Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa a 'Low Carb'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Milek
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:73
  • Udo [cm]:55
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Masa a 'Low Carb'
Witam.

Mam następujący problem. Chciałbym przybrać na masie (mięśniowej oczywiście), a od czasu redukcji (ponad rok) jestem na diecie niskokaloryczno-niskowęglowej i bardzo mi z nią dobrze.
Przed wakacjami 2009 startowałem jako tłuścioch (180cm / 115kg) i bardzo szybko pozbyłem się cielska. Koniec końców ważę 68kg i niestety wyglądam teraz jak suchar. Mam już w domu wszystko, co potrzebne (ławka, sztanga, drążek, poręcze, itp...) oraz nieograniczony dostęp do siłowni. Wcinam niemal samo białko i ćwiczę teoretycznie na masę/rzeźbę, ale efekty są znikome.
Zakładam, że spowodowane jest to tym, że od redukcji ciężko mi przekroczyć 2000kcal dziennie (jak mi się uda, to chodzę ja struty i mam niestrawności). I tu pytanie. Jak to 'obejść'? Nie chcę się objadać, bo mam jeszcze w głowie swój obraz sprzed 2 lat i nie chcę znowu się zalać.
Czy wprowadzenie kreatyny i jakichś potwornych ilości WPI coś mi da?
Dodatkowy problem jest z węglami, które spożywam głównie w postaci płatków i warzyw zielonych. Od ryżu tak się odzwyczaiłem, że 'muli' mnie po 6-8szt. sushi maki.
Czy wprowadzenie gainera i 'przeproszenie się' z makaronem i ryżem to jedyne wyjście? Nie da się zbudować masy na deficycie? :geek:


P.S.: Tak szczerze, to nawet nie wiem, czy jestem endo czy ekto... niby jako łebek byłem suchy (ale kto nie był), ale jako dorosły człowiek się roztyłem (między 23 i 26 rokiem życia). Teraz stuknęło już 28 i niby waga się trzyma sama dość nisko, ale nie chcę kusić losu.
Dla zobrazowania moja 'masa' wygląda obecnie tak:

Dołączona grafika
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa a 'Low Carb'
Nie dziw się że jak będziesz jadł same białko to organizm nie będzie przybierał na masie, na pewno jeżeli byś zjadał tego białka bardzo dużo do tego sporą ilość tłuszczy to bilans kaloryczny byłby na plus ale dla nas amatorów zbudowanie masy na takiej diecie jest raczej nie do osiągnięcia, więc my potrzebujemy węglowodanów :geek:

Odpuść sobie narazie piękną rzeźbę, poza tym przy twoim wzroście wyglądasz jak kość.
Węglowodany: kasza,ryż paraboliczny,płatki owsiane, chlebrazowy itp itd .Więc układaj dietę :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024