Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadmierne owłosienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

suicid3
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nadmierne owłosienie

Cześć, niedługo kończę dopiero 18 lat. Mam bardzo dużo owłosienia na całym ciele bez wyjątków, czy to uda, plecy albo brzuch, wszędzie mam owłosienie większe niż niektórzy dorośli faceci. Jaka może być tego przyczyna? Noszę brodę dosyć długą. jak jeszcze goliłem wąsy musiałem to robić codziennie bo po nocy już miałem oznaki "dziewiczego wąsiku". Jest jakiś sposób na to? Próbowałem golić się w miejscach widocznych które były dla mnie niekomfortowe np. kark ale po tygodniu znów miałem tam długie włosy. 


  • 0

Tydek2000
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 7
15
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Marzec 2k17
  • Wzrost [cm]:185
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierne owłosienie

Golenie tylko przyspiesza rośnięcie włosów wiec nie polecam tego w miejscach typu plecy kark itp. Najlepszym sposobem jest depilacja laserowa bądź woskowa ponieważ usuwa włoski wraz z cebulka przez co rosną długo i z kazdą depilacja jest ich mniej ponieważ po każdej kuracji mała część kanalików włosowych zarasta uniemożliwiając rośnięcie włosow 

Co jest przyczyną 

Główną przyczyną są geny , ale może to byc spowodowane innymi czynikami np jakimś problemem z organizmem 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierne owłosienie

Możesz skonsultować swoje wątpliwości z endokrynologiem lub dermatologiem, choć byłbym raczej skłonny ku tezie mojego poprzednika - nadmierne owłosienie często jest uwarunkowane genetycznie i nie mamy na to zbytniego wpływu :) Skutecznym sposobem jest depilacja laserowa albo rzadkie golenie - im częściej ścinasz tym szybsze jest tempo ich regeneracji Choć w przypadku tej drugiej metody nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Przykładowo, u mnie włosy na głowie oraz zarost na twarzy rosną niezwykle szybko, o wiele intensywniej niż na pozostałych częściach ciała. Niestety nie jestem zwolennikiem brody/wąsów dlatego nie pozostaje mi nic innego jak golenie się co drugi dzień :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Dhuza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty siłowe, bieganie, rower, trening funkcjonalny
  • Wzrost [cm]:195
  • Wyciskanie [kg]:90
  • Waga [kg]:95

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierne owłosienie

Tylko że depilacja laserowa to dość kosztowna sprawa, na jednym zabiegu się nie kończy. Ewentualnie spróbuj z golarką typu body groom, ale weź pod uwagę to co napisał Tydek2000, to już droga w jedną stronę i potem może być gorzej i będziesz zmuszony cały czas ogarniać to uporczywe owłosienie.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierne owłosienie

Ewentualnie wypróbuj depilację woskiem, przy okazji sprawdzisz na ile wypracowałeś sobie wytrzymałość :D


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


zBIGniew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nadmierne owłosienie

Najprostszą i najbezpieczniejszą metodą jest oczywiście golenie maszynką. Jednak ma ono tą wadę, że trzeba je często powtarzać. Jeśli masz wrażliwą skórę to warto poczytać artykuł 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Bardzo pomocny nie tylko dla ciężarnych.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024