Skocz do zawartości


Zdjęcie

WAKACYJNY TRENING


2 odpowiedzi w tym temacie

Sdz95
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

WAKACYJNY TRENING

Cześć wszystkim ;) 

Po pierwsze sorki za litanię, ale brak progresu, godziny czytania o SW i rozkminy dały mi tyle różnych zdań, sprzeczności i możlwości że sam już nie wiem którą ścieżką powinienem iść, jeżeli chce Ci się czytać to dzięki wielkie ja odwdzięczę się godzinami pracy włożonymi w ten plan :)

Streetworkout trenuję już ponad rok, niestety mój progres nie poszedł tak dobrze jak chciałem przez ostatnie 0,5 roku ( w sumi stanął). Ale nic straconego, wyciągnąłem wnioski i robię krok do tyłu. W wakacje będzie dużo czasu wiec treningi na pierwszy plan.  Zorientowałem się, że idę za szybko próbując nowych rzeczy, kiedy tych co cwiczę nie umiem w wystarczającym stopniu.

 

To teraz na jakim poziomie jestem:

-MU : 1-2 czyste, 3 MU z podrzutem prostych nóg. Tutaj progres stanął kompletnie co też demotywowało do ciągłej pracy i innych treningów. Dlatego teraz MU obieram jaki główny cel!

-BACK LEVER - siedzi, ok 6-7 sec potrafię utrzymać. Chciałbym go też dobracować do paręnastu sec, do tego wolne, płynne ruchy góra dół.

 

-FRONTLEVER - Tutaj wyszedł brak odpowiedniej bazy. Jeśli chodzi o podciaganie, dipy i pompki to jestem zadowolony, mniej wiecej 20/30-35/50. Ale teraz wiem ze robiłem za mało brzucha. Tutaj też był stop progresu, zatrzymałem sie na progresji z jedna noga i nie dało sie przejść. Wiem że zabawa z frontem czeka mnie naprawdę długa więc nie wrzucam go az tak na tapetę, przez te 3msc wakacji chcę wzmocnić korpus i wzmocnić się w advanced tuck front lever 

DRAGON FLAG- nie umiem dragon flagi, potrafię zrobić 5 wznosów w straddle i już ładnie kontroluje opuszczanie w full, dlatego myślę ze to kwestia czasu. To ma być główny element którym chce wzmocnić mój korpus dlatego chcę trenowac DF 3x w tygodniu.

 

L-sit- podstawowy błąd to fakt, że stwierdziłem ze L-sit był na poczatek a później nie trzeba az tak go robic. Przez co mój wynik w L-sit to około 15 sec. 

Ciężar - chcę robić jeden trening z dodatkowym obciazeniem. na ten moment potrafię 13kg 5x5, dips 4x10 15 kg. 

I teraz sam trening. 
Będę ćwiczył 6x w tygodniu, systeme ABABAB. 
Literka A oznacza trening siłowy skupiony przede wszystkim na MU

a literka B oznacza brzuch i ćwiczenia statyczne.
 

+trening poniedziałkowy -A1- 

To jest trening bazy, mam zamiar robić różne obwody, albo 5x5. Raz na siłę, raz na wytrzymałość. W każdym treningu MU na samym początku i teraz właśnie nie wiem jak z ilością powtórzeń skoro potrafię zrobic 1-2 ładne MU. Czy na treningu siły robic po prostu jak najwiecej (6-7x max) przerwy 1,5 min . A na treningu wytrzymałości, czyli chcę zwiekszysc ilość wiec np 1-2 MU x10 przerwa 30 sec ? jakbym nie dał rady już zrobić MU to dobić High pullupem. A kiedyak max sie zwiekszy to dodałbym piramidkę MU.

+A2- trenig skupiony na Front/ (back - tylko trzymanie progresji)
- progresja hold Front/back/F/B/F/B/F/B
-pompki w tuck front lever będę starał się dojśc do 5x5 ładnych wolnych i przechodzic na nastepne progresje

- ice cream makers

-wznosy front lever, zrobie 3 czyste wiec 5x3
- Trening na dragon flag
     *5x5 pełne wznosy
     *opusczanie 5x5
     * hold progresji która wytrzymam 10-15 sec aktualnie one leg
-wznosy nóg do drążka - też mam bardzo mało około 5, chcę tutaj zastosowac piramidkę do tego cwiczenia 1234321234321
- hollowbody/superman/plank hold

B2 - Trening MU ekscentryczny
    Chciałbym też zacząć trening od kilku serii MU tylko nie wiem jak to ma wygladac bo wyczytałem że powinno się trening ekscentryczny rozdzielić z tym siłowym na powtrzenia. Dlatego chciałbym robić różnego rodzaju opuszczanie MU, niestety na razie zlatują mi łokcie bardzo szybko, ale myślę że jak nie będzie siły to wziąć gumę i dodac np jakieś przystanki. Ale wydaje mi sie ze 2 cwiczenia na opuszczanie to bardzo mało jak na cały trening i zastanawiam sie co moge dodać. Myślałem o jakiś archer pullups czyli: 
+MU

+opuszczanie MU 3x5
+arhcher pull ups 4xmax (chodzi o przechodzenie z boku na bok z głowa nad drazkiem, nie wiem czy tak sie to nazywa)
+opuszczanie MU z gumą (ewentualne przystanki) 3x5

+głowa nad drązkiem hold 3x max
Czy to starczy na ten trening?

