Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

bartiss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :39,5
  • Waga [kg]:106

Napisano Ponad rok temu

Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Witam!!!! Panowie potrzebuje planu na rzezbe. Mam do dyspozycji drażek z trzema rozstawami rak, przykrecany do sufitu, lawke keltona Spartan II, hantle 2x10kg, sztange 35kg do ktorej nie mozna zamontowac obciazenia, worek treningowy, i za niedlugi czas mam zamiar kupic sobie obciazenia i niezbedne gryfy. Mam 20 lat, 102kg, 190cm. Nie jestem poczatkujacym w wieku 18 lat zaczolem przygode z silownia, ale nabawilem sie malej kontuzji barku, teraz bark sie zgerenerowal i chce wrocic do cwiczen.
  • 0
GG: 2962346

kodziro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 604 postów
  • Pomógł: 0
28
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
na rzezbe to dieta low carb a nie trening
  • 0
Wytrwałość jest kluczem w dążeniu do celu.

bartiss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :39,5
  • Waga [kg]:106

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!

na rzezbe to dieta low carb a nie trening


No tak to nic nie trzeba robic tylko dieta ( pogratulowac efektów ). Takie odpowiedzi mnie niesatysfakcjonuja, mi jest potrzebny przykladowy trening, a nie dieta.
  • 0
GG: 2962346

Gutaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 2
29
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Grafika, Webmastering, WebDesign, Sztuki Walki, Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:7
  • Wzrost [cm]:186
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:10x120
  • Wyciskanie [kg]:85
  • Waga [kg]:82,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
ohhh, bez bulwersu..

dieta low carb
trening ma wyglądać tak że mniejsze cieżary a wieksza ilość powtórzeń, do tego cardio/areoby
  • 0

"Kiedy coś sobie obiecujesz, nie możesz się poddać. Gdy jesteś na siłowni musisz wypełnić obietnice jaką sobie złożyłeś. Ludzie, którzy potrafią się motywować w każdej dziedzinie to przeważnie Ci którzy wygrywają."


Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Ludzie, ludzie, ograniczacie sie tylk odo treningu na mase. TRENING NA RZEŹBE ISTNIEJE to nie mit, żadna prosemicka propaganda, ani manipulacja mediów, on na prawde jest!
Główne założenia
-dużo powtórzeń
-dużo serii
-dużo ćwiczeń
-malutki ciężar
-krótkie przerwy
-możliwość trenowania danej partii nawet 2 razy w tyg
-nawet 6 treningów tygodniowo
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

bartiss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :39,5
  • Waga [kg]:106

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!

Ludzie, ludzie, ograniczacie sie tylk odo treningu na mase. TRENING NA RZEŹBE ISTNIEJE to nie mit, żadna prosemicka propaganda, ani manipulacja mediów, on na prawde jest!
Główne założenia
-dużo powtórzeń
-dużo serii
-dużo ćwiczeń
-malutki ciężar
-krótkie przerwy
-możliwość trenowania danej partii nawet 2 razy w tyg
-nawet 6 treningów tygodniowo


czyli normalny plan na mase tylko ze ze zmniejszonym ciezarem, i zwiekszona liczba powtorzen.
  • 0
GG: 2962346

bartiss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:190
  • Biceps [cm] :39,5
  • Waga [kg]:106

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Uklad-
dzien pierwszy uda/lydki oraz barki
dzien trzeci plecy oraz biceps/ przedramiona
dzien piąty klatka oraz triceps brzuch

Trening-

uda
-przysiady ze sztanga 3x10-8-6
-hack-przysiady 3x10-8-6
-wysoki step ze sztanga\sztangielkami 3x12-10-8
lydki
-wspiecia na palce 5x25-20
barki
-wyciskanie zza karku 3x10-8-6
-wzniosy boczne sztangielek 3x12-10-8
-podciaganie sztangi wzdluz tulowia 3x10-8-6

plecy
-podciaganie na drazku max max max
-martwy ciag 3x10-8-6
-wioslowanie sztangielka w opadzie tulowia 3x10-8-6
-podciaganie konca sztangi w opadzie 3x12-10-8
biceps
-uginanie przedramion ze sztanga stojac 4x12-10-8-6
-uginanie sztangielkami z supinacja nadgarstka 3x12-10-8
przedramiona
-uginanie nadgarstkow nachwytem 4x25-20

