Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa mięsniowa a praca na budowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

facemob
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa mięsniowa a praca na budowie

Witam. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat pracy fizycznej 8h dziennie jak np na budowie lub przy kopaniu rowów itp, a budowy mięśni. Z tego co słyszałem taka praca fizyczna prędzej prowadzi do rozpadu mięśni, niż do ich budowy. Ewentualnie rozwija ich wytrzymałość bądź wzmacnia je. Ale z moich obserwacji wynika troszkę inna rzecz. Moja praca polega na tym, że jeżdżę często na budowy sprawdzać stan ich zaawansowania. I na każdej budowie widać sporo kolesi dobrze zbudowanych. Nie mówię o brzuchu i nie mówię o pięćdziesięcioletnich robotnikach co mają łapy jak górnik. Mówię o kolesiach w wieku plus minus 30. Nie mówię, że wszyscy bo chudzinki też są. Ale na każdej budowie widuję grupę kolesi nie dość, że dobrze zbudowanych to jeszcze wyrzeźbionych. To jak to jest tak naprawdę z pracą fizyczną a budowaniem masy mięśniowej?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa mięsniowa a praca na budowie
Masy zbudować raczej nie zbudujesz a czykolwiek jeśli jest się osoba dopiero zaczynajaca prace to jakieś tam przyrosty masy mogą być na początku każda aktywność fizyczna coś tam da..
Ale co do wyrzeźbionia i stracenia fetu jest to jak najbardziej możliwe..
Na budowie nikt nie przeciąża regularnie na tyle mięśni by dać im powod do wzrostu..
Na silowni przerzucać można powiedzieć 10 i więcej ton w ciągu 1h
Natomiast na budowie jest to ciężkie do osiągnięcia nikt nie dźwiga ciężaru do upadku mięśniowego a Intensywność takiego wysiłku równe jest wadze kilku cegiel bądź masie ziemi jaka weźmiemy na lopate..
To za mało na przyrost masy mięśniowej
  • 0

EhnatoX
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa mięsniowa a praca na budowie

Znam dużo typowych budowlańców, bo sam kilka lat pracowałem na budowie. 

 

Masa mięśniowa budowlańców jest adekwatna do obciążeń z jakimi pracują na co dzień + oczywiście genetyka. Bardzo duża wytrzymałość i bardzo duża siła. Jest to bardzo sucha zbita masa mięśniowa, różniąca się od tej, którą większość robi na siłowni.

*Efekt wyrzeźbienia to trochę dla mnie niewyjaśnione, bo u jednych on jest bardzo widoczny, u innych bardziej wygląd jak na masie, a jeszcze po innych nic nie widać, chociaż siły mają od groma. Wydaje mi się, że Ci co piją gorzej wyglądają, ale za to siły jakby mają więcej. Dieta budowlańców to raczej przewaga białka nad węglowodanami i tłuszczami. 

 

*mowa o ekipach, które wykonują tą samą prace. 


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Blog faceta po 30-tce - Street Workout - Dieta - Opinie silawnas.pl



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024