Skocz do zawartości


Zdjęcie

Straszny Wygląd Proszę o pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Lewak
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Straszny Wygląd Proszę o pomoc.
Witam mam 24 lata 178 cm wzrostu 79 kg i mam straszna budowę ciała mianowicie mam duży brzuch rączki jak patyki nogi tak samo szersze plecy . Mianowicie mam pytanie nie stać mnie za bardzo na siłownię i brak czasu dziecko się urodzi za miesiac i ciągle pracuje co zrobić zeby polepszyć sylwetkę w moim przypadku bardzo proszę o pomoc
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.

Jak nie masz dostępu do siłowni, to zainteresuj się kalisteniką.

Jest taka książka jak "Skazany na trening. Zaprawa więzienna", do tego książka C-Mass tego samego autora i jazda.

Wystarczy kupić do tego drążek rozporowy za 50 - 60 zł, który montuje się w futrynie drzwi, do tego kawałek podłogi, jakiś koc, aby móc robić pompki na podłodze i tzw. inverted rows (tu przyda się solidny stół).

Jak nie możesz drążka rozporowego, to kup sobie na allegro taki, który przykręca się do ściany na wkręty, o udźwigu statycznym do 350 kg.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Bart-osz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.
@Lewak - dodatkowo do aktywności fizycznej o której napisał RychuP, na początek dorzuć dietę opartą na zdrowych produktach, wyreguluj posiłki żeby ustawić sobie metabolizm i uzbrój się w cierpliwość. Pamiętaj że to nie sprint :)
  • 1

Lewak
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.
A dieta jaka wysoko białkowa węglowodany jestem w tym zielony . A co do ćwiczeń jeśli już bym zdecydował się na te w domu to jakieś przysiady papki ? I czy to poprawi mi sylwetkę?
  • 0

Bart-osz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.
@Lewak - dieta zbilansowana. Zapotrzebowanie możesz wyliczyć np tutaj http://www.fabrykasily.pl/bmr
Kalkulator wskaże Tobie odpowiednie wartości. Musisz tylko sam określić jaki masz cel oraz wypełnić wymagane pola.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.

Tak, pamiętaj jednak żeby nie tracić kg zbyt szybko - optymalne tempo dla osoby o Twojej wadze mieści się w zakresie od 395 gramów do 790 gramów tygodniowo, czyli miesięcznie wychodzi od 1,58 kg do 3,16 kg.

Należy zaznaczyć, że szybsze tempo jest zalecane osobom z wysokim poziomem zatłuszczenia (bardzo grubych), a wolniejsze tempo dla osób, które mają trochę mniej kg do zrzucenia.

 

Wyeliminuj z diety słodycze, fast-foody, słodkie w smaku soki owocowe/napoje.owocowe/nektary owocowe, słodzony nabiał (jogurty owocowe, serki homogenizowane, desery, ryże na mleku).

Zastąp to serem Ricotta (w Lidlu jest bardzo smaczny do kupienia) względnie serem twarogowym chudym/półtłustym, jogurtem naturalnym zmiksowanym ze świeżymi lub mrożonymi owocami.

Ogranicz do minimum cukier i tzw. tłuszcze trans znane także jako utwardzone/uwodornione tłuszcze roślinne/tłuszcz cukierniczy, etc, jak już smażysz, to rób to albo na maśle klarowanym, albo na smalcu wieprzowym, albo na oleju kokosowym)

Do smarowania pieczywa używaj masła 82% tłuszczu, np. osełkowego.

 

Nie bój się jeść jajek - ja przy wadze 71 kg zjadam zazwyczaj 3 jajka dziennie w formie jajecznicy, smażone na maśle klarowanym (mogą być równie dobrze gotowane na miękko, gotowane na twardo lub w formie omleta).

Oczywiście jajek nie wolno popijać niczym co ma słodki smak ani jeść owoców/słodyczy ani w krótkim czasie przed, ani też w niedługim czasie po jajkach - jeśli już musisz jeść owoce, to zjadaj je conajmniej godzinę przed jajkami lub conajmniej 2 godziny po jajkach.

Nie bój się jeść mięsa - 200 g duszonego fileta z piersi kurczaka lub 200 g duszonego fileta z udźca kurczaka wymieszane ze 100 gramową porcją kaszy gryczanej i to wszystko polane sosem bolońskim lub pieczarkowym, to dobra propozycja na obiad - do tego koniecznie jakieś warzywa, np. surówka z kiszonej kapusty.

