Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciągłe zmęczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Marcinax123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ciągłe zmęczenie

Witam. Mam 17 lat przychodzę z dość kłopotliwym problemem no więc opisze dokładnie co i jak. Ćwiczę już z 2 lata , jestem full naturalem , biorę białko plus kreatynę ( mono ) i przed treningówkę z KFD  biorę  normalną porcję , nie biorę więcej ani mniej . Ciągle progresuje no i wiadomo wszystko ładnie i pięknie lecz problem polega na moim samopoczuciu. Ono jest tak ciulowe, ciągle nie wyspany pomimo tego że chodzę spać koło 22 - 23 a wstaje 6  bo do szkoły , i tak jestem senny mega i zmęczony aż do wieczora koło 19, bo o tej  mam trening . Trening mam co drugi dzień (full body). Nw mam do kupić jakieś witaminy bo wsm żadnych nie biorę , myślałem nawet zrobić badania lecz nw jaki doktorek jest specem od tego i wgl. Pomóżcie 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągłe zmęczenie
Magnez uzupelniasz?
Przrdtreningowki zawierają spore ilość kofeiny a ta z kolei wyplukuje magnez
i brak magnezu właśnie tak się objawia
  • 0

Beauty Tower
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągłe zmęczenie

No coż. Zmęczenie może wynikać z wielu czynników
 

niedobór magnezu

niedobór witaminy D3

mała ilość snu

stres

 

Polecam przede wszystkim uzupełnić minerały


  • 0

Cwiczenia


mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągłe zmęczenie

Ewentualnie zawsze możesz zrobić badania. Przez forum ciężko doradzić.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciągłe zmęczenie

Każdy jeden lekarz rodzinny może, a nawet powinien przy złym samopoczuciu dać Ci jakieś badania.

Podstawą jest morfologia, OB, mocz, lipidogram, glukoza, pomiar ciśnienia tętniczego.

 

Swoją drogą - jak długo już stosujesz przedtreningówkę ? Nie wiesz, że przedtreningówek NIE WOLNO brać non stop ? Trzeba robić jakieś przerwy w stosowaniu przedtreningówki, np. 6 - 8 tygodniu na przedtreningówce, a potem conajmniej 6 - 8 tygodni przerwy.

 

Kup sobie jakieś dobre witaminy - najlepiej takie dla sportowców, kup sobie do tego suplement Olimp Chela-Mag B6 i bierz od 1 do 2 kapsułek dziennie, do tego kup sobie np. Olimp Gold Omega 3.

ODSTAW PRZEDTRENINGÓWKĘ na minimum 8 tygodni, oprócz tego zmniejsz albo intensywność treningu, albo objętość treningu (ilość serii w ciągu tygodnia), bo coś czuję, że być może jesteś właśnie przetrenowany.

Najlepiej byłoby gdybyś zrobił sobie od 7 - 14 dni przerwy od aktywności fizycznej - wtedy energia powinna Cię dosłownie rozpierdalać, a masa mięśniowa przez 7 - 14 dni nietrenowania na siłowni Ci nie spadnie.

Po tych dwóch tygodniach wróć do treningów siłowych z tym, że ćwicz z mniejszymi ciężarami niż ćwiczysz obecnie i stopniowo dojdź do takiej siły jaką masz teraz.

Oczywiście przez cały ten czas odżywiaj się zdrowo, wysypiaj się, etc.

Poza tym poczytaj sobie na przyszłość w internecie czym jest PERIODYZACJA treningowa.

Ściągnij z internetu ebooka "Kulturystyka System Joe Weidera" lub kup sobie na jakimś serwisie aukcyjnym książkę pod tym tytułem w wersji papierowej.
Z tą periodyzacją chodzi o to, że najpierw powinien następować trening nastawiony na budowanie masy mięśniowej (hipertrofię), następnie cykl na siłę i dopiero po nim powinien nastąpić okres treningu na definicje/rzeźbę.
W każdym razie trening w okresie rzeźby powinna cechować mniejsza intensywność niż trening na masę lub siłę.
Ma to za zadanie zapobiec przetrenowaniu i ma za zadanie dać odpocząć trochę organizmowi i przygotować go na nowy cykl masowy.

Czytaj również to:

 

http://www.fabrykasi...e-roztrenowanie


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024