Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duże dawki omega 3 sposobem na nadciśnienie?

nadciśnienie omega 3

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

archen
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Duże dawki omega 3 sposobem na nadciśnienie?

Stosowałem kiedyś omega 3 i ciśnienie mi nie spadało. Przeszukując Internet na temat sposobów zbicia ciśnienia trafiłem na ciekawostkę. Otóż omega 3 rzeczywiście obniżają, ale dopiero w bardzo dużych dawkach.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sądzicie, że to na tyle bezpieczne, by można było spróbować?


  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duże dawki omega 3 sposobem na nadciśnienie?

Prawda jest taka, że aby jakikolwiek lek czy nawet suplement wywołał określony efekt w organiźmie musi zostać dostarczony w odpowiedniej dawce.

Jeśli zostanie dostarczony w zbyt dużej dawce - zaszkodzi (dotyczy to zwłaszcza leków), a jeśli zostanie dostarczony w zbyt małej dawce, to po prostu nie przyniesie to oczekiwanego efektu.

 

Wiadomo też, że kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 należące do tzw. nienasyconych kwasów tłuszczowych dość łatwo ulegają utlenianiu, np. pod wpływem temperatury, pod wpływem światła, a nawet po dostarczeniu do organizmu.

Dlatego można je dostarczać, a nawet powinno się je dostarczać ale w odpowiednich ilościach, tzn. jeśli dajmy na to w suplemencie Olimp Gold Omega 3 jedna kapsułka zawiera 650 mg kwasów omega 3, w tym 330 mg EPA i 220 mg DHA, to suplement Olimp Gold Omega 3 należy dostarczać w ilości od 1 do 4 kapsułek.

Dodatkowo wskazane jest by prowadzić zdrowy tryb życia (nie stosować dopalaczy ani narkotyków, nie palić tytoniu, ograniczać alkohol, uprawiać jakiś sport) i zrównoważony sposób żywienia (zdrowe odżywianie).

No i najważniejsze - aby zobaczyć pierwsze efekty brania omega 3 zazwyczaj potrzeba ok. miesiąca natomiast aby odczuć wszystkie korzyści potrzeba nawet kilku miesięcy i to tylko jeśli spełnimy powyższe warunki.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Duże dawki omega 3 sposobem na nadciśnienie?

Da się jakoś "wyliczyć" zapotrzebowanie na Omega 3?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duże dawki omega 3 sposobem na nadciśnienie?

Jak chcesz, to przejdź się do Empiku, znajdź książkę "Bigger, Leaner, Stronger":

 

 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

a następnie przeczytaj w niej pod koniec książki w rozdziale o suplementach jakie jest zalecane dawkowanie.

O ile się nie mylę maksymalna bezpieczna dla człowieka dawka (z tłustych ryb i z supli ŁĄCZNIE, a nie z samego suplementu) wynosi 5 g, ale zaleca się raczej nie więcej niż 3,5 g.

Poza tym:

Wiadomo też, że kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3 należące do tzw. nienasyconych kwasów tłuszczowych dość łatwo ulegają utlenianiu, np. pod wpływem temperatury, pod wpływem światła, a nawet po dostarczeniu do organizmu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024