Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja barku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Viper3012
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kontuzja barku

Witam od jakiegoś tygodnia miewam czasami straszny ból barku jak np macham rękami do przodu albo na boki bądź do tyłu albo muszę zrobić jakąś rzecz która bardzo ingeruje lewą rękę np podnieść coś.
Zauważyłem że czasem jest lekko czerwona ta kość co wystaje z barku wyczytałem na necie, że to stożek rotatorów czy coś takiego

Jak dotykam ręką barku to boli tylko ten stożek i lekko lewe ramię.
Przy czynnościach typu machanie ręką do przodu lub na boki ewentualnie gdy podnoszę rękę do góry czy coś ból promieniuje z barku czasami, aż do przedramienia zwłaszcza jest odczuwalny rano po przebudzeniu kiedy mięśnie sa nie rozciągnięte itp. Aktualnie stosuje tylko na to maści przeciwbólowe i leczące stawy dodam również że na tym barku normalnie mogę spać/leżeć.

Ktoś może pomóc co jest uszkodzone/naderwane czy coś dokładnie oraz jak to leczyć i czy przejdzie np po jakimś czasie czy będzie potrzebna ingerencja lekarza? 


Użytkownik Viper3012 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku

Smaruj jakimś mazidłem przeciwzapalnym, do tego przeciwzapalne tabletki jak nie przejdzie przez 2 tygodnie do lekarza.

Jaka kość z barku wystaje?


  • 0

kamilosx77
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku

Smaruj jakimś mazidłem przeciwzapalnym, do tego przeciwzapalne tabletki jak nie przejdzie przez 2 tygodnie do lekarza.

Jaka kość z barku wystaje?

ta co zawzwyczaj każdem wystaje podobno nazywa się to stożek rotatorów jak obrócisz w głowę np w lewą stronę i popatrzysz na bark to tą kośc widać znaczy widać tak lekko ale czujesz jak dotkniesz od razu że to kość


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku

Nie wiem o co Ci chodzi.

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

kamilosx77
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku

Nie wiem o co Ci chodzi.

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prawdopodobnie jest to wyrostek barkowy łopatki chyba o to mu chodzi i prawdopodobnie ta kość jest lekko czerwona 


Użytkownik kamilosx77 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024