Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta vegańska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Dieta vegańska
Witam.Jestem bardzo ciekaw czy znajdzie się ktoś będący wegetarianinem, a najlepiej weganinem uprawiającym kulturystyke.Jestem bardzo ciekaw jak u was wygląda dieta i osiągnięcia.Ja sam jestem vege i staram sie budować swoją mase mięsniową.
POzDrO {SMILIES_PATH}/biggrin_p.gif
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta vegańska
mam o tym artykuł jutro go podwiesze...pozdr.
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta vegańska
Będe wdzięczny ale bardzo jestem ciekaw czy jestem osamotniony będąc na tej diecie.Zalezy mi bardzo na doswiadczeniach innych nie jadających produktów zwierzęcych.Jezeli chodzi o moja wiedzę w tym zakresie mysle ze jest dobra. W innym wypadku pewnie juz bym był osłabionym anemikiem z zanikiem mięśni {SMILIES_PATH}/lol.gif
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta vegańska
Zagrożenia:
Uważa się że stosowanie diety wegetariańskiej przez sportowców może utrudniać prawidłowe zbilansownie posiłków, prowadzić do niedoborów niektórych skladników zawartych w mięsiei przez to utrudniać osiagniecie dobrych wyników(?)wśród tych skladników są witaminy b12,wit.D,żelazo,cynk i wapń.To ryzyko dotyczy jednak nie wszystkich wegeterian,głównie tych którzy eliminuja ze swojej diety oprócz mięsa produkty tj.: jaja,mleko,fermentowane napoje mleczne oraz sery(?)ednak trzeba tu obalic mit zwiększonego narażenia wegetarian na anemię, ale nie wiąże się to z częstszym występowaniem anemii-weget. Zapadają na nią tak samo często jak osoby jedzące mieso(?)
Korzyści:
Obecnie ludzie często przechodzą na weget. Ze względów zdrowotnych. Zalety i korzyści:wysoka zawartość wit. C i innych wit. Rozpuszczanych w wodzie;wysoka zawartość błonnika pokarmowego;chroni przed zaparciami i otyłością;nowotworami przewodu pokarmowego(..)Można dodać że wegetarianie na ogół nie palą tytoniu i nie piją alkoholu i pamietają o regularnym wisiłku fizycznym?Najchętniej stosowana bo mająca najwięcej zalet, jeśli chodzi o skladniki odżywcze i dzialanie prozdrowotne uważa się dietę lakto-wegetariańską-pozwala na włączenie do diety roślinnej mleka i jego przetworów oraz jaj jest to najbardziej popularna forma wegetarianizmu i najczęściej z nim kojarzona. Za najbardziej niebezpieczną uważa się Frutarianizm i witarianizm jednak niewiele ludzi korzysta z tak ograniczającej diety.
źródła z których korzystałem to ksiązka nasze zdrowie i artykułów z gazet kulturystycznych
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta vegańska
Nic nowego sie nie dowiedziałem ale dzięki {SMILIES_PATH}/smile.gif
I tak na marginesie Lakto-wegetarianie dopuszczają co najwyżej produkty mleczne lecz jajek juz nie. Mleko i jajka spożywają Lakto-owo wegetarianie
i to oni są największą grupą wegetarian.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024