Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie odnośnie dnia treningowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

gymero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie odnośnie dnia treningowego
Witam serdecznie. W ciągu jednego dnia treningowego ćwiczę barki oraz triceps. Czy są jakieś przeciwwskazania co do łączenia tych partii mięśniowych jednego dnia? Słyszałem opinie, że to nie przeszkadza, ale także słyszałem, że robiąc tak jest zła autonomia czy coś tam i tak się nie powinno.

Dlatego też byłbym wdzięczny, gdybyście mi wytłumaczyli czy tak można.

Dodam tylko, iż ćwiczę w ten sposób już dwa miesiące i nie zauważyłem, aby było coś nie tak.
  • 0

gymero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego

plecy
klatka biceps
wolne
nogi
barki triceps
wolne
wolne

Tak właśnie wygląda mój plan treningowy :thumbsup:

Nie rozumiem tylko, dlaczego ktoś mi próbował wmówić, że nie wolno robić barków i tricepsa jednego dnia.. Mówił, że jest zła autonomia mięśnia, żebym sobie nawet wszedł na atlas kulturystyczny i poczytał,że tak nie wolno itd.

PS. Możesz mi jeszcze powiedzieć coś nt. brzucha? Robię go codziennie prócz niedzieli, tj. robię go w dniu treningu, a także w dni nietreningowe przychodzę i robię (środa, sobota). To dobrze, czy nie polecasz robić go tak często?

PS2. Co sądzisz o bieganiu w dniu treningowym np. na bieżni te 20-30 minut po lub przed samym treningiem? Usłyszałem właśnie, że tak się też nie powinno, że gdy masz trening to biegać możesz dopiero kilka godzin po tymże treningu.

Użytkownik gymero edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Egoista
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Przerzucanie żelastwa:]
  • Staż [miesiące]:oj uzbiera się troche tego
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :+40
  • Klatka piersiowa [cm]:+115
  • Pas [cm]:80+-
  • Wyciskanie [kg]:130x5
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego
dodam jeszcze dlaczego tak jest a wiec podczas robienia klaty pracuje nam triceps, tak wiec jesli dzien przed robilismy to nie damy z siebie 100% przy klacie a jak dzien po to bedzie triceps zbyt bardzo zmęczony by co kolwiek z siebie dawac. tak samo jest w przypadku plecow i bicepsie. male grupy miesniowe musza miec ok 2-3dni na regeneracje natomiast te duze 5-7, oczywiscie jest to zalezne od genetyk, diety, treningu stosowanych substancji ktore wstrzykujemy sobie etc.
  • 1

gymero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego

dodam jeszcze dlaczego tak jest a wiec podczas robienia klaty pracuje nam triceps, tak wiec jesli dzien przed robilismy to nie damy z siebie 100% przy klacie a jak dzien po to bedzie triceps zbyt bardzo zmęczony by co kolwiek z siebie dawac. tak samo jest w przypadku plecow i bicepsie. male grupy miesniowe musza miec ok 2-3dni na regeneracje natomiast te duze 5-7, oczywiscie jest to zalezne od genetyk, diety, treningu stosowanych substancji ktore wstrzykujemy sobie etc.

plecy
klatka biceps
wolne
nogi
barki triceps
wolne
wolne

Z tego wynika, że mój plan jest jak najbardziej prawidłowy :thumbsup:

A jak z tym brzuchem i bieganiem w dniu treningu?