Możesz też jeść ziemnaki z jakąś rybą morską, albo ryż z rybą.

Jakbyś chciał jeść tłuste ryby morskie, to wybieraj albo makrelę wędzoną, albo śledzia marynowanego w oleju (należy go wypłukać pod ciepłą wodą w celu usunięcia nadmiaru octu ze śledzia), albo łososia dzikiego.

Pij tylko wodę mineralną wysokozmineralizowaną lub jakiś rodzaj herbaty liściastej (biała lub zielona lub czerwona).

Śpij minimum 7, a najlepiej od 7 - 10 godzin na dobę (lub poprostu tyle ile organizm potrzebuje.

Kładź się spać nie później niż o północy, a najlepiej nie później niż 22.

 

Staraj się w diecie łączyć źródła białka (chude mięso, chuda ryba) z jakimś źródłem węglowodanów (np. kasza gryczana/kasza jaglana/kasza orkiszowa, makaron żytni razowy, makaron orkiszowy razowy, ryż basmati, ryż brązowy, ryż biały, ryż dziki, ziemniaki), a do takiego posiłku tłuszczu dodawaj niewiele, a jeśli już to oliwę extra virgin lub olej lniany budwigowy.

Jeśli chcesz zjeść coś tłustego jak np. jajecznica, to nie łącz tego z węglowodanami - wyjątek stanowią kanapki z razowym pieczywem, posmarowane masłem i na nich pokrojone, ugotowane na twardo jajko.

Podobnie w przypadku śledzi na obiad - ja np. dzisiaj jadłem barszcz biały z jajkami i do tego śledzie na drugie danie - jak widać dostarczyłem sporo białka i tłuszczów za to mało węglowodanów.

Krótko mówiąc jeśli jest w jakimś posiłku dużo węglowodanów, to powinno być mało tłuszczów, a jak dużo tłuszczów, to mało węglowodanów.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Lewak
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.
Ruchu dzięki za propozycje diety i za to ze się fajnie rozpisales dużo mi to pomogło a co do ćwiczeń w domu to jakieś robić i czy to coś da ?
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.

Zapomniałem jeszcze dodać, że jak masz sporo tłuszczu, to najpierw zająłbym się redukcją tłuszczu, a dopiero później budowaniem masy mięśniowej, nie mniej jednak trening oporowy na redukcji i trening na masie może być niemal identyczny.

Różnica pomiędzy masą, a redukcją tkwi w bilansie kalorycznym diety, czyli jeśli ktoś chce redukować, to od całkowitego zapotrzebowania kalorycznego wyliczonego na odpowiednim kalkulatorze zapotrzebowania odejmuje ok. 10%, natomiast w przypadku budowania masy mięśniowej bilans musi być dodatni.

Przykład - zerowe zapotrzebowanie (takie przy którym waga stoi w miejscu) wynosi 3000 kcal, aby redukować należy przyjmować z diety 2700 kcal za to jak się chce budować masę należy przyjmować z diety 3300 kcal.

Dlaczego nie należy zabierać się za budowanie masy mięśniowej jak ma się sporo tłuszczu ? M.in. dlatego, że jest gorsza wrażliwość insulinowa i w związku z tym zamiast przyrostów masy mięśniowej przybywało by sporo tkanki tłuszczowej.

Swoją drogą jest taki ciekawy artykuł - wpisz sobie w Google hasło takie jak:

 

articles/1575/chudy-z-brzuszkiem--sposob-na-sylwetke--

 

Drugi wynik od góry, to będzie to co trzeba.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Lewak
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.
Dzięki wielkie co nieco już wiem ale będę wiedzę powiększać w tym zakresie . A co do treningów to workout to coś dla mnie , zacznę od pasek i różnych ćwiczeniach by pobudzić ciało a po 2 - 3 tygodniach zacznę coś juz naprawdę ćwiczyć.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Straszny Wygląd Proszę o pomoc.

W tym dziale na forum:

 

http://forum-kultury...początkujących/

 

przeglądnij w całości wszystkie tematy Przypięte/podwieszone - znajdziesz je pod tym linkiem na górze strony pod linkiem, który podałem, czyli:

 

http://forum-kultury...początkujących/


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024