Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asymetria klatki piersiowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

BajtPałson
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Asymetria klatki piersiowej
Witam

Posiadam wadę wrodzoną a mianowicie brak lewego mięśnia klatki piersiowej.
Mięsień ten straciłem jeszcze w łonie matki.
Przez ten brak czuję się gorszy od innych i chciałbym ten mięsień jakoś odbudowac.
Nie wiem czy to dobre forum ale oczekuję profesjonalnych odpowiedzi czy w ogóle da się tego mięśnia odbudowac, a jeśli się da to jakimi cwiczeniami zacząc i jak kontynuowac. Chciałbym też poznac jak to wygląda z medycznego punktu widzenia.
Z góry dziękuję i proszę o pomoc.

PS. Przepraszam za jakiekolwiek literówki.
http://imageshack.us/g/29/klatkaw.jpg/
  • 0

FitCare.pl
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Asymetria klatki piersiowej
Witam,
Wydaję mi się, że nie byłeś ze swoim pytaniem u lekarza, prawda? Mogę się mylić. Jeżeli jednak mam rację to idź do niego i porozmawiaj o tym, to on powinien Ci wszystko wytłumaczyć, na podstawie swojej wiedzy medycznej i doświadczenia. Trudno komukolwiek ocenić czy wydać diagnozę nawet specjaliście(którym nie jestem) na podstawie zdjęcia. Jednak wiem, że napisałeś, to żeby czegoś się dowiedzieć. Poczytaj więc o zespole polanda, nie zrażaj się, że większość tematów będzie o kobietach, mężczyznom tak samo jak i kobietom to doskwiera. Może to być właśnie ta przypadłość. Pamiętaj, że nikt nie jest ani gorszy ani lepszy przez swoje ciało, głowa do góry. :D I jak już wspomniałem udaj się najlepiej do lekarza, będzie dobrze. :D Pozdrawiam

Użytkownik FitCare.pl edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

BajtPałson
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Asymetria klatki piersiowej

Witam,
Wydaję mi się, że nie byłeś ze swoim pytaniem u lekarza, prawda? Mogę się mylić. Jeżeli jednak mam rację to idź do niego i porozmawiaj o tym, to on powinien Ci wszystko wytłumaczyć, na podstawie swojej wiedzy medycznej i doświadczenia. Trudno komukolwiek ocenić czy wydać diagnozę nawet specjaliście(którym nie jestem) na podstawie zdjęcia. Jednak wiem, że napisałeś, to żeby czegoś się dowiedzieć. Poczytaj więc o zespole polanda, nie zrażaj się, że większość tematów będzie o kobietach, mężczyznom tak samo jak i kobietom to doskwiera. Może to być właśnie ta przypadłość. Pamiętaj, że nikt nie jest ani gorszy ani lepszy przez swoje ciało, głowa do góry. :D I jak już wspomniałem udaj się najlepiej do lekarza, będzie dobrze. :D Pozdrawiam


Dziękuję za odpowiedź lecz zespół polanda to nie jest, ponieważ mojej matce przedwcześnie odkleiło się łożysko i to ma z tym jakiś związek. Lekarz polecił mi cwiczenia ze sprężynami. Trochę się boję o serce bo jest ono mniej chronione. Chciałem zapytac o to większej grupy ludzi i dowiedziec się wiecej na ten temat

Użytkownik BajtPałson edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

BajtPałson
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Asymetria klatki piersiowej

lekarz polecil ci trening xze sprezynami/
bo lekarz w dziedzinie treningu wie tyle co ja w medycynie.

lekarz mysli ze jak bedizesz rozciagal sprezyny przed soba to pozwol ici to uaktwynic meisnie klatki a niestety tak nei jest=

po pierwsze zapytaj go cyz wydaje oswiadczenie ze mozesz ciwcyzc i nic ci sie nei stanei przez trening silowy.
Jelsi on ci pozwoli i wezmie za to odpiweidzlanosc to pozol ze trening na klatke ulozymy ci my- natomiast jelsi zakarze ci ciwczen silowych ja nie chce miec z tym nic wpolonego , bo ludzkie zycie , zdrowie jest za cenne by ryzykowac

jesli mozesz trenowac w pewni to nie na sprezynach tylko porzadny trening
natomiast jesli nei mzoesz trenowac to trzeba zakaceptowac siebei jakim sie jest i bez urazy - kto nasmiewa sie z czyjegos defektu jest impotentem umyslowym wiec nie reaguj na to po psortu


Zapytam koniecznie jak najszybciej.
Raczej nikt się nie naśmiewa z tego defektu bo mało kto wie, a nawet ci co wiedzą pozostają nie wzruszeni.
A może cwiczenia na basenie pomogą ??
  • 0

cezaryyy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183

Napisano Ponad rok temu

Re: Asymetria klatki piersiowej
Nie wiem czy Ci pomoże basen, może trochę. Zapytaj sie lekarza i jak Ci pozwoli to jedyne co ci może pomoc to dobry trening i dobra dieta na masę.
Tez mam podobny problem do twojego, tylko ze kawałek dolnej części. Widzę ze trochę sie niweluje ale potrzeba dużo czasu i wytrwałości na to.
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Asymetria klatki piersiowej
Ja bym próbował trening masowy na klatkę i przede wszystkim basen - być może po treningu się ona chodź trochę wyrówna a na basenie będziesz rozwijał praktycznie każdą grupę mięśniową. To jest moje zdanie na ten temat ale najlepiej się spytaj lekarza.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024