Skocz do zawartości


Zdjęcie

"CO NA MASE"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

"CO NA MASE"
ten temat poświęcony po to by unikać tych samych pytań a mianowicie "co na mase" {SMILIES_PATH}/rolleyes.gif
porady są przeznaczone dla ektomorfików czyli dla tych dla których łapanie wagi stanowi problem:
* Przede wszystkim duza kaloryczność posiłków-Ilosc kalorii - tu nam pomogą przede wszystkim zdrowe tłuszcze np.olej lniany, z pestek winogron oliwa z oliwek dodajemy do każych posiłkow ok 10-15ml z wyjątkiem posiłku potreningowego gdzie ograniczamy do max 5ml
* duza ilosc weglowodanow najlepiej złożonych
* Wiekszosc weglowodanow w posilkach przed i potreningowym oraz na sniadanie.
* spozycie duzej ilośsci szybkowchłanialnych białek np. wpc - przed i po trenigu
* odżywki bialko-weglowodanowych - przed i po treningu lub miedzy posiłkami
* W ostatnim posilku spozywaj bialko wolno wchlanialne - kazeina (twarog, lub odzywki oparte na kanzeinie)
*jedz od5-7 posiłkow co 2-3 godziny
*białka w diecie dla budowania masy mięsniowej to min 2g na k/m/c
czerpiemy je z nastepujących produktów :pierś z kurczaka, indyka, wołowina cielęcina, chude wędliny, chudy ser, jaja, ryby np tuńczyk,makrela,dorsz,tilapia,łosoś , do uzupełnienia odżywka białkowa
*węglowodany(4-6gr. na k/m/c):ryż paraboliczny,dziki,basmati lub brązowy , makaron razowy,płatki owsiane,kasze,pieczywo razowe,ziemniaki,
*zdrowe tłuszcze1gr. na/k/m/c: olej z pestek winogron, lniany, oliwa z oliwek, masło orzechowe bez soli i cukru(biofuturo)
Nie zapominajmy o regeneracji bo wtedy właśnie mięśnie rosą(nie na treningu co tu poniektórych uświadamiam) 8 godzin snu na dobę {SMILIES_PATH}/excl.gif drzemka w ciagu dnia mile widziana godzine po posiłku trwająca 30-60min.
treningi 4 razy w tyg {SMILIES_PATH}/excl.gif
z suplementów proponuje odżywki węglowodanowo białkowe typu gainer, praparat witaminowy.
  • 2

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Taka informacja dla ektomorfików/hardgainerów:
Łatwo podnieść kaloryczność diety zwiększając ilość tłuszczy w diecie.
Dla ćwiczących główną ilość z nasyconych.
  • 0
Paweł W.

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Tłuszcze zwiększają również poziom hormonów anabolicznych. Co przyczynia się do zwiększania przyrostów masy mięśniowej.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
no to sie dołoże {SMILIES_PATH}/smile.gif w tłuszczach sie rozpuszczają witaminy A,D,E,K
  • 0

biały
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Witam
Mam 22 lata, 186 cm wzrostu, a waga w porywach to 70 kg. Łatwo wyobrazić sobie, że jestem "patyczakiem" i nie potrafię przytyć. Generalnie póki co nie mam czasu na siłownię, ale czy stosując się do powyższych rad bez treningu również przybiorę trochę na masie? Na co powinienem zwracać uwagę w swojej diecie? Węglowodany, tłuszcze, wysokokaloryczne posiłki..co jeszcze?
Aha czy białko w postaci serwatki daje jakieś rezultaty jeśli się nie ćwiczy (nie chodzi mi o mięśnie, ale dodatkowe kilogramy), czy możecie polecić jeszcze jakieś suplementy?
Bedę wdzięczny za każda radę.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Biały zrób nowy topic !!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;)
  • 0
Dołączona grafika

damianizo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Ej a te zdrowe tłuszcze np. olej lniany to smarząc pierś na tym oleju to normalnie już jest ok czy z gwinta machnąć 15 ml xD ?
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
te oleje najlepiej na surowo spozywać
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Wito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Przepraszam was za moje pytanie ale jestem tylko prostym facetem którego przygoda z gotowaniem kończy się na jajecznicy ;) Nic mi nie mówi nazwa oliwa z oliwek albo olej lniany. Ten olej lniany jest to coś w rodzaju oleju kujawskiego? Jeżeli tak to w jaki sposób zażywać to przed posiłkiem? Wypić troche? :PP Prosze o odpowiedź.
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Możesz dolać np. do posiłku.
Tak jest to olej tak jak np. kujawski tylko zrobiony z czegoś innego.