klatka piersiowa
-sztanga na prostej 3x10/8/6
-sztangielki na skosie 3x10-8-6
-rozpietki na prostej 3x12-10-8
-pompki na poreczach 3xmax max max
triceps
-francuskie wyciskanie do czola 4x12-10-8-6
-prostowanie ramienia w opadzie hantlami 3x12-10-10-8
brzuch
-sklony tuliwa 5xmax


znalazlem na naszym forum dodal kevin1984 tylko troche pozmienialem bo byly cwiczenia na maszynach.tylko jak by ktos kto sie zna mogl pozmieniac ilosci powtorzen i serii.
  • 0
GG: 2962346

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Nie na mase...
rzeźba to głównie maszyny, żeby dobrze wyizolować mięśnie, ponieważ o to w tym chodzi(zapomniałem wcześniej napisać)
Troszke dokładniej:
-zakres powtórzeń 10-30
-pzrerwy między seriami 30-60sekund
-bardzo duża intensywność
-ciężar ok 50% MC
-wyszukane ćwiczenia
-ćwiczenia izolowane, jak najmniej wolnych ciężarów
-przynajmniej trzy ćwiczenia na daną grupe
-aeroby

Żeby móc rzeźbić trzeba mieć co rzeźbić. To, że ważysz 102kg nie oznacza, że jesteś górą mięsa, zapewne jesteś bardzo zatłuszczony. Trening na rzeźbe możemy wykonywać na dobrych siłowniach, a nie w domu(dobre, czyli mające dużo sprzętu, różnorakie maszyny, bo one są najważniejsze)

I NIECH MI KUR*WA JESZCZE RAZ KTÓRY NAPISZE, ŻE NIE MA TRENINGU NA RZEŹBE!! FK to nie skarbnica wiedzy, niestety, tzreba sięgać do innych źródeł, także literatury, żadne forum nie dostarczy wiedzy, czytać artykuły i wywiady z mistrzami, a nie posty ludzi, którzy całą swą wiedze opierają na jednym forum, bo wprowadzacie ludzi w błąd!
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
zgodze sie, kazdy ma inna definicje treningu na rzezbe, ale to artykuly ksiazki itp. dokladnie to interpretuja, tu na forum mozna znalezc kilka schematow- dobrych lub mniej, ktore mozna powielic badz wykorzystac do stworzenia wlasnego, ale to co napisal belial wystarczy tobie kolego. ja osobiscie nei jestem za typowa "rzezba" kilka razy o tym bylo pisane ale czemu nei masz sprobowac? kolega juz ci podal wiele cennych wskazowek wiec teraz pomysl i udoskonal swoj plan a przedewszystkim diete, bo bez tego nawet plany mistrzow ci nei pomoga

TRENUJE BO LUBIE


Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Sa 3 treningi stosowane podczas redukcji
-wyżej opisany przeze mnie-jednak nigdy go nie stosowałem, wiedza czysto teoretyczna, trening stosowany przez zawodowców, przy masie mięśniowej pzrekraczającej 100kg
-typowy trening na mase z dołączonymi aerobami i ograniczonymi węglami w diecie-pierdolenie kotka za pomocą młotka, bez sensu trening często polecany przez osoby, które go pewnie nigdy w praktyce nie użyły. Ani dobrze masy, ani dobrej redukcji sie na nim nie zrobi, "coś" idzie, ale to "coś" to bardzo mało, w skrócie: nie można budować masy i jednocześnie redukować, głównie za sprawą węglowodanów, które występują w różnych proporcjach.
-trening siłowy wraz z redukcją-na taki rodzaj wchodze od poniedziałku, będe go stosował pierwszy raz, eksperymentalnie 4tygodnie. Już wiem, że siły za dużo nie będzie, ale wystarczy, ze utrzyma się to co jest, obcinam węgle do 1-1.5g w zależności od intensywności wysiłku fizycznego w ciągu dnia, a jak wiadomo, węgle dają siłe, więc już na wstępie jestem nastawiony, że nie będe sie rzucał na 90-95% ciężaru, tylko narazie spróbuje 85%, ewentualnie potem to zmienie.
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

