Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból łokci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Dorian Gray
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:20
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:106
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:53
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Ból łokci

Witam. Mam 45 lat. Mam prośbę do osób, które miały podobny problem i znają sposób aby tego uniknąć. Otóż jaki cudowny specyfik mógłbym zastosować na ból łokci, a raczej na zapobieganie bólu. Kiedyś miałem problem z łokciami co skutkowało przerwą na siłowni. Teraz chciałbym temu zapobiec. Interesuje mnie konkretny sprawdzony sposób. Preparat typu Flexit czy coś takiego raczej nie wchodzi w grę. Już to testowałem z mizernym skutkiem.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokci

Przede wszystkim zdrowa dieta - ograniczenie lub wyeliminowanie cukru, syropu glukozowo - fruktozowego, tłuszczów trans (inne nazwy, to: utwardzony/częściowo utwardzony tłuszcz roślinny lub uwodorniony/częściowo uwodorniony tłuszcz roślinny, tłuszcz cukierniczy).

Poza tym zalecam kupować sobie korzeń imbiru i odcinać nożem nieduży kawałek, a następnie siekać go na drobno i zjadać - ma działanie przeciwzapalne.

Z suplementów polecam:

 

- Olimp Gold Omega 3 w dawce od 1 do 4 kapsułek

- Kurkuma BCM-95 (nie mylić ze standaryzacją kurkuminy na 95%) LUB Kurkuma meriva lub Kurkuma longvida.

- Witamina C w dawce od 500 mg do 3000 mg (3 gramy) - w przypadku dawki większej niż 500 mg należy podzielić na dawki po 500 mg lub maksymalnie po 1000 mg (1 gram)

Jak to napisał pewien gość:

 

"Różne badania czytałem i wyniki czasem skrajnie różne. Osobiście na stawy stosuje wit c,msm,o3,kurkuma-pieprz,nie unikam też żelatyny i czuje zdecydowana poprawę. Trwało to kilka miesięcy ale efekt jest pozytywny a działanie tych substancji nie ogranicza się do stawów wiec nawet gdyby było inaczej ibtak warto suplementowac"

 

Poza tym w kwestii treningu siłowego należy obserwować swój organizm, tzn. po jakich ćwiczeniach bolą łokcie, a po jakich nie.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jak kiedyś wykonywałem prostowanie przedramion stojąc z uchwytem wyciągu górnego, to odczuwałem ból używając takiego uchwytu:

 

http://www.fabrykasi...plyw_na_to-8325

 

natomiast jak zacząłem używać uchwytu "łamanego" - coś na wzór tego:

 

http://www.fabrykasi..._dzialaniu-8330

 

to po pierwszym treningu z nowym uchwytem ból jednego łokcia ustąpił całkowicie, a drugiego łokcia zmniejszył się o 75%.

Natomiast po kolejnych dwóch treningach z użyciem uchwytu łamanego bóle łokci całkowicie ustąpiły.

Z kolei jeśli chodzi o inne ćwiczenia, które mogą obciążać łokcie, to wiele wariantów wyciskania francuskiego obciąża mocno stawy łokciowe.
Dlatego jeśli chodzi o ćwiczenia na triceps, to polecam robić takie wyciskanie francuskie:

 


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Dorian Gray
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:20
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:106
  • Pas [cm]:90
  • Udo [cm]:53
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokci

Dziękuje za info. Jak sie spożywa żelatynę. A preparaty z kolagenem i glukozaminą?  


Użytkownik Dorian Gray edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokci

Dziękuje za info. Jak sie spożywa żelatynę. A preparaty z kolagenem i glukozaminą?  

Doustnie :D

 

A tak całkiem serio, to w aptece dostępne są preparaty z glukozaminą i kolagenem, w przypadku preparatów z kolagenem, np. 4Flex - rozpuszcza się proszek w wodzie, a następnie się wypija.

Względnie zamiast 4Flexa poszukaj czegoś podobnego tylko z innej firmy i oczywiście nie zapomnij poczytać opinii na różnych forach oraz serwisach z opiniami o produktach.

Tylko pamiętaj aby czytać zarówno opinie pozytywne jak i negatywne i wyciągać wnioski.

Co do glukozaminy - prawie każdy suplement dostępny w aptece ją zawiera i przyjmuje się ją doustnie, podobnie jak kolagen w formie suplementu, glukozamina jest dostępna w kapsułkach albo w tabletkach, albo w proszku do rozpuszczania.

Zależy co Ci najbardziej odpowiada.

Jeśli zaś chodzi o żelatynę, to nie stosowałem więc się nie wypowiem.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokci

W przypadku glukozaminy jest pewien haczyk. Mnoga liczba preparatów podaje na opakowaniach wysokie wartości siarczanu glukozaminy, co jest rzekomą super dawką dla naszych stawów. Szkoda jednak, że blisko 30% zawartości stanowi wspomniany siarczan, co podczas wchłaniania jest niewykorzystywane, a samej glukozaminy pozostaje tylko 70% z podanej ilości. Ot taka ciekawostka ;).

 

Żelatyny nie stosowałem, ale duża zawartość białka kolagenowego jest i tak rozkładana do aminokwasów. Dlatego lepsze jest albo bezpośrednie dostarczenie proliny do nasilenia jego syntezy, najlepiej gdyby była w formie hydrolizowanej.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


carlosuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 2
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokci
No to ja też się wypowiem.
Miałem podobny problem i u mnie specyfiki nie zdały relacji,ból w lokciach był coraz mocniejszy że z tygodnia na tydzień,do tego stopnia że nie mogłem wykonywać ćwiczeń na triceps.
Kupilem sobie usztywniacze na łokcie i gdzieś na jakimś forum wyczytałem żeby zmienić cwiczenia,czyli robić klatkę z tricepsem tego samego dnia a nie jak to u mnie było klatka z bicepsem.
Po czasie ból był coraz słabszy
I dzisiaj już to już nie odczuwam.
Nie twierdzę że tobie to pomoże bo każdy przypadek jest inny ale czasami warto spróbować.
  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból łokci

No to ja też się wypowiem.
Miałem podobny problem i u mnie specyfiki nie zdały relacji,ból w lokciach był coraz mocniejszy że z tygodnia na tydzień,do tego stopnia że nie mogłem wykonywać ćwiczeń na triceps.
Kupilem sobie usztywniacze na łokcie i gdzieś na jakimś forum wyczytałem żeby zmienić cwiczenia,czyli robić klatkę z tricepsem tego samego dnia a nie jak to u mnie było klatka z bicepsem.
Po czasie ból był coraz słabszy
I dzisiaj już to już nie odczuwam.
Nie twierdzę że tobie to pomoże bo każdy przypadek jest inny ale czasami warto spróbować.

 

Faktycznie, zmiana ćwiczeń lub nawet doboru partii (niekiedy wręcz i zakresu ruchów) może doprowadzić do skutecznego ograniczenia problemu. Niemniej na przyszłość polecam by wykonać bolesne ruchy bez zewnętrznego obciążenia, a z innym rodzajem oporu np. taśmą gimnastyczną by sprawdzić czy powodem nie jest czynnik zewnętrzny.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024