Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening i dieta - ostateczne podsumowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
Witam mam 22 lata 180cm wzrostu i 87kg wagi. Ogólnie jestem załamany , nie podoba mi się moja sylwetka ciała. Wcześniej kiedy ważyłem 60kg i miałem doła myślałem kurde jak fajnie byłoby ważyć 80kg i być chłopem. Teraz ważę 87kg i ogólnie nadal mam doła jeśli chodzi o moją sylwetkę. W klatce mam 104 na naprężonej , w bicepsie 37 w drugim 36. Lecz powodem mojego załamania jest to , że ludzie którzy ważą 70kg wyglądają ode mnie masywniej - tzn mają rozwinięte przedramiona - masywne zbudowane , nadgarstek i w ogóle cali są jacyś tacy lepiej rozbudowani. Ja mam b.chude ręce - przedramię to zaledwie 29cm a więc naprawdę tragedia. Wczoraj jak mierzyliśmy się z kolegą - kolega 75kg wagi to mój kolega 38cm w łapie , 108 w klatce , przedramię 34 !! nadgarstek 18scie podczas gdy ja 16cm. Wiadome , że czuję się lepiej niż ważąc 60kg bo jestem wizualnie większy lecz kiedyś miałem drabinkę na brzuchy , był zbudowany miałem 80cm niecałe w pasie. Teraz mam 100 w pasie !! :unsure: mój brzuch wygląda jak piłka i dużo ludzi się ze mnie naśmiewa. Po prostu koszmar. Nigdy nie wiedziałem , że jak będę ważyć prawie 90kg to tylko w małym stopniu się zmienię :/ Wiem , że to moja wina że np. zatłuściłem brzuch ale teraz b.tego żałuję i chcę to jakoś cofnąc - pozbyć się brzucha bez utraty cm w bicepsie itp. Czasem jestem zdesperowany i myślę aby uzbierać na zabieg usuwania tłuszczu lecz na razie chciałbym sam spróbować. Po prostu dlaczego tak jest , że ważę prawie 90kg a mam tak b.chude ręce. Nie mówcie mi ,że mam grube bo jak widze swoje przedramię i nadgarstek to aż żal mi się robi. Dziewczyny mają większe. Ćwiczę od kilku miesięcy lecz przestałem i chciałbym zacząć na nowo z dietą ( nie jest profesjonalna lecz zawsze coś ). Trening wyglądał by tak ( ćwiczeń nie opisuję , gdyż jeszcze planuje wprowadzić poprawki ).

Poniedziałek - klata
Wtorek - triceps
Środa -plecy
Czwartek - biceps
Piatek - Barki
Sobota - nogi

Dieta

1 posiłek śniadanie
2-3 jaja gotowane całe + 2 kromki pieczywa + płatki owsiane z mlekiem

2 posiłek - przerwa w pracy
4 bułki z szynką i serem + banan

3 posiłek w pracy - tutaj nie mogę nic zjeść , gdyż przepisy bhp zabraniają więc myślałem aby coś na szybkiego wchłąnąć może jakaś odżywka ?

4 posilek - przed treningowy
Ryz brazowy + piers z kurczaka + warzywa na patelni + oliwa

5 posilek po treningowy

Pol kostki twarogu , banan

6 posilek przed snem
250g twarogu

MOJ CEL TO ZGUBIENIE BRZUCHA BEZ DUZEJ UTRATY CALEGO CIALA - TZN WYMIAROW.

Co mi możecie doradzić ?
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
http://forum-kultury...-redukcja-85kg/

kup bialko do uzupelnienia diety, i jezeli nie mozesz jesc w pracy to proponuje w shakerze rozrobic i wtedy lyknac je.


przed treningiem wywal oliwe i te warzywka mrrr, lepsze beda gotowane albo na parze.

po treningu rowniez ryz i kurczak. przy redukcji ryz brazowy.

4-5 razy w tygodniu trening aerobowy a co do treningu to polecam poczytac:

http://www.fabrykasily.pl/t17202/

TRENUJE BO LUBIE


marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
4-5 razu w tygodniu trening aerobowy ? Ja chcę ćwiczyć na masę , chciałbym zrzucić trochę brzucha - nie chcę drabinki lecz tylko o brzuch mi się rozchodzi aby z 100 na te 85cm chociaż zjechać. Nie przeszkadza mi to , że ważę 87kg tylko ten brzuch i to , że mam tak chude ręce.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
zmartwie cie, brzuch i nogi to te partie z ktorych najciezej schodzi.;]

proponuje zjechac z body fatem i zajac sie spokojnym budowaniem masy, bo to co teraz jest to widze mizeria.

