Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja i co dalej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja i co dalej?
Jeśli robił ci to bardzo dobry specjalista i jeśli była po tym wszystkim dobra rehabilitacja, to wrócisz powoli do karate, czego ci życzę.

Tak poza tym w Piekarach Śląskich jest w Szpitalu Chirurgii Urazowej jest specjalny pododdział Artroskopii i Chirurgii Kolana.
  • 0

budo_marx07
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja i co dalej?
Szkoda, że nie mieszkam w pobliżu.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja i co dalej?
Cześć. W USA był w latach 70-tych mistrz świata w kick-boxingu. Nazywał się Billy Walace "Superfoot'. Przed kick-boxingiem trenował judo i tam mu skasowali kolano chyba prawej nogi. Po rekonwalescencji zmienił dyscyplinę sportu z judo na karate i kick-boxing. Z uwagi na kontuzję kolana kopał tylko z lewej nogi i tylko trzy kopnięcia: okrężne, zahaczające i boczne. Walczył w lewej pozycji walki. Zdobył i wielokrotnie obronił tytuł mistrza świata w kick-boxingu full kontakt. Marx07 może warto zastanowić się nad zmianą taktyki walki w taki sposób jak to zrobił Billy Walace, a nie od razu nad porzuceniem
  • 0

budo_gretzky
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja i co dalej?
ooo fajnie takie rzeczy poczytac... bo tez mialem zerwane wiazadlo, jestem juz 3 lata po tym ciagle sie boje troche wrocic ale ciagnie mnie coraz bardziej .... a zwlaszcza po ostatnim seminarium z Pinną!!! tez odczuwam kolano przy klękaniu ale to chyba przez te srubki, no i pogode przewiduje ;) musze sie wybrac do lekarza na kontrole i jak on to widzi... na nartkach juz troszke posmigalem i to bez stabilizatora wiec chyba nie jest zle! bo szczerze mowiac w stabilizatorze strasznie niewygodnie sie cwiczy :( czyli jak sie dostane do lekarza za jakies 3 miesiace to akurat wznowie sobie treningi od wrzesnia ;) :P
  • 0

budo_rekai
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja i co dalej?
Witam! Ja co prawda inna dyscyplina ale wtrace swoje 3 grosze. Od +- roku mam zerwane kilka wiezadel - niektore "naciagniete" inne zerwane, krzyzowe boczne jest ich kilka, jestem jeszcze przed operacja bo mi powiedzieli, ze musze najpierw wzmocnic nogi i musi sie samo podgoic to co sie samo zaleczy. Mialem wiele obaw czy wrocic do capoeira, ale ostatnio sie przelamalem :) poszedlem na treningi poskakac spokojnie i o dziwo jest duzo lepiej niz myslalem tylko ze misenie w nogach trzeba odbudowac bo prawie ich tam nie ma juz.. Zastanawiam sie czy isc wogole na ta operacje bo to znowu pewnie z roczek w plecy, czy poczekac na jaks kontuzje i dopiero wtedy :wink: Mysle ze mozna z tym cwiczyc chociaz z niektorymi technikami sobie daje luz narazie. Pzdr
  • 0

budo_marx07
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja i co dalej?
Witam
rekai wszystko zależy jak bardzo dokucza ci ta kontuzja i jak bardzo zależy ci na zdrowiu. Ja doszedłem do takiego stanu kolana, że nie mogłem normalnie funkcjonować (kolano non stop opuchnięte, nie mogłem zrobić normalnego przysiadu albo usiąść na kolanach). I powiem ci, że zdecydowanie za długo czekałem. Lekarz który robił mi operację (jestem po rekonstrukcji więzadeł) powiedział żebym nie miał mocnych mięśni uda to "noga by mi obleciała" ;) a tak trzymało się tylko na mięśniach. A może nie musisz jeszcze iść na zabieg, pogadaj z lekarzem.
Pozdrawiam
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja i co dalej?

Witam
Czy ktoś z forumowiczów miał kontuzję kolana i jaką?


Witam, dwa razy po WF-ie było tak, że coś mi wypadło czy się przesuneło w lewym kolanie, że mogłam sobie wziąś noge w ręke i iść, jakby mi się wszystko odczepiło. Lekarz prawdę mówiąc nie powiedział mi co tak na prawdę się stało i nie umiał mi wytłumaczyć.
Mam tylko nadzieję, że więcej to się nie powtórzy, bo ból cholerny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024