Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o pomoc w ocenie planu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

NarwhalRa
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prośba o pomoc w ocenie planu
Cześć,

Proszę o pomoc w weryfikacji planu treningowego, który został mi ułożony.

Moje Dane:
Wiek: 26
Waga: 92 ("z wyglądu" trochę mniej) – rozbudowane uda, pas barkowy w porównaniu do całej sylwetki – taka „uroda”.
Wzrost : 178
Staż: Zupełnie początkujący (mam za sobą pierwsze 2 wizyty na siłowni)
Cel: Redukcja tkanki tłuszczowej i doskonalenie rzeźby sylwetki. Nie interesuje mnie przyrost siły , a tym bardziej rozrost masy mięśniowej.

Plan Treningowy:

KLATKA:
Wyciskanie na maszynie „Hammer” – 1x20, 2x12-15 (20kg)
Rozpiętki na maszynie 3x15 (12,5-15kg)

PLECY:

Podciąganie na drążku - 3xmax. (min.10) – niestety tu jest problem i będę chyba musiał korzystać z maszyny z półką do podciągania.
Wyprosty na „rzymskiej” ławce – 3x12-15 (5kg)
Przyciąganie na wyciągu poziomym – 3x15 (25-30kg)

BARKI:
Wyciskanie na maszynie 1x20, 2x12-15 (2x10kg=20kg)
Unoszenie ramion bokiem siedząc 3x15 (2x3kg)
Tył barków rozpiętki na maszynie 3x15 (12,5-15kg)

BICEPS:
Uginanie ramion ze sztangą prostą stojąc 1x20, 2x15 (5kg na sztandze)
Uginanie „modlitewnik” – 3x15 (5kg na sztandze)
I od razu zasadnicze pytanie – czy jest istotna różnica między ćwiczeniem na prostej, a łamanej?

TRICEPS:
Wyciskanie na ławce w wąskim chwycie 3x15 (5kg)
Prostowanie oburącz na wyciągu podchwytem 3x15 (12,5-15kg)

BRZUCH:
Nie zostało nic sprecyzowane, dlatego robie po 3 serie w opór znanych mi ćwiczeń.

AEROBY:
Minimum 30 min. – które robie na bieżni.
---------------
Obciążenia jakie podałem w nawiasach sam dobrałem nie zostały mi narzucone. Wyszedłem z założenia (wyprowadźcie mnie z błędu jeśli jest złe), że do postawionego celu lepiej zrobić szybkie powtórzenia z małym obciążeniem i niewielkimi odstępami między seriami i poszczególnymi partiami.

Pomiędzy partiami w ramach krótkiego odpoczynku delikatnie się rozciągam.
W planie specjalnie nie ma NÓG – nie widzę potrzeby i nie chcę „ryzykować” rozbudowy ud.

Nie wiem jak często trenować – z tego co czytałem, w moim przypadku najlepiej 5x w tygodniu w myśl zasady „często, szybko i małe obciążenia”, ale może coś doradzicie.
--------------
Kilka słów do tego jak się odżywiam bo chyba ma to znaczenie.
Jem normalnie , nie katuje się, ale też nie objadam. Dwa lekkie śniadania, koło 15-16 obiad, a wieczorem po siłowni tylko odżywka białkowa. Chyba, że jest dzień bez siłowni to wtedy mam zamiar zjeść lekką kolację.

Złapałem bakcyla na siłownie :thumbsup: dlatego proszę o pomoc, gdyż chcę iść dobrą drogą do celu.

Pzdr wszystkich !
  • 0

bezwniku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
6
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :38
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:140
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w ocenie planu
bez sensu raz, zobacz przypięte treningi i weź jakiś pod siebie

a dwa nogi się robi mimo że masz większe uda
  • 0

Blaniu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w ocenie planu
Jak na celu masz redukcję i nie zależy ci na mięśniach to ja polecił bym ci FBW - Full Body Workout :thumbsup:
  • 0

Mr.Torpeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Balet ; przebieranie Barbi i kena ; robienie biżuterii i inne takie babskie zainteresowania:]
  • Staż [miesiące]:kilka dobrych lat z przerwami
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :+40
  • Klatka piersiowa [cm]:+115
  • Pas [cm]:+80 ah te święta;/
  • Waga [kg]:rośnie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w ocenie planu
Kevin dobrze mówi, chcesz spalić tkankę tłuszczową to zacznij robić ćwiczenia aerobowe, tylko biegania bym Tobie nie polecił a dlaczego? ważysz ponad 90 kg więc stawy Twoje dostały by po dupie, więc lepiej wbić na steperek-rowerek też odradzam. 45min..lepiej zrobić mniej a z interwalami szybciej spalisz tkankę tłuszczową. Zawsze na samym początku przygód z siłownią, czy też po powrotach trzeba robić obiegówkę.!! Nie ćwicz później stałym obciążeniem, staraj się dokładać kilka kg po każdej serii i możesz robić dobitki tzw, czyli po zaplanowanych 4seriach robisz jeszcze jedną bez odpoczynku po ostatniej ale z mniejszym ciężarem od startowego.
  • 0
i'm not here to win friends. I'm not here to look pretty. I'm not here 2 stare at some chick's ass. If u do not understand this would be better 4 u if u get the fuck out becouse u're just taking up space. My training is tough and demanding, can u handle it?



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024