TRENUJE BO LUBIE


marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
Ale jak zjadę z brzuchem to stracę na łapach które i tak mam chude i dlatego tutaj mam ten dylemat...Tylko brzuch mi przeszkadza , nogi itp nie :unsure:
  • 0

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
A nie lepiej trening taki jak podałem i bieganie np. 2 , 3 razy w tygodniu ? :unsure:
  • 0

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie

A nie lepiej trening taki jak podałem i bieganie np. 2 , 3 razy w tygodniu ? :unsure:



Przepraszam koledzy , że Wam tak głowę zawracam ale wiecie chciałbym dla siebie jak najlepiej. Miałem teraz miesiąc przerwy w treningach i myślałem , że siły odzyskam ale nie jest to co bym chciał. Mianowicie mam słabe stawy - szybko się męczę i ciężko się trenuję. Tzn pierwsze serie siłę mam a pozostałe już kicha - tyczy się to także małych ciężarów. Po prostu potrzebuję chyba jakiejś odżywki na siłę co Wy na to ? Druga sprawa to treningi. Mówicie , że robić trening 3 dniowy i łączyć partie. I właśnie tutaj tez jest problem bo jak robię np. klatę + triceps to po treningu klaty tric już zmęczony i nie wykonuję go tak efektywnie jak osobno. Czy nie mogę trenować każdego dnia inna partię ? Trzecią sprawą jest dieta. Otóż w niektórych posiłkach chciałbym uzupełnić braki białkiem - odżywką. Co myślicie nad odżywką białkową ? Tylko taką szybko wchłaniającą się bo na noc jem twaróg a to wolno wchłania. Co Wy na to ?

Jak możecie odpiszcie mi na każde moje pytanie w tym poście , serdecznie pozdrawiam ;p
  • 0

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
Wypowie się ktoś jeszcze ?
  • 0

marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
Witam nie dziwcie się czemu spamuję i czasem zakładam nowe tematy jak te w których się toczy dyskusja po 3 dniach są w ogóle jakby "niewidoczne" .... Po raz kolejny proszę o odpowiedź co do mojego posta.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
klata+biceps
plecy + triceps
nogi+barki


na sile jest kreatyna, kup creapure.


co do bialka jak najbardziej ok, jak chcesz cos dobrego to polecam izolat. np. na stronie best body masz duzy wybor, badz triceps.pl. mozliwosci masz duzo

TRENUJE BO LUBIE


marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie

klata+biceps
plecy + triceps
nogi+barki


na sile jest kreatyna, kup creapure.


co do bialka jak najbardziej ok, jak chcesz cos dobrego to polecam izolat. np. na stronie best body masz duzy wybor, badz triceps.pl. mozliwosci masz duzo



Ok dzięki dzięciol za pomoc ale czemu nie mogę cwiczyć 4 dni w tygodniu takim planem :
Poniedziałek - klata
Wtorek - triceps
Środa - plecy
Czwartek - biceps + przedramię
Piątek - barki

Kolega tak ćwiczy i efekty są. Treningi mało zajmują bo do 40 minut max dlatego wygodniej mi robić jedną partię dziennie i mam w tedy dużo siły na ćwiczenie a jak robiłem ćwiczenie po ćwiczeniu to kicha :/ także nie polecasz mi tego treningu co chcę ?
A tak zapytam jeszcze. Słyszałem , że biorąc HMB + białko można nieźle spalić tłuszcz - brzuch itp a nie stracić mięśnia ? Czy to prawda ? Powiem tak. Czytałem wczoraj b.dużo na temat odżywiania i trochę wiedzy nabyłem. Lecz nie wiem jakie proporcje dobierać białka , tłuszczy i węgli aby trochę zredukować tłuszczu i najlepiej zachowując mięśnie. Także możesz Ty mi przybliżyć jak układać tą dietę ? Trzeba zwiększać zapotrzebowanie kaloryczne i tak ?

Ps. Jeśli u mnie piorytetem są ręce a w szczególności przedramię to jak ćwiczyć - ile razy by efekty były dobre ?
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
taki trening jak ci podalem ejst ok, jezeli chcesz trenowac 4 dniowo to masz przyklad-
klata
plecy
wolne
nogi+barki
lapy


hmb nie polecam, sam bralem. do spalenia tluszczu nadaja sie aeroby + dieta. sam sobie oblicz zapotrzebowanie kaloryczne w podwieszonych tematach masz mnowsto informacji. i jezeli redukujesz to oczywiscie musi nastapic deficyt kaloryczny

co do przedramienia osobiscie go nei cwicze bo przy wiekszosci cw. sie angazuje. jak juz daj 2 cwiczenia 2-3 serie po 15-20 powtorzen powinno byc ok.

pomoglem plus

TRENUJE BO LUBIE


marek90
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta - ostateczne podsumowanie
Tak ale na aeroby trzeba mieć czas a jak nie mam to jak mam spalić bebech ? Wiem , wiem napiszecie na pewno znajdziesz czas lecz. Pracuję do 16-17 przyjdę obiad sobie zrobię trening i często jadę do kobiety a więc nie wiem jak pogodzić aeroby z treningiem : / naprawdę. Nie kłamałbym Was bo przeciez samego siebie nie będę oszukiwać. Co do treningu to ja potrafiłem czasem 2 godziny na siłowni ćwiczyć i czy to źle ? Obliczyć zapotrzebowanie obliczę i potrafię ułożyć dietę także nie proszę Was o to tylko o to ile gr białek itp na kg masy przy diecie by trochę fatu z brzucha spadło i o ile zwiększyć kcal z obliczonego zapotrzebowania. A czy przedramię mogę ćwiczyć np. 3x lub 2x w tygodniu ? Mówisz , że hmb nie polecasz a ponoć przyspiesza spalanie tłuszczu ? Koledzy bardzo chwalą ale wiecie wolę pytać jeszcze innych ludzi o zdanie.


Nóg nie ćwiczę ale zacznę.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024