Następnym razem zakładajcie nowe tematy i tam zadawajcie swoje pyania.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Wito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Jeszcze raz przepraszam ale nie bardzo rozumiem. Powiedzmy, że jem kotlety z ziemniakami albo chleba ;d to gdzie dolać ten olej? Stałoby się coś gdybym wypił zwykle? A jak już miałbym pić, to łyżka stołowa będzie miała 15 ml objętości?
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Polej jedzenie lub jak lubisz to sobie wypij.
Łyżka ma ok 15ml.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

hpip
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
TO trzeba kupic specjalny olej lniany ? Czy mozna tez zwykly jak kujawski ?;)
  • 0

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"

TO trzeba kupic specjalny olej lniany ? Czy mozna tez zwykly jak kujawski ?:dance6:


to maja być tłuszcze zdrowe zawierające kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 :nabita: kup lniany oliwe z oliwek lub z pestek z winogron to nic specjalnego wszelkiego rodzaju orzechy również bedą dobre np. nerkowiec
  • 0

G.Ł.O.S.N.Y
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
[quote name='Wito' date='14.05.2008 - 17:16 ' post='14580']
Jeszcze raz przepraszam ale nie bardzo rozumiem. Powiedzmy, że jem kotlety z ziemniakami albo chleba ;d to gdzie dolać ten olej? Stałoby się coś gdybym wypił zwykle? A jak już miałbym pić, to łyżka stołowa będzie miała 15 ml objętości?
[/quote
Przecież suchych pyrów nie wsówasz ... zamiast jakiegos tłuszczu na ziemniaki polej np. oliwy z oliwek itp.
  • 0

Matti
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Witam.
Zaczynam ćwiczyć i chciałbym w miarę możliwości otrzymać od Was pomoc w ocenie i ewentualnym uzupełnieniu diety, którą sobie ułożyłem.
Mam 17lat, 70kg, 179cm, ćwiczę 3razy w tygodniu od krótkiego czasu, biegam codziennie i chcę nieco zwiększyć swoją masę..
Dieta, którą sobie ułożyłem wygląda mniej więcej tak:

1. posiłek 7:00

płatki 150g
400ml mleka
3 kurze jaja
owoce

[1000kcal]

2. posiłek 9:40

4 kanapki 150g
serek homogenizowany
jogurt
owoce

[650kcal]

3. posiłek 14:30

OBIAD 2 dania
surówka
owoce

4. posiłek 17:30

makaron 200g
ryba 150g
surówka

TRENING 18:30

5. posiłek 20:00

owoce
jogurt/kisiel
100g ryżu gotowanego

6. posiłek 22:00

twaróg 200g
ryba 100g
owoce

Pewnie mocno nieprofesjonalnie, ale liczę, że pomożecie i dopracujemy tą dietę. Pozdrawiam i z góry dzięki :angry:
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
założ nowy temat i tam wklej swoja diete :angry: :!:
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


8marcin3
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Witam.
Wiem, że pytanie się powtarza, ale dość czynnie spędzam czas i sport w moim życiu zajmuje naprawdę ważne miejsce a co za tym idzie wiem, że dietę trzeba dobierać indywidualnie. Więc tak mam 27l. 179Cm wzrostu i około 70kg. Wagi od małego gram w piłkę kiedyś bardziej zawodowo teraz już tylko dla przyjemności, ale nie mniej jednak 3 razy w tygodniu się ruszam i to ostro, a do tego od roku robie pompki 3 serie po 48 każda 3 razy w tygodniu i podciągam się na drążku 3 serie, po 12, co ku mojemu zdumieniu pozwoliło mi dość fajnie wyrzeźbić ciało. Chce iść za ciosem i zrezygnuję z jednego treningu z piłką na hali na rzecz 2 wizyt w tygodniu na siłowni plus te pompki i drążek jak dotąd. Potrzebuje pomocy, co do diety, rozpisać ćwiczeń i ewentualnie odżywki. Dodam jeszcze ze siłownia by przypadała na wtorek i czwartek a bieganie za piłką poniedziałek i środa w sobotę pompki. Nie ukrywam, że zależy mi na nabraniu troszkę masy a jeśli jest taka możliwość to zachowaniu tej „rzeźby”, jaką mam teraz. Z góry dziękuję za poradę.
Pozdrawiam Marcin
  • 0

jb22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:dziewczyna, dobry wygląd
  • Wzrost [cm]:183
  • Waga [kg]:69

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
Mam 27 lat, 183 cm wzrostu i waze 69 kg.. Mam taki metabolizm ze chocbym nie wiem co jadl i ile to nie moge przybrac na wadze. Probowalem juz diete wysokotluszczowa i wysokokaloryczna i diete "duzo i czesto jesc". Nawet polaczylem te diety. I nawet pol kilograma nie moge przytyc. Mam bardzo dobra zerzbe i chcialbym ja zachowac ale i dodatkowo ja powiekszyc. Czy powinienem moze zaczac brac odzywki? Dodam ze mam bardzo ruchliwa prace.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: "CO NA MASE"
kolego zaloz SWOJ WLASNY TEMAT w dziale dieta a nie zasmiecaj tematow podwieszonych;) pozdrawiam.

TRENUJE BO LUBIE



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024