Użytkownik gymero edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Egoista
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Przerzucanie żelastwa:]
  • Staż [miesiące]:oj uzbiera się troche tego
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :+40
  • Klatka piersiowa [cm]:+115
  • Pas [cm]:80+-
  • Wyciskanie [kg]:130x5
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego
kolego jak jest poprawny? robisz plecy a nastepnego dnia klate z bicepsem, a podczas robienia plecow co pracuje? b..bi..bic..bice..bicep..s!! tak dokładnie tak!! brzuch jest miesniem najbardziej elastycznym i mozna go nawet cwiczyc 2x w ciagu dnia, wiec nie ma roznicy czy robic co dziennie czy co 2 a moze 3dni. ten kto ci mowi te glupoty jest naprawde kretynyem, cwiczac aerobowe cwiczenia automatycznie po treningu silowym o chyba 70% lepiej dziala twoj metabolizm wiec szybciej zrzuca sie fata. wiec to dobra opcja jak chcesz miec czyste miesnie ze tak powiem, a tego planu jednak nie wysle, przecenilem sie i go nie mam;/ ale spoko zalatwie znow od kevina;d
  • 0

Egoista
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Przerzucanie żelastwa:]
  • Staż [miesiące]:oj uzbiera się troche tego
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :+40
  • Klatka piersiowa [cm]:+115
  • Pas [cm]:80+-
  • Wyciskanie [kg]:130x5
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego

kolego jak jest poprawny? robisz plecy a nastepnego dnia klate z bicepsem, a podczas robienia plecow co pracuje? b..bi..bic..bice..bicep..s!! tak dokładnie tak!! brzuch jest miesniem najbardziej elastycznym i mozna go nawet cwiczyc 2x w ciagu dnia, wiec nie ma roznicy czy robic co dziennie czy co 2 a moze 3dni. ten kto ci mowi te glupoty jest naprawde kretynyem, cwiczac aerobowe cwiczenia automatycznie po treningu silowym o chyba 70% lepiej dziala twoj metabolizm wiec szybciej zrzuca sie fata. wiec to dobra opcja jak chcesz miec czyste miesnie ze tak powiem, a tego planu jednak nie wysle, przecenilem sie i go nie mam;/ ale spoko zalatwie znow od kevina;d


a więc drogi kevin1984 mozesz ponownie mi wysłać na adres: alanex.van.masa@gmail.com ten artykul o obwodzie?:]
  • 0

gymero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego
Kurde no, czyli źle mam? Plan rozpisywał mi mój trener indywidualny... :thumbsup:
  • 0

Egoista
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Przerzucanie żelastwa:]
  • Staż [miesiące]:oj uzbiera się troche tego
  • Wzrost [cm]:179
  • Biceps [cm] :+40
  • Klatka piersiowa [cm]:+115
  • Pas [cm]:80+-
  • Wyciskanie [kg]:130x5
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego
Kevin rozpisał przeciez jak mozna laczyc partie:
klatka triceps
plecy bicps
wolne
barki
nogi
wolne
wolne

klakta biceps
nogi
wolne
barki triceps
plecy
wolne
wolne

klatka
plecy
wolne
biceps triceps
nogi
wolne
wolne

plecy
klatka biceps
wolne
nogi
barki triceps
wolne
wolne

klatka
plecy triceps
wolne
barki biceps
nogi
wolne
wolne

Jesli mamy w jakis sposob podpowiedziec jaki plan etc to pierw musisz ustalic co chcesz osiagnac masz do dyspozycji : mase, wytrzymalosc, sile, definicie. Pozniej powiedz nam czy mialem obiegowke, jaki jest twoj staz, oraz czy masz mozliwosc cwiczenia na preffesionalu czy w domowym zaciuszu cwiczysz.
  • 0

gymero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego

plecy
klatka biceps
wolne
nogi
barki triceps
wolne
wolne

No to właśnie ćwiczę w ten sposób jak powyżej. Ćwiczę na masę od 2 miesięcy na normalnej siłowni.
  • 0

gymero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego
A niech ktoś mi powie, ile czasu potrzebują nogi na regenerację? Jeśli robiłem je w czwartek, to czy na przykład w sobotę mogę iść na bieżnię ?
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie odnośnie dnia treningowego
Mozesz isc, jak robisz redukcje to nawet dzien po trzeba na bieznie zapylac.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024