Skocz do zawartości


Zdjęcie

Programy treningowe na odchudzanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

sQbanieTZ
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Programy treningowe na odchudzanie
Witam,
Moim celem jest schudnąć. Póki co nie dbam o rzeźbę, umięśnienie i wygląd samca alfa. Chcę po prostu zrzucić brzuch. W tym celu korzystam z orbitreka i wioślarza. Zakładam, że wiele osób zna lepsze sposoby chudnięcia niż korzystanie z tych urządzeń, ale skupmy się w tym poście konkretnie na nich.

Zaczynałem od treningów sterowanych tętnem (urządzenie dostosowuje obciążenia do aktualnej wartości tętna). Po kilku miesiącach przestałem przekraczać próg 80% teoretycznej maksymalnej wartości tętna dla mojego wieku. W związku z tym mój trening wygląda tak, że startuje z zerowym obciążeniem i automatyczny program zwiększa opór aż do maksymalnej wartości w ciągu kilku minut, po czym już do końca ćwiczę na maksymalnym możliwym obciążeniu do osiągnięcia 1000 spalonych kalorii (nie dyskutujemy tu o poprawności i realności wskazań licznika w tej kwestii). I tu pojawia się pytanie - czy jest to najefektywniejszy przebieg ćwiczeń zakładając mój cel z pierwszego akapitu? Czy też może lepsze efekty (zamiast jednostajnego, maksymalnego obciążenia) dałoby skorzystanie z innego dostępnego programu treningowego (mam na myśli w szczególności programy pokazane na rysunku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jako P1 Weight loss, P4 Fat burn, P10 Fat burn 2).

Proszę o odpowiedź osoby, które są pewne swojej opinii i potrafią choćby jednym zdaniem ją uzasadnić. Potrzebuję po prostu zdania eksperta, bo ciągle słyszę tylko hasła w stylu "no przecież to jest logiczne, że program X daje najlepszy wynik". Dla mnie to nie jest logiczne, która opcja da mi lepsze rezultaty...

Z góry dziękuję za pomoc,
Łukasz

Użytkownik sQbanieTZ edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

sQbanieTZ
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Programy treningowe na odchudzanie

niektorzy trenuja interwalem czyli zmiennym tempem stosujac go do rowerka stacjonarnego bierzni czy zwyklego biegania i trening interwalem daje po 20 minutach takie same efekty jak jednostajne cwiczneie areobowe trwajace 40 min


Dzięki za odpowiedź. Czyli potwierdzasz, że programy o następującej charakterystyce są lepsze od jednostajnego maksymalnego obciążenia (zignoruj kropki - forum nie pozwala stosować wielokrotnych spacji i dlatego musiałem użyć ich jako rozdzielacza):
..I..I..I..I..I...............II......II...........III..III..III..III
..I..I..I..I..I...............II......II...........III..III..III..III
..I..I..I..I..I...............II......II...........III..III..III..III
..I..I..I..I..I...............II......II...........III..III..III..III
.II.II.II.II.II...LUB.....II..II..II..II...LUB.....III..III..III..III
.II.II.II.II.II...........II..II..II..II...........III..III..III..III
.II.II.II.II.II...........II..II..II..II...........III..III..III..III
.II.II.II.II.II...........II..II..II..II...........III..III..III..III
IIIIIIIIIIIIIII.........IIIIIIIIIIIIIIII.........IIIIIIIIIIIIIIIIIIII


Czyli na jednostkę czasu lepsze/szybsze efekty daje mi trening interwałowy? Jest na to jakieś logiczne uzasadnienie czemu trening o średnim obciążeniu niższym niż jednostajny maksymalny daje lepsze efekty? Bo nie potrafię sobie sam tego wytłumaczyć...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024