A2- BACK/FRONT tylko progresja
+wznosy backlever do drązka, potrafię 1-2 wiec max ile moge w paru seriach
+front progresja 4x serie
+opuszczanie i podnoszenie samych nóg w backu
+back hold 3xmax
+znowu trening na DRAGON FLAG

+tutaj dodaję L-hang pare serii, potem jakaś rutyna na brzuch i hollow/superman/plank na dobicie

B3- Tutaj chcę wrzucic ciężar no i moje pytanie, czy ciezar moze zastapic trening typowo pod MU bez ciezaru ? mój wyglądałby tak:

+MU fajnie byłoby robic z ciezarem ale wiem ze nie jestem w stanie, mimo wszystko chciałbym zrobic  wiecej serii z max powtorzeniami ale z przerwami rzedu 1,5 min. z czasem będę chciał dorzucac nawet 0.5 kg na mU 

+podciąganie z ciężarem raz 5-5-4-4-3-3(na siłę) tendencja zwyżkowa z kg, tak żeby te ostatnie 3 były juz na styk. albo jakiś mniejszy ciezar (na wytrzymałość) typu 10 kg i probowanie dużej ilości powtorzen w jednej serii cos jak 4x8, 4x10
+dipy - ta sama zależność

+high pullups
+pompki z ciezarem
+plank z ciezarem?

no i A3 - DRAGON FLAG/L-SIT/ KORPUS tutaj przed każdym treningiem sprawdzam max DF i L-sit

+Trening DRAGON FLAG j.w.
+tuck l-sit to L-sit 3x max
+tuck l-sit to tuck v-sit
+L-sit (progresja która pozowoli utrzymać 10-15 sec) hold
+wznosy L-sit gdy siedzę
+AB roller
+hollow body/ superman/plank

Dzięki za przeczytanie tego i za odpowiedzi. Jestem zmotywowany, ale muszę wiedzieć że to co w co .chce wejść całym sobą da odpowiednie efekty bo już za dużo czasu straciłem :)


Użytkownik Sdz95 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: WAKACYJNY TRENING

Witam na forum, przejdźmy może po kolei -> +trening poniedziałkowy -A1- 

To jest trening bazy, mam zamiar robić różne obwody, albo 5x5. Raz na siłę, raz na wytrzymałość. W każdym treningu MU na samym początku i teraz właśnie nie wiem jak z ilością powtórzeń skoro potrafię zrobic 1-2 ładne MU. Czy na treningu siły robic po prostu jak najwiecej (6-7x max) przerwy 1,5 min . A na treningu wytrzymałości, czyli chcę zwiekszysc ilość wiec np 1-2 MU x10 przerwa 30 sec ? jakbym nie dał rady już zrobić MU to dobić High pullupem. A kiedyak max sie zwiekszy to dodałbym piramidkę MU. -> 

 

Mistrzu pamiętaj że trening siłowy ma być treningiem siłowym (jeżeli mówimy o typowym 5x5 z ciężarem przy ćwiczeniach podstawowych). Z doświadczenia powiem , że w ten dzień nie dodajemy żadnych innych systemów czyli statyka, wytrzymałość czy nauka MU więc po prostu skup się na tym treningu siłowym i wykonuj 1 raz w tygodniu ! 

 

+A2- trenig skupiony na Front/ (back - tylko trzymanie progresji)
- progresja hold Front/back/F/B/F/B/F/B
-pompki w tuck front lever będę starał się dojśc do 5x5 ładnych wolnych i przechodzic na nastepne progresje

- ice cream makers

 

-wznosy front lever, zrobie 3 czyste wiec 5x3
- Trening na dragon flag
     *5x5 pełne wznosy
     *opusczanie 5x5
     * hold progresji która wytrzymam 10-15 sec aktualnie one leg
-wznosy nóg do drążka - też mam bardzo mało około 5, chcę tutaj zastosowac piramidkę do tego cwiczenia 1234321234321
- hollowbody/superman/plank hold

Super, możesz zostać przy tym ale uważam że na koniec warto miesnie zapompować klayscznymi piramidkami typu podciągania, pompki, dipy. Szybkie piramidki aby baza została wykonana. 

 

B2 - Trening MU ekscentryczny
    Chciałbym też zacząć trening od kilku serii MU tylko nie wiem jak to ma wygladac bo wyczytałem że powinno się trening ekscentryczny rozdzielić z tym siłowym na powtrzenia. Dlatego chciałbym robić różnego rodzaju opuszczanie MU, niestety na razie zlatują mi łokcie bardzo szybko, ale myślę że jak nie będzie siły to wziąć gumę i dodac np jakieś przystanki. Ale wydaje mi sie ze 2 cwiczenia na opuszczanie to bardzo mało jak na cały trening i zastanawiam sie co moge dodać. Myślałem o jakiś archer pullups czyli: 
+MU

+opuszczanie MU 3x5
+arhcher pull ups 4xmax (chodzi o przechodzenie z boku na bok z głowa nad drazkiem, nie wiem czy tak sie to nazywa)
+opuszczanie MU z gumą (ewentualne przystanki) 3x5

 

+głowa nad drązkiem hold 3x max
Czy to starczy na ten trening?

 

Zacznij sobie najpierw od prób MU nawet 1 powtórzeniu ewentualnie 2. Między seriami zób dłuższą serię, tak aby kolejną serię również wykonać 2 powtórzenia, wykonaj takie 5 serii. Potem wysokie podciągania być może potrzebna będzi eguma ponieważ przy takich podciąganiach drążek powinien zleźć się na wysokości mostku ! Potem przejdź do dalszej części treningu. Również dodaj pompki rosyjskie na ziemi i poręczach. 

 

Reszta wygląda spoko jedyna uwaga z mojej strony to po progresjach wykonaj piramidki na zapompowanie mięśni.


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pawel102
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: WAKACYJNY TRENING

A gdzie w wakacje trenować w Gdańsku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?


  • 0

Ludziom umykało tak wiele rzeczy, gdy za dużo mówili.




Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024