Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kłucie w plecach i rozciąganie

rozciąganie plecy

5 odpowiedzi w tym temacie

dzejkob99
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kłucie w plecach i rozciąganie

Siema wszystkim. Mój problem polega na tym że gdy wykonuje jakąś progresje do Front Levera lub V-sita to po 5sekundach od skończenia ćwiczenia czuje duży ból / kłucie na obszarze całych pleców. Miał ktoś podobnie i udało mu się w wyeliminowac te kłucie? Myślę też że to moze byc przyczyna tego że się nie roluje i tutaj pytanie czy zwykła woda gazowana 1,5l lub 2l może zastąpić roller?

 

2 pytanie mam na temat rozciągania. Jeżeli robie rozciąganie statyczne około 1;30min na dwugłowe to ile powinna wynosić przerwa między ponownym rozciągnieciem dwugłowych


  • 0

Bartosz99
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 4
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kłucie w plecach i rozciąganie

Myślę, że jeżeli ten ból nie przechodzi i na każdym treningu bolą cię plecy to proponowałbym wybrać się do fizjoterapeuty, wtedy będziesz miał odpowiedź od czego to się bierze. Butelka zamiast rollera, no można zastąpić ale proponuje kupić roller, ponieważ nie jest to duży wydatek, znajdziesz już od 30-40 zł.
Jeżeli rozciągasz dwugłowe, ogólnie jakikolwiek mięsień to rozciągaj 30-40 sekund chwilka odpoczynku dosłownie chwilka jakieś 10-30 sekund i tak 2-3 razy na dany mięsień


  • 0

dzejkob99
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kłucie w plecach i rozciąganie

Dzięki Bartosz99 za odpowiedz. Poczekam jeszcze z pojsciem do fizjoterapeuty bo moze jest jeszcze jakas osoba ktora miala ten sam problem i da mi odpowiedz. Co do rozciągania jestes pewien ze 30-40s? Maksym mówił że robi około 1;30 -2;00min


  • 0

kalisteniker123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kłucie w plecach i rozciąganie

Dzejkob, z tym kłuciem to chyba większośc osób ma, to jest zwykłe spięcie. Co do rollera - z butelką słaby pomysł, już lepiej wałkiem do ciasta albo jak ja robie rurką pcv:)


  • 0

dzejkob99
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kłucie w plecach i rozciąganie

kalisteniker123 To by dużo wyjaśniło, myślałem że tylko ja tak mam :) Dzięki za rady z rollerem


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Kłucie w plecach i rozciąganie

Do fizjoterapeuty bym się jednak wybrał. Zawsze to jakaś większa wiedza na temat swojego stanu zdrowia.


  • 0



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozciąganie, plecy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024