche tłuszczem. Może daj jakieś foty.
  • 0

Ferson
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
tak o, tłuszczem nie jestem zalany, a fot bez koszulki Ci nie dam, bo nie mam, mam z nad morza jeżeli chcecie z lotu ptaka (beka będzie) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tutaj widać, że nie jestem zalany, i udało mi się zrobic zdjęcie bica ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

Fifeek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wkręcam się w siłownie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
No wsumie z tego co mi dałeś ciężko wywnioskować, ale skoro oceniasz że nie jesteś zalany, tylko troche na brzuchu, to trzymaj diete na masę, i wtedy ruszaj z programem masowym. Pytasz ile razy w tygodniu, hm, dawaj na początku 3 razy, jakoś po ponad godzinę. Diete masz?
  • 0

Ferson
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
diety nie mam, ale zaraz pospamuje w dziale 'Dieta' ;) okej, ale nie napisałeś mi od czego mam zacząć, co najpierw robić, na jakie partie ciala rozkladac treningi, jakie obciazenie, ile serii ;>

diete przyjmę raczej tą:
http://forum-kultury...ety-dla-ucznia/

Użytkownik Ferson edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Fifeek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wkręcam się w siłownie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
No ogarnij sobie jakąś masówkę, jak będziesz miał wątpliwości to wrzuć tutaj, zobacze co i jak. Więc trening powiadasz. Na początku (pierwsze dwa miechy) proponuje trening http://www.fabrykasi...atkujacych.html z paroma zmianami. czyli : nie napisałeś nic o drążku, wiec nie rób na brzuch unoszenia nóg, tylko spięcia z ciężarem. zamiast podciągania na plecy i unoszenia tułowia z opadu daj mc, na barki zamiast unoszenia sztangielek w góre w opadzie tułowia daj podciąganie sztangi do brody, na uda zamiast maszyn daj mc na prostych, a na łydki wspięcia na palcach ze sztangą na barkach.
  • 1

Ferson
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
ogółem to mam (będę miał sprzęt) taki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i nie wiem czy zdołam wszystko wykonać jak należy ;>
  • 0

Fifeek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wkręcam się w siłownie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
No wsumie właśnie wybrałem Ci wszystkie ćwiczenia które można robić podstawowym sprzętem, więc zagospodaruj trochę miejsca i możesz startować.
  • 0

Ferson
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
acha, to fajnie :) a jak z obciążeniami co do treningow, bo tak jak napisałem - nie chce żeby dopadły mnie mega zakwasy po tygodniu :)
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
Na poczatku zacznij z malymi ciezarami, bo musisz zobaczyc jaki w ogole ciezar jest odpowiedni do 8-12 powtorzen, bo przeciez tego nie wiesz. A czemu tak sie boisz zakwasow??
  • 0

Fifeek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wkręcam się w siłownie.

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
Tak jak kolega pisze. No właśnie, co złego w z zakwasami? Jak się tego tak bardzo wypierasz, do dorzuć do suplementacji bcaa.
  • 0

Ferson
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
nie boję się zakwasów :) jak boli to rośnie, nie ?
co do diety, to moge wrzucic na początek dnia chleb z twarogu, bo akurat mam maszynke do robienia chleba :)
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę, początki
Dokladnie. Chleb z twarogu?? czy chleb z twarogiem?? Tak czy inaczej, nie jest to dobry pomysl na poczatek dnia, twarog tylko na noc, a chleba trzeba unikac.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024