Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częstotliwość zmiany ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

MaTricks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 778 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:40
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:86kg

Napisano Ponad rok temu

Częstotliwość zmiany ćwiczeń
Witam!

Mam pytanie odnośnie tego jak często zmieniać ćwiczenia na dane partie? Czy jechać identyczne ćwiczenia przez cały cykl np. miesiąc czy zmieniać je na inne np. wyciskanie sztangi skos zmieniac co trening z wyciskanie hantli skos wiadomo niektórych ćwiczeń nie zastąpimy ale czy mozna tak robić co drugi trening i mieć zadowalające wyniki? I jak z tym bicepsem? czytałem gdzieś w jakiejś gazecie aby "zaskakiwac" biceps i często zmieniać ćwiczenia czy zmiana co trening innego ćwiczenia/ ilości powtórzeń/ obciązenia jest wskazana? to samo pytanie jeśli chodzi o triceps jak często zmieniać ćwiczenia i czy w ogóle zmieniać przez cykl? 

Wiem trochę się rozpisałem :wub: Liczę na konkretne odpowiedzi  :ice: POZDRAWIAM!! :ice:
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość zmiany ćwiczeń
Trening powinno się zmieniać co 4-10 tygodni w zależności od tego jak organizm reaguje. Ja przeważnie jadę 6 tygodni jednym treningiem nic nie zmieniając a następnie robię tydzień przerwy na regeneracje i zmieniam ćwiczenia lub kolejność ćwiczeń na dane partie oraz łączenia grup :wub:

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


MaTricks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 778 postów
  • Pomógł: 0
33
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:40
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:86kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość zmiany ćwiczeń
Czyli zmienianie ćwiczeń co trening nie jest wskazane? 
  • 0

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość zmiany ćwiczeń
ja mam kilka schematow ćwiczen i co trening wykonuje inne ćwiczenia.A kiedys jechalem jednym programem ok 8tyg i potem zmienialem dopiero.I jedno i drugie dobre choć przy stalym treningu dobrze wplatac co jakis czas choć jedno inne ćwiczonko.
  • 0
Dołączona grafika

Major

    JDM Culture

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Łańcut
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia, Honda, ASG
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :38,5
  • Klatka piersiowa [cm]:NA
  • Pas [cm]:NA
  • Udo [cm]:NA
  • Przysiad [kg]:NA
  • Wyciskanie [kg]:100kg x2
  • Martwy ciąg [kg]:NA
  • Waga [kg]:67kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość zmiany ćwiczeń

Trening powinno się zmieniać co 4-10 tygodni w zależności od tego jak organizm reaguje. Ja przeważnie jadę 6 tygodni jednym treningiem nic nie zmieniając a następnie robię tydzień przerwy na regeneracje i zmieniam ćwiczenia lub kolejność ćwiczeń na dane partie oraz łączenia grup :wub:


No tak EX ale Ty jesteś bardzo zaawansowany i znasz swój organizm na skroś.
Co do zmiany treningu i mieszania to ciężko z tym tak na prawdę. Nie wiem też jaki masz staż, jednak sądzę, że dość mały, więc puki co nie mieszaj za bardzo. Wiesz, mięśnie na początku i tak sobie będą dawać radę bez zbędnego zmieniania co drugi trening itp.
Co dwa miesiące możesz zmieniać intensywność ćwiczeń i to już dużo wniesie do treningu. Chodzi mi o przerwy podczas serii. Ja daję mięśniom przez 2 miesiące troszkę luzu, przerwa trwa tak ok 90sec. a po dwuch miesiącach skracam czas do 30sec, na prawdę to idzie odczuć.
A co do zmieniania ćwiczeń to wyciskanie sztangi zmienić na wyciskanie hantli to "głupota", jeżeli chodzi o klatke to proponuje Ci taki system :
- Wyciskanie sztangi na płaskiej (szeroko)12-10-10-8
- Wyciskanie sztangi na skosie (ja robię na skosie +45stopni wąskim uchwytem, atakuje środkowe partie i górne) 12-10-10-8
- Rozpiętki (ja robię na lekkim skosie ok +20stopni) 12-10-10-8 (to izoluje i rozciąga mięśnie znakomicie)
- Wyciskanie hantli (ja nadal zostaje na lekkim skosie) 12-10-10-8 tutaj czasem nie daję rady gdyż ręce się trzęsą, traktuje to ćwiczenie jako dobicie.

Oczywiście nie zapomnij o rozgrzewce przed pierwszym ćwiczeniem, wystarczy średni ciężar, powoli 2x 10x. Jak radził mi kiedyś EX, to i ja Tobie radzę, nie prostuj rąk ! Zawsze lekko ugięte w łokciach przy wyciskaniu.

Co do bicepsa ? To możesz zamieniać co tydzień, przykładowo, modlitewnik ze sztangą zamieniam na wyciskanie z blokowaniem o kolano hantli. Blokowanie o kolano jak i modlitewnik ma za zadanie izolować łokieć, ciągniesz samym bicepsem.

No to tyle. Jak się informacje przydały to się cieszę :ice:
  • 0
"W moich żyłach płynie Rocket Fuel a nie jakieś tam dziadostwo !"
"Double Blast potem Rocket Fuel i nie ma opierdalania się"
"Nie ma lipy ! Hardcorowo !"
"Dzisiejsza waga 128kg i TAKA forma ! KTO JEST LEPSZY ? Ja takich nie znam !"
Robert Burneika

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość zmiany ćwiczeń
Początkujący plan mogą zmieniać co kilka miesięcy, później na jednym planie maksymalnie 2 miesiące ale to zależy od organizmu.
Poza tym nie chodzi tu tylko o zmiany ćwiczeń, a też o dodawanie coraz większych obciążeń, zmiana kolejności ćwiczeń, zmiana serii, robienie odwrotnej piramidki, zmiana ilości powtórzeń itp
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024