Damiano21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
14
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna, fitness), zdrowie, a także urbanistyka i architektura
  • Wzrost [cm]:174
  • Wyciskanie [kg]:125
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Ja również uważam, że jest coś takiego jak "trening na rzeźbę", ale różni się on głównie od tych na masę i siłę tym o czym pisał Belial wcześniej tj.: dużo powtórzeń, krótkie przerwy itd. Nie zgodzę się jednak, że konieczne jest wyizolowanie poszczególnych partii mięśni. Zasadę izolacji powinno się stosować głównie u początkujących osób, które nie mają jeszcze opanowanej techniki. U zawansowanych osób można spokojnie ćwiczyć wolnym ciężarami (sztanga, hantle itp.) również na rzeźbę.
I z tego co wiem, trenig na rzeźbę ma na celu głównie pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w celu zarysowania mięśni (może się mylę..). A do tego niezbędne są ćwiczenia aerobowe rano po przebudzeniu się bądź po treningu siłowym (gdy poziom glikogenu we krwi jest niski).
Co do diety to widzę, że każdy już tu powiedział wystarczająco dużo(ograniczenie węglowodanów na rzecz białka itd.).
  • 0

Damiano21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
14
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna, fitness), zdrowie, a także urbanistyka i architektura
  • Wzrost [cm]:174
  • Wyciskanie [kg]:125
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Bardzo fajnie wyglądający i ciekawy sytem treningu. Muszę to wypróbować. + ode mine
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Zapewne jako jeden z nielicznych sięgnąłem do literatury, fora to nie najlepsze źródło pozyskiwania informacji, przykłądem jest FK, gdzie kilka tyg temu jak ktoś pytał o trening na rzeźbe to było chóralne "dieta lowa carb, a nie trening", osoby, które coś potrafią doradzić można policzyć na palcach jednej ręki. Jeżeli ktoś pyta o trening na rzeźbe to odpowiadam co wiem, pytanie-odpowiedź. Nie, nie pozjadałem wszystkich rozumów, bo moja wiedza to 1% całości. Trening na redukcji z dużymi ciężarami wychodzi różnie, mniej węgla=większe zmęczenie/osłabienie i nie da rady utrzymywać +90% ciężaru, a mięsa zawsze coś spadnie
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
-dałem 3 przykłady treningów na redukcji
-napisałem, że typową rzeźbe wykonują "trening stosowany przez zawodowców, przy masie mięśniowej pzrekraczającej 100kg"(może z tą 100 przegiąłem)
-Ty akurat zaliczasz się do osób "osoby, które coś potrafią doradzić można policzyć na palcach jednej ręki."
-kiedy Ty zaczynałeś sie w to bawić, ja jeszcze latałem w pieluchach:)
-napisałem pare słów, bo wkurzało mnie, że ciągle piszą "nie ma na rzexbe treningu, jest dieta, tylko aero itp..."

P.S aeroby aerobami, jedni mówią 20min, drudzy 40, a o interwałach się zapomina, a dają lepsze efekty(sam polecam dłuższe bieganmie, bo wiem, że działa a interwałów jeszcze nie stosowałem)

-zła strona każdego forum-nigdy nie wiadomo, czy piszą prawde, przykładem moze być kolega z nickiem zaczynającym się na b. i jego dziwne teorie, z których najlepsza jest o rozwoju poszczególnych "mięśni" podczas treningu na drążku. No sorry bardzo, ale jak czytam takie coś....i jeszcze pod spodem, napis na pół ekranu "pomogłem daj +" eurogąbki zaraz zaczną zbierać bo + to będzie za mało
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuje planu na rzeżbe!!!!!
Jakieś badania kiedyś tam oglądałem i wyszło, że interwały przynoszą minimalnie lepszy efekt.
Plusy są ważne, przychodzi nowicjusz, pyta, dostaje głupią odpowiedź i potem marnuje swoje zdrowie,pieniądze i czas, a jego "nauczyciel" zbiera coraz więcej plusików i przez kolejnych nowicjuszy postrzegany jest jako osoba, której można zaufać. Na takim czymś kuleje wizerunek FK.
Jako, ze jestem osobą konfliktową, moja frustracja i często dziwne posty pokazuja sie na forum. Nie mam wiedzy w dziale dopinu nie wchodze tam, nie udzielam się, podobnie z odżywkami, nieliczne posty, bo odżywek podczas swojej przygodny z siłownmią zjadłem dokładnie 3.2kg (wliczając jakieś tam białko i carbo)
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024