Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening w domu bez sprzętu, czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

awd366
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening w domu bez sprzętu, czy warto?

Witam, w pod koniec kwietnia postanowiłem, że trzeba coś zmienić i w końcu się ogarnąć. Pod koniec kwietnia ważyłem 94kg przy 180cm wzrostu. Teraz po prawie półtorej miesiąca schudłem 5kg i ważę 89kg. Moim celem jest ok 72-75kg. Głównie co zrobiłem to zacząłem liczyć kalorię, uciąłem je o ok 500 i jem obecnie 1800kcal oraz wyeliminowałem słodycze które były moją najgorszą zmorą. Przez ten czas nie nie trenowałem niczego jedynie co robiłem to robiłem cardio godzina na rowerze stacjonarnym 6 razy w tygodniu.

Teraz chciałem dorzucić siłownię, ale będę pracował przez 3 miesiące a tam w pobliżu nie ma żadnej. Moje pytanie dotyczy czy warto zacząć trenować w domu bez sprzętu ewentualnie mogę ogarnąć drążek. Generalnie chodzi mi o to żeby przez te 3 miesiące zanim pójdę na siłownie nabrać trochę kondycji oraz generalnie żeby być trochę sprawniejszym. Liczę na wasze sugestie ewentualnie jakieś plany treningowe. Dzięki z góry :)


Użytkownik awd366 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w domu bez sprzętu, czy warto?
Witaj
Pierwsze co gratuluje wytrwałości w zrzuceniu tych paru kg no i że zdecydowałeś się coś ze sobą zrobić, duzy plus i oby tak dalej :)
O 500 to troche za dużo. Trzeba bylo tygodniowo ucinac 50-100 kcal.
Tak trening siłowy nawet taki w domu ma sens. Możesz poczytać o kalistenice - przez trzy miesiące jak będziesz ćwiczyć tym extra przygotujesz ciało do trenowania na wolnych ciezarach na siłowni :) więc jak najbardziej szukaj ćwiczeń i ciśnij! :P
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


awd366
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w domu bez sprzętu, czy warto?

Hmm.. znalazłem kilka ćwiczeń tzn: pompki, brzuszki, podciąganie się, przysiady, spięcia brzucha. unoszenie nóg leżąc(nie wiem jak się to nazywa profesjonalnie), a także plank i krzesełko przy ścianie. Wypadałoby jakoś to poukładać. Jak podzielić te ćwiczenia na treningi, a może robić wszystko jednego dnia tylko, że mniej serii?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w domu bez sprzętu, czy warto?
Najlepiej to każde ćwiczenie na jednym treningu. Ćwicz tam np 3x w tygodniu i dołóż do tego aeroby czy interwały jak wolisz.. Na internetach jest dużo takich przykładowych kalistenicznych treningów na pewno coś znajdziesz :) najlepiej to najpierw duże partie mięśniowe potem te małe
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w domu bez sprzętu, czy warto?

Siema, z anim ja coś wypowiem się zapraszam do tego działu:

http://www.fabrykasi...-i-kalistenika/

UWAŻNIE przeczytaj podwieszone wątki ;) 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

joozef
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w domu bez sprzętu, czy warto?

Witam.

Dopiszę się do tematu, bo też chcę poćwiczyć w domu, ale nie tylko. Zrobiłem sobie plan i miałbym prośbę o opinię na jego temat w stosunku do celu jaki chcę osiągnąć.

Plan. Poniedziałek: w domu, głównie pompki z różnymi rodzajami podparcia, żeby pracowało więcej mięśni klatki + triceps. Środa - w domu, brzuszki i coś na nogi (przysiady). Piątek - na siłowni klatka i biceps. Ile serii i powtórzeń to nie wiem. Nie wiem też od jakich ciężarków zacząć. Zacznę chyba na wyczucie, ile w ogóle dam radę.

Moim celem jest osiągnięcie wagi 70 kg, czyli chcę przytyć i chcę żeby moja klatka wyglądała mniej kościsto.

Obecnie: waga 62 kg, wzrost 177cm, lat 38. Klatka 86 cm, biceps napięty 27 cm. Od zawsze bardzo szczupły, bez żadnej skłonności do tycia nawet o 1 czy 2 kg.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w domu bez sprzętu, czy warto?

Hej hej 
Witam, Wszystko było by super ALE polecam ten dzień kiedy będziesz na siłowni 
polecam poświęcić na plecy i biceps ponieważ triceps i klata będzie robiona w domu.
Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024