Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Badboyski
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

(Hemofilia A) Odżywki/suplementy na stawy, które nie zawierają glukozaminy, chondroityny i olejów rybnych.

Witam serdecznie,

Choruję na hemofilię typu A (brak naturalnego krzepnięcia krwi). Poszukuję jakiejś odżywki na stawy, która nie zawiera glukozaminy, chondroityny i olejów rybnych. 
Przez chorobę nie mogę przyjmować żadnych produktów, które rozrzedzają krew takie jak: aspiryna, glukozamina, chondroityna itp. 

Znacie coś co mogło by być dla mnie dobre? Nawet 2% poprawa w stawach w moim stanie będzie zbawieniem więc chętnie spojrzę na wszystko!

Dzięki wielkie z góry i w razie jakiś pytań chętnie odpowiem. 

Pozdrawiam! 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: (Hemofilia A) Odżywki/suplementy na stawy, które nie zawierają glukozaminy, chondroityny i olejów rybnych.

Ciężka sprawa. Z suplementów ciężko o coś działającego, ogolnie takie ze sprawdzonych i polecanych to MSM poczytaj, może będziesz mógł spożywać.

Idź również do lekarza się zapytaj, może jakieś structum Ci przepisze czy xicil albo jeszcze coś innego. Ciężko mi powiedzieć. Doskonale również wiem, że przy hemofili stawy lecą. Mam 3 kolegów braci, a w zasadzie miałem teraz 2 zostało chorych na tą chorobę, teraz już są w wieku koło 40 lat, w każdym razie każdy z nich już ponad 10 lat temu miał problemy wymagające leczenia operacyjnego, nie wiem czy to od choroby czy od leków.

Mówie taki msm jest sprawdzony i ludzie sobe chwalą, reszta na granicy placebo.


  • 1

Badboyski
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (Hemofilia A) Odżywki/suplementy na stawy, które nie zawierają glukozaminy, chondroityny i olejów rybnych.

Ktoś również polecił mi MSM więc zamierzam go dzisiaj w mieście poszukać i spróbować. Tak jak pisałem nawet głupie parę procent poprawy będzie dla mnie super.

Nie wiem jak z twoimi kolegami ale ja mam takie szczęście, że od ponad 10 lat mieszkam w Irlandii i jestem na tak zwanej profilaktyce przez co moje życie można powiedzieć jest normalne. Od 3 miesięcy chodzę na siłownie (przedtem prawy łokieć mi na to nie pozwalał) ćwiczę i na ten moment jestem mega szczęśliwy bo stawy wytrzymują i nie mam żadnych wylewów. Dlatego myślę co tu robić żeby jak najbardziej te stawy chronić.
 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: (Hemofilia A) Odżywki/suplementy na stawy, które nie zawierają glukozaminy, chondroityny i olejów rybnych.

Niećwiczyli nic, po prostu im się posypały. Lekarstwa brali jakieś "eksperymentalne" bo nie było ich stać na konwencjonalne więc może i w tym leżeć przyczyna. Jeden co umarł odwoził mnie ze stypy babci. W tą noc, chciał iść do łazienki w nocy, potknął się i wywrócił, strzeliła mu żyłka w głowie. Jakoś zatamowali krwotok tylko że zapóźno, obrzęk mózgu i po tygodniu przestał funkcjonować. Jeszcze tydzień pod respiratorem na narządy leżał...


  • 1

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: (Hemofilia A) Odżywki/suplementy na stawy, które nie zawierają glukozaminy, chondroityny i olejów rybnych.
Proponuje jeśli mozesz oczywiście zwykla żelatynę w najczystrzej postaci
Najlepiej wieprzowa bardzo dobry i tani produkt najlepiej łączyć z witamina D k C i magnezem i wszystko mssz za nierielka cenę
  • 1

Badboyski
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (Hemofilia A) Odżywki/suplementy na stawy, które nie zawierają glukozaminy, chondroityny i olejów rybnych.

Panowie wielkie dzięki za zainteresowanie tematem :)

 

Niećwiczyli nic, po prostu im się posypały. Lekarstwa brali jakieś "eksperymentalne" bo nie było ich stać na konwencjonalne więc może i w tym leżeć przyczyna. Jeden co umarł odwoził mnie ze stypy babci. W tą noc, chciał iść do łazienki w nocy, potknął się i wywrócił, strzeliła mu żyłka w głowie. Jakoś zatamowali krwotok tylko że zapóźno, obrzęk mózgu i po tygodniu przestał funkcjonować. Jeszcze tydzień pod respiratorem na narządy leżał...

 

Proponuje jeśli mozesz oczywiście zwykla żelatynę w najczystrzej postaci
Najlepiej wieprzowa bardzo dobry i tani produkt najlepiej łączyć z witamina D k C i magnezem i wszystko mssz za nierielka cenę

Od piątku biorę MSM i zobaczę po tym tygodniu czy jest jakaś minimalna poprawa albo czy chociaż nie ma jakiegoś delikatnego niepokojącego pogorszenia. 

Witaminę D biorę też od poprzedniego tygodnia ponieważ przepisał mi ją lekarz ze względu na niedobór. 

Co do żelatyny i reszty witamin będę musiał się zainteresować tematem!

Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie :)

 


  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024