Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klatka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

przemomtg
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Klatka
Siemanko...jestem tu nowy i mam kilka pytań :D
Chodzi mi dokładnie o trening Klatki :D

1. Czy wyciskanie sztangi leżac zawsze powinno być jako pierwsze ćwiczenie na klatke czy moze np być jako 2?
2. Przy wyciskaniu sztangi/sztangielek lepsze jest większe rozciągniecie mieśnia ( czyli spuszczanie ciężaru jak najniżej) czy napiecie (wyciskająć aż to zablokowania stwów w łokciach??
3. Czy trening klatki moze być podzielony np tak: Wyciskanie, Rozpiętki, Wyciskanie, Czy powinien być Wyciskanie, wyciskanie, rozpietki??
4. Ważne jest przy opuszczaniu sztnagi wypchnięcie kalstki do góry?

Dzięki z góry za odpowiedzi :(
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka

Siemanko...jestem tu nowy i mam kilka pytań :D
Chodzi mi dokładnie o trening Klatki :D

1. Czy wyciskanie sztangi leżac zawsze powinno być jako pierwsze ćwiczenie na klatke czy moze np być jako 2?
2. Przy wyciskaniu sztangi/sztangielek lepsze jest większe rozciągniecie mieśnia ( czyli spuszczanie ciężaru jak najniżej) czy napiecie (wyciskająć aż to zablokowania stwów w łokciach??
3. Czy trening klatki moze być podzielony np tak: Wyciskanie, Rozpiętki, Wyciskanie, Czy powinien być Wyciskanie, wyciskanie, rozpietki??
4. Ważne jest przy opuszczaniu sztnagi wypchnięcie kalstki do góry?

Dzięki z góry za odpowiedzi :D


1.Wyciskanie sztangi jest cięższym ćwiczeniem i angażuje więcej włókien mięśniowych to dzięki sztandze buduje się potężną klatę więc dla mnie numer 1 w rozkładzie treningu :D
2.Sztangę opuszczaj delikatnie ponad klatkę aby było lepsze napięcie mięśniowe, nie prostuj łokci do samego końca bo to może skończyć się kontuzją poza tym wtedy jest lepsze napięcie mięśniowe.
3.Rozpiętki są lepsze na koniec ponieważ te ćwiczenia dodatkowo rozciągają mięśnie klatki co polepsza ich regeneracje co równa się większej masie.
4.Nie mostkuj :( Plecy mają sztywno przylegać do ławki, nogi opuszczone na ziemie.
  • 0

DAmianXXL
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :44
  • Klatka piersiowa [cm]:120
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58
  • Waga [kg]:92,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka

Siemanko...jestem tu nowy i mam kilka pytań :D
Chodzi mi dokładnie o trening Klatki :D

1. Czy wyciskanie sztangi leżac zawsze powinno być jako pierwsze ćwiczenie na klatke czy moze np być jako 2?
2. Przy wyciskaniu sztangi/sztangielek lepsze jest większe rozciągniecie mieśnia ( czyli spuszczanie ciężaru jak najniżej) czy napiecie (wyciskająć aż to zablokowania stwów w łokciach??
3. Czy trening klatki moze być podzielony np tak: Wyciskanie, Rozpiętki, Wyciskanie, Czy powinien być Wyciskanie, wyciskanie, rozpietki??
4. Ważne jest przy opuszczaniu sztnagi wypchnięcie kalstki do góry?

Dzięki z góry za odpowiedzi :(


AD 1 . Nie musi byc zawsze pierwsze, wyciskanie to tak zwane ćwiczenie złożone gdzie pracuje kila mięśni najprościej tak powiedzieć, jeśli robisz masę to ćwiczyć z wolnymi ciężarami i ćwiczenia złożone przed izolowanymi ( np. rozpiętki ) ale jeśli robisz według zasady wczesnego zmęczenia to ćwiczenia izolowane robisz przed złożonymi

AD 2. Sztangę opuszczasz do klatki ale nie uderzasz np 2-5 centymetrów przed klatka , nigdy nie wypychaj do zablokowania łokci bo przeciążasz stawy lepiej robić 3/4 ruchu, hantle możesz opuszczać do oporu i tez nie blokuj łokci

AD.3 wszystko zależy od treningu jaki to trening czy na masę na rzeźbę na gęstość mięśnia na sil, ogolnie poczytaj zasady i treningi w tematach podpiętych
AD 4 . tak bo nie przeciążasz barków a dokładnie ich głów masz robić klatkę nie barki



PROPONUJE POCZYTAĆ TEMATY PODPIĘTE TAM MASZ NAPISANE PROPOZYCJE TRENINGÓW I OGÓLNIE POCZYTAJ O ZASADACH W PISANIU PLANU TRENINGOWEGO ORAZ ZASADY JAKIE MUSISZ WIEDZIEĆ
  • 0
01.10.12 ----Powrót i redukcja-----
13,10,2012------- Sukces waga 93,2 ----- Redukcja w toku ----- Sibutramina zdała egzamin --------
01,11,2012 -------- + 2 cm w bicepsie , pas -1 cm , troszke na +,



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024