Skocz do zawartości


Zdjęcie

FBW + SW na redukcję ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

massiv3
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

FBW + SW na redukcję ?

Witam.

Nazywam się Mateusz i mam 21lat.

Przejdę do sedna sprawy.

Rozchodzi się o redukcję.

Staż treningowy to około rok/ dwa lata ciężko mi powiedzieć ponieważ chodziłem  z przerwami ( choroby nauka itp. ) i teraz po dłuższej przerwie chcę powrócić z ostrym tupnięciem. ( Może to nie dobrze że od razu na ostro ale to był taki sarkazm :) oczywiście 2tyg treningów wprowadzających itp. )

Dodam do tego że wcześniej chodziłem do szkoły z internatem. Prowadziłem zdrowy tryb życia wiadomo jak to w szkole z internatem bywa 0 obowiązków jedynie nauka i siłownia ( zacząłem dopiero na nią chodzić w 2giej klasie - pod koniec gdzieś technikum i chodziłem do końca 4rtej klasy ) Trzymałem dietę było wszystko okej do czasu gdy nie skończyłem szkoły. Zaczęły się obowiązki brak czasu ze względu na pracę jaką jest gospodarka w okres żniw niekiedy po 18/20h w ciągniku... Śmieciowe jedzenie itp. przez prawie rok czasu nie miałem styczności z siłownią... Z 80kg fajnej budowy ( brak zdjęcia ponieważ nie jestem zwolennikiem robienia sobie zdj - wiem powinienem żeby porównywać sobie co msc ale mierzyłem tylko obwody, miałem gdzieś jakieś 15% tkanki tłuszczowej) Zrobiłem się tak kurwa tłusty że normalnie nie mogę na siebie patrzyć brzuch mi wywaliło boczki mi się zrobiło wszystko pozalewane... A mój organizm jest taki że strasznie szybko zalewa mnie tłuszczem... Nawet na redukcji jak ćwiczyłem musiałem stosować dietę keto ponieważ jak jadłem węgle nie miałem efektów... Po diecie keto było wszystko pięknie zarysy mięśni kable itp... Wiadomo nie będę wyglądał jak kulturyści czy modele fitness ponieważ nie brałem nigdy żadnych odżywek nawet spróbować nie wspominając o sterydach.

Stąd moje zapytanie ponieważ nie chcę już stosować diety keto... Strasznie zniszczyła mój organizm nie miałem siły na nic wiecznie chodziłem senny itp..
​Czytając dużo na temat siłowni rozmawiając ze znajomymi którzy dawali mi niekiedy cenne rady ułożyłem sobie plan FBW + SW z HIIT jako cardio.

Co do żywienia jest to bardzo ciężki temat ponieważ starając się załadować wszystkie makro brakuje mi niekiedy dnia...

Mogę wrzucić tu swój plan jaki rozpisałem do oceny. Ale nie wiem czy będzie on dobry objętościowo i czy będzie dobra intensywność.

Technikę mam wypracowaną ( wiadomo technikę w tym sporcie ćwiczy się latami , chodzi mi tu o bazach jakie powinien mieć młody adept siłowni )

Dodam że moja praca jest siedząca niekiedy brak czasu zjeść 2ch posiłków dziennie... NIE WIEM CO MAM ROBIĆ proszę o jakąkolwiek pomoc i rady.

Proszę mi wybaczyć za zbyt chaotyczną pisownię ale nie wiem co będzie potrzebne żeby w jakimś stopniu mi pomóc.

Waga aktualna 93kg na czczo .

 

 

Pozdrawiam !


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW + SW na redukcję ?

Siemanko , witamy na forum. 
Oczywiście podeslij plan zobaczymy. 
Co do diety no Panie nic nie poradzisz z keto ! masz tak samo jak ja. 
Po średniej ilości węgli powiedzmy 2 worki ryżu jest dramat. Muszę tłuszczowo białkowo jechać i nic z tym nie poradzimy.  niby można stopniowo przyzwyczaić organizm do węgli ale ciężko to widzę. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

massiv3
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW + SW na redukcję ?
Plan zaraz podesle bo aktualnie jestem na Tel.
A czy ćwiczenie w bluzie bieganie w niej będzie miało jakiś wpływ na szybszy proces spalania tkanki?
Wielu kulturystów w okresie redukcyjnym widzę ze ćwiczą w bluzach czyli cos w tym musi być, prawda?
  • 0

massiv3
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW + SW na redukcję ?

Poniedziałek

5x5

  • Wiosłowanie

  • WL

  • OHP

  • Uginanie ramion ze sztangą

  • Wyciskanie sztangi wąsko

  • +wykroki + siady

 

Wtorek

HIIT

  • 10sec trucht / 20sec sprint

SW

  • Drążek

  • Poręcze

 

Środa

5x5

  • Wiosłowanie

  • WL

  • OHP

  • Uginanie ramion ze sztangą

  • Wyciskanie sztangi wąsko

  • + wykroki + siady

Czwartek

HIIT

  • 10sec trucht / 20sec sprint

SW

  • Drążek

  • Poręcze

 

Piątek/Sobota

Hipertrofia

 

  • Klatka:

  • WL hantli płaska 3x12

  • Rozpiętki 3x12

  • Plecy:

  • Martwe ciągi 3x12

  • Sciąganie wyciągu dolnego 3x12

  • Barki:

  • Wznosy do boku 3x15

  • Wznosy w opadzie tułowia 3x15

  • Biceps:

  • Uginanie Hantli z suplinacją 3x12

  • Uginanie sztangi 3x21 ( 7x7x7 )

  • Triceps:

  • Fracuz leżąc za głowę sztangą 3x12

  • Linka z wyciągu 3x12

 

Plan jaki sam wykonałem ( brak siadów itp. ponieważ nie mam możliwości ćwiczenie brak stojaków itp. ) w każdy trening siłowy zawsze sobie robić będę wykorki z hantlami i przysiady bez sztangi lub z natomiast z niewielkim ciężarem.

Ćwiczę na domowej siłowni, nigdy nie zwracałem uwagi na duże ciężary natomiast strasznie przykuwam uwagę do techniki i wyczucia mięśniowego.

Max ile wycisnąłem rok temu na klatę to 105kg x2 (pozytywna technika)

Max na suwnicy wypychając 325kg x4

Max siad 180kg x2 (z połamaną techniką ale poszło)

Max na martwy 205kg x1 (pozytywna technika)

Były to ciężary ponad rok temu natomiast teraz na redukcji są nie osiągalne brak ruchu itp. po takim czasie jak wycisnę jakieś 90kg to się będę cieszył. Nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać... Niby mam staż na siłowni ale po tym wszystkim mam takiego doła że pustka w głowie co do żywienia jak i treningów...


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW + SW na redukcję ?

Na pewno wodę szybciej wypacasz.
Co do tłuszczu, nie widzę jak by to miało działać.
Wygląda to nieźle, progres powinien być. 
Co do przysiadów jak napisałeś koniecznie wykroki lub bułgarskie + pistolety. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024