Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ektomorfik i trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Faxid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ektomorfik i trening
Witam, za niedługo kończę 16 lat i chciałbym zacząć ćwiczyć. Wcześniej już próbowałem, ale pomimo treningu i diety dla ektomorfików nie było żadnego przyrostu masy przez 3 miesiące. Teraz nie chcę się tak łatwo poddać i chciałbym przytyć, hmm no powiedzmy do 18 lat do masy ciała 80-90kg, a do 20-21 lat nawet do 100kg czy jest to w ogóle możliwe? Mój wzrost to 179 cm przy wadze 58kg. Korzystałem wcześniej (teraz też korzystam) z tego planu treningowego: http://forum-kultury...zpoczynających/
Ale jak wyczytałem w innym artykule:
Z racji tego iż ektomorfik powinien trenować szybko, intensywnie i jak najkrócej, zaleca się mu ćwiczenie ciężarami z zakresu 85-95% 1RM (maksymalnego ciężaru jaki może podnieść jeden raz) co w praktyce oznacza serie od 1 do 4 powtórzeń. Aby jednak trening taki przynosił efekty ektomorfik powinien wykonać 8-10 serii takiego ćwiczenia w krótkim okresie czasu (przerwy między seriami w granicach 1 minuty). Na początek odpowienim treningiem dla ektomorfika będzie trening 10 x 3 czyli 10 serii po 3 powtórzenia w danym ćwiczeniu, co pewien czas zmieniane na trening wręcz odwrotny, czyli 3 x 10. Z reguły ektomorfikom służy trening całego ciała na jednej sesji, czyli około 6 wielostawowych ćwiczeń złożonych na różne partie ciała wykonywanych na jednym treningu. Ektomorfik powinien początkowo ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, w każdym dniu stosując inne ćwiczenia złożone na te same partie.
Czy w tym wypadku powinienem zmienić ten plan treningowy na inny? Jeśli tak to na jaki? Jeszcze takie pytanie,
czy będąc ektomorfikiem mam szanse za kilka lat mieć postawę ponad przeciętnie zbudowanego mezomorfkia?
Za niedługo idę do szkoły, jeśli mam jeść posiłki co 2 godziny to podajcie ze 2-3, które mogę zabrać do szkoły (niestety ze względu na rodziców odżywki nie wchodzą w grę).
  • 0

Faxid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik i trening
Bardzo przepraszam, że post pod postem, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi, tak więc odświeżam.
  • 0

Faxid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik i trening
Wiem, że mogę przesadzać, ale jak mówiłem zależy mi na czasie z pewnych powodów, a odpowiedzi nadal nie uzyskałem. Jeśli moderatorowi to się nie spodoba nie będę obrażony z powodu warna, należy mi się, jak otrzymam odpowiedź myślę, że ten spam dobrze by było usunąć (te 2 posty lub więcej :( zobaczymy).
  • 0

Bucy15
  • Guests
  • PipPipPipPip
  • 1352 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Łuków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik i trening
Powiem tak: też jestem ekto, wcale nie ćwiczę krótko bo ok. 1,5h-2h 3 razy dziennie i nie narzekam, ćwiczę powyżej roku i z wagi 63-65 podniosłem do 80kg. I mam taki sam problem z odżywkami.

Co do Ciebie, wszystko zależy od chęci, chcieć to móc :( Co do treningu zmień go leciutko żebyś się nie przyzwyczaił, a kevinowi bym zaufał, kto jak kto ale on na treningu zna się jak mało kto.
Dieta:http://forum-kultury...-ruszyć-z-masą/

A posiłki w szkole to albo normalny obiad: kurczak, ryż, surówka albo kanapki z chleba razowego i kurczak :D
Zresztą: http://forum-kultury...szkoła-posiłek/ niżej UkaniU wyjaśnił.
Pozdrawiam!

Na każdym treningu przekraczam granice moich możliwości.

Jeśli pomogłem daj +

Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.

Nie pisać na PW/Priv.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024